348 Shares 9097 views

Hiperaktywne dzieci. Co powinni zrobić rodzice?

Pieśń dla dzieci opisuje niespokojność dzieci w następujących słowach: musi skakać wszędzie, dotykać wszystkiego, kopać się nogami, w przeciwnym razie wybuchnie, kurwa-baba! Zwykłą wiedzą jest, że dziecko musi się poruszać. Ale nawet jest to granica, gdy dziecko nie może usiąść cicho i posłuchać bajki, rysować, zagrać w piaskownicy, porozmawiać z babcią, matką lub bratem. Niektóre dzieci tego nie rozumieją. Jeśli krewni zdołają usiąść takie niepokojące dziecko, uda mu się odwrócić głowę, obrócić nogi, machać rękami i nadal nie potrafić skoncentrować się na właściwych rzeczach. Są to dzieci nadpobudliwe. Co rodzice powinni zrobić, aby pomóc im poradzić sobie z własnym niepokój?

Co najważniejsze, musisz zrozumieć, że Twoje dziecko nie jest winne czegokolwiek. Nie jest specjalnie skręcane i skręcane. To jest jego problem, a dorośli potrzebuje pomocy, a nie w niekończących się zakazach i karach. Edukacja nadpobudliwego dziecka wymaga szczególnego podejścia od rodziców: nie walczą z energią swojego syna lub córki, ale kierują ją we właściwym kierunku. To ciężka praca, ale jest to nagroda. Ważne jest, aby zacząć działać jak najszybciej, a nie spodziewać się notorycznie "przerostu". Prawdopodobnie jest potrzebna pomoc eksperta neuropatologa lub psychologa.

Aktywność, aktywność i powtórna aktywność to co wymagają dzieci nadpobudliwe. Co powinni zrobić rodzice, jeśli są przyzwyczajeni do bardziej pokojowego stylu życia? Odbudować! Cała rodzina może zacząć ćwiczyć rano, pójść na piechotę lub jeździć na rowerze, sprowadzić się do jakiegokolwiek sportu. Jeśli to nie wystarczy, sekcja sportowa, lekcje tańca przyjedzie na ratunek. W ten sposób nadmiar energii znajdzie się w drodze, sen się normalizuje. Ale to nie rozwiązuje wszystkich trudności dziecka nadpobudliwego.

Brak uwagi i niezdolności do koncentracji – poważniejsze problemy doświadczane przez dzieci nadpobudliwe. Co z tym zrobić ? Większość ekspertów twierdzi, że należy rozwinąć te cechy. Mama może dać codziennie czas ćwiczeń, które wymagają większej wytrwałości. Niełatwo jest znaleźć takie ćwiczenia, ale próbując różnych czynności, od modelowania i rysowania do dziania, możesz znaleźć to, co dziecko lubi. Stopniowo zwiększając czas treningu, pomożesz rozwinąć wytrwałość. Obowiązkowe jest stopniowe zwiększanie takich form pracy z niewielką ilością czasu. Konieczne jest przeprowadzenie treningu fizycznego w przerwach w celu wypisania dziecka.

W ogrodzie i szkole, w innym, nieznanym otoczeniu, trudności napotykane przez dzieci nadpobudliwe są nieuniknione. Co zrobić, aby pomóc opiekunom i nauczycielom, muszą wiedzieć. Wykorzystując sztuczki pedagogiczne, małe sztuczki, możesz mu pomóc poradzić sobie z dyskomfortem wynikającym z niemożności koncentracji. Przy małych zadaniach należy hojnie wynagradzać dzieci za pomyślne wykonanie, zachęcając nawet do najmniejszych wysiłków. Podczas zajęć poproś o przyniesienie kredy lub umyj szmatę, aby mogła odprowadzić układ nerwowy. Najważniejszą rzeczą jest znalezienie osobistego kontaktu, ponieważ miłość i miłość dzieci mają ogromną siłę, zdolną do ponownego nauczania nawet chuligańskiego. Takie podejście pozwoli uratować dziecko przed koniecznością agresywności w celu ochrony siebie.

Zastosowanie wszystkich powyższych metod przyniesie owoce tylko z czasem, przy zastosowaniu podejścia systemowego. W tym przypadku, im wcześniej rozpoczniesz walkę, tym większy wynik. Nadmierną aktywność u niemowląt można nawet zaobserwować. Śpią niewiele, krzyczą, ciągle w ruchu, chociaż nadal nie mogą chodzić i czołgać się. Odwoływanie się do specjalistów przyczyni się do stworzenia programu do monitorowania dziecka i identyfikowania na wczesnym etapie problemów, które pojawiają się. Nadal ważne jest, aby niezwłocznie zidentyfikować poprawną linię edukacji, aby nie przekształcić normalnego dziecka w nadpobudliwy.
Dzieci otrzymują rodzicom edukowanie nowych ludzi, najlepiej. Z nadpobitymi dziećmi ta prawda wzrasta dziesięciokrotnie!