728 Shares 2898 views

Reżyseria Bulat Jusupow: biografia, kino, życie osobiste

Dziś porozmawiajmy o takich reżyserów jak Bulat Jusupow. Co udane filmy dostępne są na swoim koncie? Jak jest kariera reżysera? Co wiadomo o jego życiu osobistym? Wszystko to w dalszej części artykułu.


wczesne lata

Przyszły dyrektor Bulat Yusupov urodził się 15 września 1973 roku w mieście Ufa. Chłopiec urodził się w rodzinie Timur Jusupow, który miał status znanego poety narodowego Baszkirii. Matka naszego bohatera – Damir – poświęcił większość swojego życia pracował w lokalnej stacji telewizyjnej, mimo że był geodeta z zawodu. Ten facet po rodzicach odziedziczyła zamiłowanie do sztuki wysokiej, zwłaszcza poezji i kina.

Po ukończeniu szkoły średniej w rodzinnym Ufa Bulat Jusupow był zarejestrowany w Wydziale Reżyserii Państwowej Instytutu Kinematografii imienia Gerasimov. W 1995 roku, po uzyskaniu stopnia, wrócił do ojczyzny, gdzie rozpoczął swoją formację jako profesjonalnego reżysera.

debiut

W połowie lat 90. Bulat Yusupov jest już jednym z najbardziej obiecujących reżyserów «Baszkirii» studio państwowej. praca debiut reżysera w kinie był krótki film o nazwie „Pasażer Szkło”. Bohater filmu – młody pisarz, który pracuje nad tworzeniem opowiadań filozoficznych. Jak los facet wjechał bolesnego karalności. Jednak bohater, który jest w poważnym niebezpieczeństwie, nie strach przed śmiercią. Jak zewnętrznego obserwatora, pokornie obserwując rozwój sytuacji.

Malowanie z dość oryginalnym implikację został dobrze przyjęty przez publiczność. Krótkie filmy dał dobry początek rozwoju kariery Bulata Yusupova. W kolejnym przewodnictwem studio „Baszkirii” reżyser zdecydował się przeznaczyć fundusze na trzech filmach: „Rainbow nad wsią” „Dawno, dawno dzieciństwa”, „Siódma Lato Syumbel” i Wszystkie te taśmy, w różnym stopniu, miał sukces na szerokich ekranach.

Opieka w niezależnym filmie

W 2004 Bułat Yusupov postanowił zerwać współpracę z Warner Bros. „Baszkiria”, który zamierza realizować własne osiągnięcia twórcze. Zebranie załogi podobnie myślących przyjaciół i krewnych, dyrektor poszedł pracować jednocześnie nad kilkoma projektami. Dość szybko, premiera kilku serii autorskiego Yusupova – „Tajemnica Arkaim” i „Niedźwiedź”. Potem ujrzała światło krótkiego filmu „Dur”. Seriale skierowane projektów zainteresowanych krajowych osobistości telewizyjnych. Od tego momentu autorstwa filmów młody reżyser Bashkir zaczęły być nadawane w centralnych rosyjskich kanałów.

W 2009 roku Wspólnota Fundusz Rozwoju miasta Ufa Bulat przeznaczono fundusze na otwarcie prywatnej szkoły filmowej. Od kilku lat, ponad sto amatorskie filmy zostały wyprodukowane pod auspicjami nowo utworzonej organizacji.

Najnowsze dzieło reżysera

W lecie 2016 roku zacząłem pracę nad filmem „Babic”. Bułat Yusupov planowany projekt, chcąc oddać hołd wybitnej poetki Bashkir Shaikhzada Babich. Działka taśmy dotknął najbardziej owocny okres twórczości tego niezwykłego człowieka, szczytu chwały, która miała miejsce na początku ubiegłego wieku.

Warto zauważyć, że dla dokładnego historycznego rekreacji ducha minionej epoki dyrektora Bułat Yusupov uciekają się do organizacji filmowanie na ulicach starej części miasta Ufa. zdjęcia z akcji odbywa się w murach Filharmonii Baszkirskiego, słynnych muzeów i instytucji edukacyjnych w regionie.

Również w 2016 roku, na szerokim ekranie wyemitowany kolejny dyrektor Tape -. „Revolver” komedia Film opowiada historię studenta Vasiliya Nahodkina którzy dostaje szansę wykazania się jako zręczny architekt podczas stażu w udanej firmy budowlanej. Starając się chronić rozbiórki starego budynku z 19 wieku, główny bohater jest w pojemniki obiektów tajemniczą paczkę, która ukrywa bardzo niefortunne rewolwer. Tu jest miejsce, gdzie zaczyna się prawdziwa przygoda.

„Nagan” Film okazał się dość ambitny. Podczas tworzenia poszczególnych scen w filmie były zaangażowane w aż 1000 ludzi, którzy wzięli udział w wielkim zgromadzeniu masowej. Jedną z ról w komedii taśmy grał Tam Bulatov – lider popularnego zespołu rockowego Lumen. Słynny aktor pojawił się na ekranie w postaci znaku, który śpiewa piosenkę Czeka.

Bułat Yusupov – filmy

W tym momencie w rachunku wystawionego jako dyrektor strzał następujące filmy:

  • „Pasażer Szkło”.
  • „Niedźwiadek”.
  • "Dur".
  • „Tęcza nad wsią”.
  • "Revolver".
  • „Tajemnica Arkaim”.
  • „Siódma Syumbel lato”.
  • "Dawno, dawno Childhood".
  • „Wizyta”.
  • "Babic".

życie osobiste

Nawet podczas kręcenia swojego debiutanckiego filmu „Pasażerka Szkło” Bułat Yusupov stał się romans z aktorką Rushan Babich. Wkrótce młodzi ludzie zaczęli się spotykać. W 1996 roku, ślub odbył. Po pewnym czasie urodziła się słynna para? Pierworodny – chłopca, który został nazwany Daut.