668 Shares 1101 views

Ustawianie DIR-320: solucja. Ustawienia Wi-Fi na routerze D-Link DIR-320

Kupić nowy router jest ustawiony do góry – nie ma problemu dla użytkownika domowego, ale często istnieje potrzeba dokonania pewnych korekt parametrów przez siebie. Tu zaczynają się problemy, ponieważ instrukcja obsługi zawiera jedynie dane dotyczące instalacji globalnych parametrów urządzeń sieciowych, aby sprawnie działać w Internecie.


Celem tego artykułu – ustawienie DIR-320. Krok po kroku, nie tylko pomoże użytkownikowi szybko opanować panel sterowania routera, ale również do zapoznania się z wszystkimi funkcjami urządzenia sieciowego, które nie są reklamowane w charakterystyce zakupu.

Pierwszym krokiem w tworzeniu

Wielu właścicieli sprzętu komputerowego mają problemy z podłączeniem routera do niezależnego komputera osobistego lub laptopa. Problem tkwi w ustawieniach – urządzenia komputerowe i sieciowe są w różnych sieciach. Pierwszym krokiem, który powinien zrobić właściciel routera DIR-320 – reset. Zabieg przeprowadzany jest po prostu. posiada przycisk „Reset” na panelu tylnym. Router musi być podłączony do sieci, poczekaj jednostki ładunkowej (15-20 sekund) i ostrymi przedmiotami (igły lub wykałaczki), aby przytrzymać przycisk RESET kilka sekund. sygnał restartu będzie wyświetlany na routerze – wszystkie żarówki migają równocześnie.

Podłączanie do komputera

Konfiguracja routera DIR-320 zaczyna się podłączyć do stacji roboczej. Uczestnicy dołączonego kabla „przewód poprawki” jest konieczne do podłączenia routera do komputera PC lub laptopa. W portach sprzętu sieciowego 5, z których jeden jest przeznaczony do podłączenia do Internetu (WAN). Reszta portów potrzebnych do budowy sieci lokalnej. Wtedy jeden z nich, należy podłączyć kabel „kabel patch”.

Router DIR-320 jest skonfigurowany tak, że gdy jest połączony z Internetem automatycznie uzyskać bezpłatny dostęp do światowej sieci rozległej. W związku z powyższym, cztery porty LAN routera pozwala na łączenie się z Internetem. W rzeczywistości, właściciel urządzenia sieciowego do konfigurowania czegokolwiek nie jest konieczne. Najważniejsze – prawidłowo podłączyć kable sieciowe.

Przygotowanie stacji roboczej

Większość użytkowników komputerów osobistych mają automatyczne ustawienia w sieci, ale są wyjątki. W związku z tym zostać wprowadzony siłą wyższą. Konfiguracja routera DIR-320 jest możliwe tylko w przypadkach, gdy urządzenia sieciowe i komputer osobisty są w tej samej sieci lokalnej. Wartość domyślna to 192.168.0.1 – 192.168.0.254. Sam router zajmuje pierwszą wartość i automatycznie przypisuje adresy do wszystkich urządzeń podłączonych do niego. W związku z tym, że komputer powinien automatycznie uzyskać adres z urządzeń sieciowych, lub ustawienie DIR-320 nie będzie możliwe.

Idź do „sieci Panel sterowania”, użytkownik musi przejść na „Zmień ustawienia adaptera”. Znalezienie odpowiedniego połączenia, kliknij na niego drugi przycisk myszy i wybierz „Właściwości”. W menu, które się pojawi, należy ustawić kursor w polu „Wersja IP 4” i kliknij „Właściwości”. Następnie w menu podręcznym, aby ustawić parametr „Uzyskaj automatycznie” w dwóch dziedzinach ustawień komputera i zapisać.

Centrala Ładowanie

Router DIR-320 jest sterowany za pomocą interfejsu opartego na sieci Web, więc użytkownik musi otworzyć dowolną przeglądarkę iw pasku adresu , aby wejść do «192.168.0.1». Po prawidłowym podłączeniu routera do komputera, po krótkiej przerwie, ekran poprosi sprzętu sieciowego, aby przejść do panelu sterowania żądania logowania i hasło.

Dane logowania są wyszczególnione na etykiecie, którą można znaleźć na spodzie obudowy routera. Często Domyślna nazwa użytkownika i hasło są identyczne – «Admin». Weszła bez cudzysłowów, kapitału łacińskich liter w obu polach wniosku.

Bezpieczeństwo – Po pierwsze!

