520 Shares 1578 views

Rękodzieło z dziećmi 3.4 lat: Pomysły i praktycznych wskazówek

Mimo nakładu pracy i czasu, rodzice muszą regularnie angażują się w rozwój ich dziecka. Ważne jest, aby tworzyć wizji, zdolności motoryczne rąk, narządów dotyku i węchu. Dzieci w każdym wieku są najlepiej postrzegane przez nowych gier i za pomocą robótek.


Proste rzemiosło z dziećmi 3-4 lat, aby rozwinąć

W 3-4 lat dziecko już zna i rozumie wiele dorosłych mowy. On wie, co jest dźwięk zwierząt, może formułować krótkie zdania. Nadszedł czas, aby poszerzyć swoją wiedzę i pomoże otworzyć nowe horyzonty.

Co rzemiosło z dzieci w wieku 3 i 4 lat mogą być wykonane? Ważne jest, aby zrozumieć, że dziecko dopiero zaczyna się uczyć. Prace powinny być proste, ale koncentruje się na rozwoju logicznego myślenia umiejętności i mechanicznych.

W 3-4 lat dzieci są zadowoleni z formy. Nadanie kupił plasteliny nie każda matka zostanie rozwiązany do dziecka. Po tym wszystkim, twórca małej przyjemności będzie testować materiał na pamięć. Aby nie zaszkodzić rosnącego organizmu, zaleca się użycie soli modelowanie ciasta. Jest plastikowy i jest absolutnie nieszkodliwe. Nawet jeśli dziecko i udał się do ustnika, to nie zrobi mu krzywdy. Nawiasem mówiąc, z użyciem soli ciasto do rzeźbienia faktycznie Wean dziecko ciągnąć wszystko do buzi.

Od pierwszego testu zacząć rzeźbienie rzemiosła z dzieci 3 i 4 lat prostych, stopniowo komplikuje zadanie. Chłopak musi nauczyć się tworzyć własne kulki, kostki, uprzęże i połączyć je, jak w piramidzie. Po poprosić ich, aby ulubione zwierzę. Jeśli nie od razu, być cierpliwym i pomóc. Postać soli ciasto może być suszone w piecu, a następnie by dziecko, aby zabarwić farbami. Takie fashioned rzemiosło z dziećmi 3 i 4 lat może stać się wizytówką dla domu małą wystawę prac twórcy.

Zdjęcia zbóż i nasion

Dzieci bardzo lubią z różnych zbóż, nasion, pasta do tworzenia obrazów i panele. Dlaczego nie zrobić tego rodzaju kreatywności! Wszystko, czego potrzebujesz – jest miski z płatków, PVA kleju i arkusza tektury. Dorosły będzie musiał pomóc przy wstępnym szkicu. Konieczne jest, aby narysować prosty rysunek lub obraz. Na przykład może to być kwiat, grzyb, drzewo lub słońce z chmurą. Następnie dziecko powinno wyjaśnić swoją misję za pomocą różnych ziaren trzymać malowane figurki. Proces dziecko zrozumie, że słońce powinno być żółte i położyć go Kasza odpowiednie kolory, na przykład, kukurydza i promieni – z długim makaronem. Jeśli określone stokrotkę, a następnie do żółtego rdzenia trzeba podnieść białe płatki, stosując na przykład nasion dyni. Z kręcone makaron rozplanowany chmury. Ważne jest, aby dorośli robić rzemiosła z dziećmi 3 i 4 lat razem. Skupia ona i wzmacnia relacje rodzinne. Dziecko, oczywiście, będzie trudne na początku, ale w wspomagającego mama i tata, poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami.

Origami i aplikacje dla rozwoju dzieci 3 i 4 lat

Obserwować, jak szczęśliwy robią rzemiosła z dziećmi papierowych. 3, 4 lata był ledwo, a maleńkie rączki umiejętnie zbierać figurki, składane kawałek papieru w określonej kolejności. Origami – rodzaj robótki, która jest ogólnie uznana za najlepszą rzeczą dla rozwoju małych dzieci. Oni są przyzwyczajeni do dokładności i precyzji. Po tym wszystkim, zupełnie nieprawidłowo złożony kawałek papieru – i liczba ta wielkość nie będzie działać. Podczas procesu twórczego rozwijania i wzmacniania pamięć wzrokową. Jeśli dziecko jest trudny do opanowania origami powinien zaprosić go do podjęcia aplikacji. Z kolorowego papieru należy pokroić w różnych kształtach geometrycznych i oferują oszołomieniu z nich zrobić kilka rzeczy. Kiedy zadanie zostanie wykonane lekko, powinien skomplikować proces, pozwalając dziecku na częściach własny wyciąć dla przyszłych zastosowań.

Rękodzieło na wystawie głównej

Niewiele zorganizować dla dziecka kreatywnych gier z zadaniami. Jednolitość i spójność będzie się nudzić szybko. Dlaczego nie zorganizować do wystaw domu jego pracy. Zrób zdjęcie wykonane rzemiosła. Dla dzieci w wieku 3 i 4 lat, to jest bardzo ważne, aby uzyskać zgodę od dorosłych w ich pracy. Niech dane fashioned z ciasta ozdobić półkę, a panele i zdobienia zdobią ściany. Dziecko będzie dumą patrzeć w ich pracy, aw czasie będzie miał chęć poznania innej techniki lub nauczyć się nowej formy sztuki.

Zajmując się wszechstronny rozwój dziecka, ważne jest, aby nie przesadzić. Jeżeli młody twórca zmęczony albo był zmęczony oglądania i rzemiosła, nie zmuszaj. Pozwól mu odpocząć, a wpisane jego sił twórczych.