467 Shares 7451 views

Bazilik.Vyraschivanie nasion na podonnike w domu

Zioła i aromatyczne zioła są często wykorzystywane w kuchni. Każda roślina odpowiada specyficznym aromacie i smaku.

Basil – kultura Aromatyczny znane od czasów starożytnych. Początkowo ta roślina z Azji Południowej. Do tej pory, dzikie krewni bazylii znaleźć w Ameryce Południowej, Afryce, Iranie i Chinach. Przepisy wykorzystujące go mają przyjść do nas z odległej przeszłości. Bazylia jest powszechnie stosowany nie tylko w kuchni, ale także medycynę. O tym, co jest użyteczne bazylii od dawna znane. uzdrowicieli ludowych i lekarze swego przygotowane wszelkiego rodzaju mikstury. Stosowany w leczeniu różnych chorób. Jest on powszechnie stosowany w kuchni.

Pomimo faktu, że bazylia – roślina dość ciepłolubne, jest bardzo często widziane na działkach i warzywnych. Co ogrodnik sobie odmówić przyjemności, aby kultywować piękne i pachnące zioła? Bardzo wygodne mieć go pod ręką. Po tym wszystkim, będzie potrzebne do przygotowania różnych potraw i preparatów krajowych jest bazylia.

Uprawa tej rośliny nasion w otwartym terenie jest możliwe tylko w południowych regionach. W innych regionach o mniej ciepły klimat jest lepszy sposób sadzonka rośnie bazylia. Jest uprawiana w szklarniach lub stała w małych skrzynkach i donicach w warunkach pokojowych. Nasiona wysiewa się wczesną wiosną kultury. Pielęgnacja sadzonek jest taka sama jak dla pozostałych upraw roślinnych. Ona potrzebuje umiarkowanego podlewania i nawożenia nawozami.

W otwartym terenie do stałego miejsca jest posadzone pod koniec maja. Wybierając miejsce do sadzenia pikantne zielone notatkę na temat struktury i żyzności gleby. Dobry drenaż i wystarczająca ilość nawozu – kluczowy wymóg dla strony, która zostanie zasadzone bazylię. Rośliny Rassazhennye są dobrze nawilżone. W celu zabezpieczenia lądowania od wiosenne przymrozki, obejmują one materiał filmowy lub okładka.

Pielęgnacja bazylia jest łatwe. Rośliny regularnie nawilżać, usunąć chwasty, rozluźnić glebę i karmione nawozów. Ale tu końce letnie. I, oczywiście, każda kobieta chce rozszerzyć stosowanie wonnych przypraw. Aby to zrobić, można przeszczepić krzaki bazylii w doniczkach lub skrzynkach. Poprzez umieszczenie roślin w kuchni, można z nich korzystać przez całą zimę.

Jeśli nie ma ogród lub ogród warzywny fabuła – to nie ma znaczenia. Niezbędne zieleni i zioła mogą być uprawiane w mieszkaniu miasta. Na parapecie, nie można po prostu umieścić koper i pietruszka, ale bazylię. Uprawa z nasion jest możliwe przez cały rok. Ale najlepszy czas na sadzenie nasion w doniczkach jest uważany za wiosną. Bazylia na parapecie rośnie dobrze. Stosując się do prostych reguł w domu na okno w kuchni przez cały rok będzie wspaniały zapach roślin. Co trzeba zrobić, aby rozwijać bazylię?

Uprawa z nasion w domu kilka wydłuża produkować plon. Jednakże, jest to najbardziej odpowiednia metoda dla uprawy pikantnych zieleni w warunkach mieszkania. Garnki są umieszczone w jednym lub w dwóch zakładach. Będą czuć się świetnie w dobrze oświetlonych miejscach. Podlewanie powinno być umiarkowane. Wykonywanie zbyt skomplikowane zasady będą w mieszkaniu miasta przez cały rok, aby mieć bazylię. Rosnące z nasion można zastąpić przez co najmniej równie skuteczne – hodowla procesów.