Na routerze D-Link DIR-320 konfiguracja sprzętowa rozpoczyna aktualizację oprogramowania z oficjalnej strony producenta. Aby to zrobić, przejdź do linku podanego w instrukcji i pobrać aktualną wersję firmware. Alternatywnie, można pobrać oprogramowanie do routera, a ze strony internetowej dostawcy. Po tym wszystkim, ISP jest zainteresowany tym, że jego klient był bezpieczny firmware. Często usługodawca oferuje użytkownikom gotowe firmware z ustawieniami w sieci. Oczywiście, musi być pobrana przed podłączeniem routera do komputera.

Szyte DIR-320 jest prosty. Powinien on być w panelu sterowania, przejdź do zakładki „Maintenance (Konserwacja) i wybierz«»Firmware Update». Otworzy się okno dialogowe z prośbą, aby określić ścieżkę do pliku na komputerze osobistym. Po wciśnięciu przycisku «OK», aby rozpocząć pobieranie. Pod koniec procedury firmware, urządzenie zostanie automatycznie ponownie uruchomiony.

Aby szybko zrobić wszystko

Ustawianie DIR-320 może być przeprowadzona zarówno ręcznie jak i automatycznie. Przynajmniej tak twierdzi producent. W rzeczywistości wszystkie dodatkowe ustawienia są wykonane ręcznie. Tryb automatyczny (osób) zapewnia tylko użytkownikowi odpowiedniej kolejności elementów menu dla wygody dokonywania wymaganych parametrów. Jeśli chcesz skonfigurować połączenie z Internetem, asystent oferuje aby dane niezbędne do prawidłowego połączenia. W przeciwnym razie, panel sterowania zapewnia dostęp do interfejsu bezprzewodowego.

Router DIR-320 WiFi konfiguracja jest prosta – trzeba podać nazwę punktu dostępowego (nazwa wykrytej sieci) i ustaw hasło. Wszystkie pozostałe parametry są ustawiane automatycznie. W trybie manualnym, użytkownik będzie miał swój własny zestaw dziesiątki parametrów. Wielu użytkowników uważa, że ręczne ustawienie bardziej interesująca pod względem szkolenia w pracy z urządzeniem sieciowym, ale czasami trudniej automatycznie wejść.

Praca z modemem

Router DIR-320 ustawienie 3G odbywa się tylko w trybie ręcznym. Przed wprowadzeniem zmian właścicieli powinien zapoznać się z instrukcją obsługi, która szczegółowo opisuje działanie urządzenia z wieloma dostawcami jednocześnie. Fakt, że niezgrabne działania właściciela mogą zakłócać połączenia przewodowego.

Na panelu sterowania, aby wybrać pierwszy element „Opcje internetowe” i przejść do „Ustawienia”. W oknie, które się pojawi, kliknij „Ustawienia ręczne” znajdujący się u dołu. W następnym oknie wyboru użytkownika powinny być wykonane na rzecz «połączenia PPP poprzez USB». Ponieważ DIR-320 D-Link Konfiguracja modemu nie jest związany konkretnie z 3G (nawet normalny GPRS telefon można podłączyć), użytkownik będzie wypełnić tylko pola, które chcesz. Aby połączyć 3G podać: nazwę użytkownika, hasło i numer dostępowy. Operatorzy telefonii komórkowej muszą dodatkowo zarejestrować serwer i podać polecenie Dial.

Sieć dostrajanie

Interesująca jest router D-Link DIR-320 ustawienie strefy zdemilitaryzowanej. Ukryte przed ciekawskimi oczyma sieć może łączyć całą elektronikę w domu, co daje dostęp do sieci jest tylko jeden właściciel. Jeśli mówimy o bezpieczeństwie, pozycja menu DMZ wymagane do szczegółowego badania użytkownika.

Fani gier online będą musieli spotkać się z Port Forwarding, ponieważ bardzo często dostawcy pokrycie nieużywane porty. Odbywa się to w celu ochrony własnej sieci, ale wiele osób zapomina o graczy. Z przekierowanie portów w DIR-320 jest prosty: określić protokół, a następnie zwrócone do siebie określone porty substytucyjne.

Konkludując

Nie możemy powiedzieć, że konfiguracja routera na własną rękę byłoby łatwe. Sprzęt sieciowy wymaga wiele uwagi i pewnej wiedzy. Każdy parametr określony nieprawidłowo spowoduje awarię routera, a tym samym zablokować dostęp użytkownika do Internetu. Niemniej jednak, każdy problem można rozwiązać: router zawsze można przywrócić do ustawień fabrycznych i zacząć wszystko od nowa.

Mimo to, eksperci w dziedzinie technologii zaleca się właściciele urządzeń sieciowych w celu zapoznania się z instrukcją obsługi – zwykle przewijanie nie będzie wystarczające. Trzeba dokładnie przeczytać instrukcję. Dopiero po studiach podstawowych parametrów i poprawić wszystkie pola na panelu sterowania konfiguracji DIR-320 może przynieść rezultaty.