238 Shares 4214 views

Jak nie stać się ofiarą przestępstwa: przydatne porady i zalecenia na co dzień

O tym, że nie można rozmawiać z obcymi, każda matka rozmawia z dzieckiem od najmłodszych lat. Pomimo tego środka ostrożności liczba corocznych osób zaginionych wzrasta każdego roku, a ciała z "oznakami gwałtownej śmierci" są codziennie przywożone do kościołów dużych miast. Jak nie stać się ofiarą przestępstwa, a jakie proste zasady mogą naprawdę poprawić bezpieczeństwo osobiste?


Memo na każdy dzień

Porozmawiamy od razu, nie ma metod i sposobów ochrony przed cudzym zamiarem kogoś innego z absolutną gwarancją. Ale jeśli staniesz się trochę ostrożny i codziennie przestrzegasz podstawowych zasad bezpieczeństwa, są szanse, że coś Ci się stanie. Więc reguła jest pierwsza: wracając do domu i wychodząc z mieszkania, zawsze zamykamy drzwi do zamku. Nie zwracaj uwagi na zwykłe towary materialne i cenne rzeczy, staraj się nie mówić wcale o finansach w zatłoczonych miejscach. W rzeczywistości odpowiedź na pytanie, jak nie stać się ofiarą przestępstwa jest jedna – zawsze musisz być czujna. Jeśli musisz wrócić do domu później, wybierz trasy przebiegające przez jasno oświetlone miejsca. Odrzuć takie chwile od słuchania muzyki na słuchawkach i nie podejmuj rozmów z obcymi.

Jak nie stać się ofiarą przestępstwa: memo dla dzieci

Przedmiot szkoły "Podstawy bezpiecznej działalności życiowej" jest tradycyjnie uznawany za "niewspólnotowy" i stosowany. Ale w rzeczywistości jest w swoim programie obejmuje wszystkie niezbędne umiejętności przetrwania we współczesnym świecie. Ale w rzeczywistości rodzice muszą zaszczepić zasady bezpieczeństwa od najmłodszych lat. Ważne jest, aby wyjaśnić niemowlętom, że nie można się skontaktować z obcymi. Dzieci ze swej natury są sympatyczne i ufne, staraj się wyjaśnić, że bez powiadomienia rodziców nie da się przejść nigdzie z obcymi lub starać się im pomóc. Kolejna ważna reguła: nie dotykaj ulicy bez właścicieli i nie przyjmuj prezentów od obcych. Jak tylko dziecko zacznie wychodzić samotnie, poproś go, aby zadzwonił do Ciebie regularnie i zgłosił jego miejsce pobytu. Spróbuj wyjaśnić, że nie wystarczy wiedzieć, jak nie stać się ofiarą przestępstwa, ważne jest również, aby naprawdę przestrzegać wszystkich tych prostych zasad, a następnie nic złego się nie zdarzy.

Przydatne wskazówki dla dziewcząt

Przedstawiciele sprawiedliwego seksu będą przydatni, aby dowiedzieć się, że około 90% przypadków gwałtu zaczyna się od wierszy informujących o tym, jak poszkodowany dostał się do samochodu na przestępcę. W związku z tym pierwsza zasada bezpieczeństwa osobistego: nigdy nie zgadza się na oferowanie przejażdżki i nie idzie gdziekolwiek z obcymi i nieznanymi ludźmi. Przed pierwszą randką z nowym gentlemanem warto umieścić kogoś, kto wie, gdzie powinieneś się spotkać i kiedy planujesz się rozproszyć. Powiedz wybranemu "świadkowi" o tyle informacje o nowym znajomym. Pamiętaj również, że rabunek może być popełniony wobec bardzo rozsądnej dziewczyny, unikając nowych znajomych i okazjonalnych spotkań. W miejscach dużych tłumów zawsze trzymaj kosztowności przed oczami. Z ostrożnością przejdź do potencjalnie niebezpiecznych miejsc – ciemne ganki, bramy i windy. Jeśli to możliwe, poproś kogoś, kto spotka się z tobą, jeśli wrócisz do domu.

Nie przewidujesz wszystkiego, ale możesz spróbować!

Uliczne zbrodnie zdarzają się w wielu miastach naszego kraju dość często. Wielu ludzi, którzy cierpieli w takich sytuacjach, twierdzą, że w przeddzień incydentu czuli się dosłownie niebezpieczeństwem. Nie bój się ufać intuicji, jeśli zdarzy ci się, że ktoś idzie za tobą na ulicę, przejdź do dowolnego sklepu, kawiarni lub innej instytucji / instytucji. Napad może się zdarzyć nie tylko na ulicy, ale także w mieszkaniu. Nie wahaj się nie otwierać drzwi do pracowników służby publicznej, a nawet policji, jeśli jesteś pewien, że nikt ich nie nazwał. Nigdy nie tracisz czujności i przyzwyczaisz się do zasad bezpieczeństwa osobistego Twoich bliskich. Mamy nadzieję, że nasza rada na temat uniknięcia stania się ofiarą przestępstwa pomoże Ci w tym!