409 Shares 1771 views

Dieta Dukana – Co jest jego istotą

Dieta Ducane należący znany francuski dietetyka Pierre'a Dyukanu polegający na spożyciu żywności zawierającej niewielką ilość węgla. Procedura ta powinna być stosowana przez kilka miesięcy. Jeśli masz chęć, można skorzystać z tej diety jako podstawa prawidłowego odżywiania w przyszłości, ponieważ nie tylko pozwala stracić i nie zyskać nadwagi, ale także oczyszcza organizm i normalizuje prawdziwą wymianę.

Francuski Dieta Dukana opiera się na 4 etapy, z których każdy ma swoje własne zasady. Jednakże, na ogół, sposób obejmuje parę wspólnych reguł charakter:

 • Dieta uwielbia pić dużo płynów. W trakcie kursu należy pić co najmniej 2 litry czystej wody każdego dnia.
 • Jeść otręby owsiane codziennie
 • To z pewnością będzie spacer na świeżym powietrzu przez co najmniej 20 minut dziennie.
 • Angażują się w aktywności fizycznej.

Ducane dieta jest szczególnie efektywne, tylko ważne, aby przestrzegać wszystkich zasad wszystkie techniki 4-fazowe. Każdy tydzień będzie można stracić trzy do pięciu kilogramów.

Szczególnie dieta i menu Duke

Pierwsza faza diety, zwany atak. Tutaj trzeba wyrzucić dwóch do sześciu kilogramów. Przy tym dochodzi etap trawienia tkanki tłuszczowej, ale krótko dyskomfort przygotować: suchość w ustach, obecność lekkim zapachem. Dni diety oblicza się na podstawie masy ciała pacjenta. Na przykład, nadwaga w kilkunastu kilogramów wymaga 3-5 dni. Nadwaga w dwadzieścia trzydzieści kilo – 5-7 dni. Ponad 30 kg – w tygodniu.

Menu „atak” wymaga białka. można sobie pozwolić, aby cieszyć się smakiem kurczaka i indyka, chudej szynki, wątroby cielęciny, ryb i owoców morza. Ponadto, nie jest wykluczone z diety jajka, produkty tłuszczu mlecznego. Nie zapomnij o jedzenie 1,5st / L otręby owsiane.

Od codziennej diecie, trzeba wykluczyć jagnięcina, wołowina, wieprzowina, cielęcina, królik, kaczek i gęsi, a także cukier.

Druga faza diety o nazwie „cruise”

Tutaj należy naprzemiennie dwie diety – i białka roślinnego. Przemienność jest całkowicie zależny od wymaganej ilości masy odprowadzanego:

 • Jeśli mniej niż dziesięć kilogramów, na przemian białkowych: warzywa, 1: 1 dzień.
 • Jeśli więcej niż 10 kg, alternatywnych białek warzyw, 5/5 dni.

W tej fazie nie zapomnij użyć 2 łyżki. l. otręby owsiane codziennie. Ponadto, można zafundować sobie każdy z warzywami, tylko isbegayte voschi zawierające skrobię (ziemniaki, groch, fasola, soczewica i awokado). Można gotować, pieczone warzywa lub jeść je na surowo. Unikaj jedzenia ryżu i zbóż ziarna.

W specjalnej odmiany Ducane dieta może leczyć się do różnych przypraw, adzhika, ostra papryka, mleko, ogórki, czosnek, żelatyna. Ale pamiętaj, że z tej listy należy wybrać się tylko 2 produkt.

dieta lub konsolidacja trzeciej fazie

Etap ten zakłada proces konsolidacji osiągnięć w tym czasie masę. Dieta dla tego typu fazowych różnorodnych, idealnych wszystkich produktów z pierwszej fazy, drugi warzywa powinny być spożywane codziennie jedną porcję owoców, 2 kromki chleba, dojrzałego sera, dwa razy w tygodniu można jeść żywności z zawartością skrobi.

Na tym etapie, dieta należy zwiększyć zużycie otrębów owsianych z 2,5st / l.

Czwarta faza zwana stabilizacja

Trzeba przestrzegać dwóch podstawowych zasad: raz w tygodniu jeść czystego białka. Wskazane jest dla nich, aby wydzielić jeden dzień. Codziennie napój 3st / L otręby owsiane. Reszta z was może sobie pozwolić, aby jeść wszystko, co chcesz, tylko trochę.

Dieta Dukana – Plusy:

 • Trzymać się diety mogą być w domu. Iw pracy.
 • Nie istnieją żadne ograniczenia dotyczące czasu i ilości żywności.
 • Dieta nie agresywny.
 • Ma doskonałą motywację.
 • Skutecznie technika.

Dieta Dukana – minusy:

 • Nie może być niedobór tłuszczów.
 • Dieta nie jest dość zrównoważone.
 • ciała ketonowe są wytwarzane poprzez zmniejszenie apetytu.