115 Shares 9446 views

Edytory wideo w „Android”: przegląd kilku programów

Edytory wideo w „Android” dostarcza użytkownikowi funkcji, takich jak obracanie obrazu, dzielenie plików na części wymaganego czasu, dodać przejścia, efekty, ścieżek audio, tytułów. Często możliwość korzystania ze wszystkich przydatnych funkcji jest utrudnione ze względu na słabą interfejsu. W tym artykule opisano kilka narzędzi do edycji plików wideo na ekranie telefonu OS.


Magisto

Główną cechą wyróżniającą Magisto – prostota. Ten darmowy edytor wideo dla „Android” jest wyposażony w automatyczny filtr tym czasie przetwarzania obrazu. Aplikacja jest w stanie rozpoznać twarze i nakładanie ścieżki audio na kasecie wideo.

Zaraz po pierwszym uruchomieniu oferuje program zarejestrować konto na Google+ czy Facebook. Bez tego narzędzia nie może pracować. Na początkowym ekranie mogą być wyświetlane przez program prac przed, lub panel roboczy używany, aby rozpocząć pracę. To pozwala na dostęp do plików na urządzeniu. Ponadto, możliwe jest podłączenie chmurze Dysku Google. Podobnie jak wiele innych edytorów wideo na „Android”, aplikacja wykonuje przetwarzanie i mieszanie plików wideo na swoich serwerach. Z tego powodu, stabilna praca nie jest możliwa bez połączenia sieciowego.

Wybór wideo, należy ustawić tło filmu. Program ma już kilka opcji, ale jeśli nie pasuje, aplikacja daje możliwość pracy w specjalnym edytorze. Jedyny format MP3 kompozycje odpowiednie dla klipów dźwiękowych.

Prosty, ale popularne

Magisto – nie profesjonalny edytor wideo na „Android”, a to prosta aplikacja dla każdego. Dzięki interfejsowi, każdy użytkownik może spróbować swoich sił w tworzeniu filmów. Do pracy z programem nie posiadają fachowej wiedzy i doświadczenia. Przetwarzanie obrazu na serwerach zdalnych pozwala na korzystanie z oprogramowania nawet na wolniejszych urządzeń. Magisto często krytykowane ze względu na częste reklamy graficznej. Ponadto, program nie zawsze radzą sobie z wideo HD.

Androvid

Podobnie jak wiele innych edytorów wideo na „Android”, Androvid podzielony na dwie wersje. Zaletą pierwszy – bezpłatnie. Wersja płatna jest wyposażony w wiele funkcji.

Program może podzielić plik video na części lub przykleić istniejący jeden klip wideo nagrywania i nakładki na górze dźwiękiem. Na tym kończy się funkcjonalność wersji darmowej. W płatnego narzędzia, użytkownik może obrócić obraz o żądanym kątem, dodawać przejścia i efekty wideo, a także wiele ścieżek dźwiękowych. Dodatkowo aplikacja posiada miły bonus – wbudowany konwerter. Wszystko to daje podstawy, by powiedzieć, że Androvid – najlepszy edytor wideo dla „Android”.

funtsionala

Główny ekran jest po prostu stracony. To pokazuje przyciski uruchamiające główne funkcje i pomoc. W ustawieniach można określić plik sortowania zasady, parametry, autozapis są wyłączone zawiadomienie. Pomoc jest napisany w języku angielskim, ale wszystkie informacje w nim jest pokazany zarówno szczegółowo i wyraźnie.

Po tapas na „Menu” w aplikacji, wybór ekranu filmów i zdjęć. Do odtwarzania wideo, wystarczy kliknąć na jego ikonę. Jednocześnie wyświetlane na górze przycisków funkcyjnych. Edycja wideo jest z nimi zrobić. Na przykład, aby przyciąć film, wystarczy kliknąć na odpowiedni przycisk, a następnie na skali, aby ustawić czas rozpoczęcia i zakończenia znaczników. Główną wadą funkcji – mała dokładność. Okresy przejściowe mniej niż drugi jest niemożliwe. Kliknięcie na ikonę z nutą można wyodrębnić ścieżki audio z filmu. Na rolki separacji dla nielicznych należy nacisnąć przycisk „Beat” pojawia.

Nie Androvid niezwykła cecha, że redaktorzy VIDEO na „Android” zwykle nie dają – Image Capture. Można go używać do robienia zdjęć poszczególnych klatek wideo i zapisać je. Efekty graficzne pozwalają zniekształcają obraz, zmienić prędkość sekwencji wideo. Z wbudowanym konwerterem, można łatwo zmienić rozmiar i jakość obrazu, dostosuj rozdzielczość. Do dzielenia się owocami twórczości, wystarczy nacisnąć kilka przycisków wewnątrz aplikacji. Będzie on automatycznie pobrać i wdrożyć wideo w sieciach społecznych.

Androvid – najlepszy edytor wideo dla „Android”, ale słowa te odnoszą się tylko do wersji płatnej. Stoi on w tej chwili około 90 rubli. Jedyną wadą programu – niemożność dodania napisów w filmie.