783 Shares 3248 views

Folk opowieść o leniwych – zjawisko charakterystyczne dla literatury wielu krajach

Różni ludzie mają różne historie. Ich ogromna różnorodność: odważny i wierny, z podły i podstępny, śmiały i przebiegły. W tym – i ludowe opowieści o leniwych. To nie przypadek, ponieważ, jak mówią, lenistwo ur naprzód niektórych. Dlatego też jest popularny w folklorze wielu krajów opowieści o postaciach, które nie lubią pracować.

Rosyjska „leniwce”

Można chyba powiedzieć: „Tak, wielu rosyjskich ludowych opowieści – o leniwych”. Silushka bohaterski ale zbyt leniwy – to cechy, które są typowe dla niektórych bohaterów tej folkloru. Nawet Bogatyr Ilya (nie tyle leniwy, tak jak podano w epopei – pacjent) leżał na piecu 33 lat, a potem nagle stał się znanym bohaterem. Ale jest inna sprawa – jak, cudowne uzdrowienie! Ale w tym samym czasie, jak to podkreśla: bohater stać coś łatwe, to jest możliwe bez żadnych trudności – nie czyniąc znaczne wysiłki na rzecz. Co otrzymujemy w wyniku: nadzieja na cuda i tradycyjnym rosyjskim może.

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

Ale opowieść o Emelya „fala różdżki” – po prostu zbyt leniwy. Wszakże w rzeczywistości dzieło opowiada historię jednego z trzech synów, którzy nie chcą nic robić i przez cały dzień (i noc, podobno) jest śledzona na piec Rosyjskiej. Który, nawiasem mówiąc, można uznać za symbol Leni-Matki. Przypadkowo złapać szczupaka, Emelja powoduje go do wykonywania różnych pragnień. Po pierwsze, do wiadra bez rozlewania się dzieje w domu. Dalej – las. Apetyty bohatera rozgrywa się: piec drewno w samej wspinaczki, a sanie z posiekaną drewna poruszać się niezależnie od lasu do domu. Na rozjeździe piecowych Emelja do króla divyaschemusya taki cud. Dalej – to sprawia, że korzystanie szczupaki przykazań kochać siebie Marju-księżniczkę. Prawie wszystkie zakończyły się niepowodzeniem: młody walcowane na beczce i wrzucony do wody. Ale nawet tutaj, szczupak (czytaj – szczęście i cud) przychodzi z pomocą głównego bohatera, czyniąc go bogatym i szanowanym, uznanego króla i piękne. Oto one, ludowe opowieści o leniwych ludzi takich jak gloryfikowanie cechę charakteru.

Nadal możliwe jest, aby przypomnieć takie dzieła folkloru jako „leniwe żony”, „Two Frost”, „Frost”, „12 miesięcy”. To prawda, że niektóre z nich leniwa, raczej wyśmiewane, a postacie z nim związane, ponownie wykształcone, często z pomocą kar cielesnych.

Bajki dla dzieci o leniwi i pracowici

Aleksander Puszkin w pierwszym i nie planowałem pisać dla dzieci. Jednak wkrótce po opublikowaniu niniejszego dnia jego poetyckie bajki – znaczący wkład do skarbca literatury rosyjskiej. W tym temacie – Opowieści ludowe leniwych – można przypisać i „Opowieść o Kapłana i jego pracownik Balda”. Nie jest tajemnicą, że fabuła poszedł do baśni „Sługa Shabarsha”, napisanej i wydanej przez Afanasyev. To kontrastuje z właścicielem leniwy i pracowity robotnik, Ten ostatni, nawiasem mówiąc, aw barze można uruchomić pierścienie wokół. Ale kara leniwy – tuż za rogiem. Ale sprawiedliwość zwycięża!

Interesująca opowieść o leniwych

Nawiasem mówiąc, prace te nie ograniczają się do rosyjskiego folkloru i baśni literackich autora. Heysaku japońskiej baśni „Veer Tengu” ze wspaniałych fanów znajdując poślubia młodą księżniczkę i staje się bardzo bogaty. Jeść węgorza z białego ryżu, idzie w górach, śpi, je więcej nie robiąc nic. A wszystko za sprawą szczęśliwego wypadku – magia wentylatora. I wiele Puss in Boots – Marquis Carabas – bohater, który wykorzystuje magię nagle stać się sławny i bogaty, bez wysiłku, aby. Co do zasady, w opowieściach innych znaków danych narody jest również korzystna ożenić / wyjść za mąż, staje się bogaty i szlachetny. Tak, oczywiście, lenistwo w literaturze ma nadal w skali globalnej i zdolność do wnikania w motywy baśni różnych narodów świata.