579 Shares 8831 views

Barku: leczenie, przyczyny, objawy

Scapulohumeral periarthritis nazywa zapalenie tkanek otaczających staw barkowy (wspólne ścięgien i torebki). W dzisiejszych czasach, barku jest bardzo powszechne. Choroba jest bardzo bolesne i sprawia, że każdy ruch zniesienia. Jednak zamrożone leczenie barku, który obejmuje masażu i terapii manualnej, szybko mija, jeśli zwracamy się do specjalisty na czas i wykonywać wszystkie jego instrukcje.

Istnieje kilka form tej choroby. Mogą objawiać się zarówno indywidualnie, jak i łącznie. O przebiegu i wyniku tej choroby jest wpływ czynniki, które doprowadziły do barku; Leczenie i progresji choroby. Tak więc, choroba może trwać kilka miesięcy i doprowadzić do całkowitego odzysku lub wzorzec rozwoju ramię zablokowane lub upośledzenia funkcji ręki.

Przyczyny tej choroby. Wśród głównych przyczyn barku – razvoloknenie i ścieńczenie tkanek wokół ramienia, zaburzeń patologicznych kręgosłupa szyjnego nagromadzenie soli w stawowych i ścięgien, szczypanie rdzenia kręgowego i korzeni więcej. Rozwijanie barku, leczenie, które nie mogą być opóźnione nawet na chwilę, pod wpływem sportu zawodowego i urazów ścięgien, łamanie rzeczywistej wymiany, zaburzeń endokrynologicznych w okresie menopauzy, choroby pęcherzyka żółciowego i wątroby, choroby układu sercowo-naczyniowego.

Objawy. Pierwszym objawem – ból w stawu barkowego, który zwiększa się, gdy ramię podnoszące lub obracając ramię. Z biegiem czasu, ból staje się silniejszy, a przejawia się w trakcie pracy. Ból może być zasadniczo scharakteryzowane jako bóle, gryzienia wiercenie. One kolidować z realizacją prostej codziennej pracy. Jeśli znajdziesz się w problem, który przypomina objawy barkowego barkowych, jego leczenie powinno być natychmiastowe. W badaniu, lekarze stwierdzili niewielki guzek. Ważną cechą w diagnozie – oszczędność ruchów rąk wzdłuż ciała, nawet gdy wyraźny ból w spoczynku.

Gdy diagnoza „barku” leczenie jest przeprowadzane, biorąc pod uwagę czynniki, charakter i przyczyn choroby, jak również osoby i obecność jakichkolwiek współistniejących chorób. Leczenie prowadzi się w celu wyeliminowania zapalenie i ból stawu, poprawy lub przywrócenia mobilności całkowicie ramię zatrzymać postępu choroby i zapobieganie dalszej procesów zwyrodnieniowych, dystroficzne w tkankach okołostawowych i stawów, opóźnienie rozwoju chorób towarzyszących.

Leczenie barku obejmują akupunktury, akupresury, elektroforezy, urządzenie do masażu, leczenia fali uderzeniowej, laser, aplikacje błotnej. Razem z tymi technikami indywidualnie określić inne procedury (manipulacji lub hirudotherapy). Możliwe jest również łączenie leczenia terapią lekową, która jest bezpieczna dla organizmu ludzkiego i nie jest obarczona skutkami ubocznymi.

Inną metodą, która może wyeliminować scapulohumeral periarthritis – obróbka środki folk. Tak więc, gdy periarthritis zalecają spożywanie jedną łyżkę kilka razy dziennie podawać rosół Hypericum lub suche zgnieciony pokrzywy, zrobić okłady z korzenia chrzanu stole i pić rosół liści porzeczki.

Istnieje również szereg ćwiczeń dla barku, którego celem jest odnowa i rozwój uszkodzonego barku. Jeśli każdy z powyższych zabiegów połączonych w jeden kompleks, pacjent udaje się pozbyć nieprzyjemnego choroba bardzo szybko i ponownie cieszyć się wolny i łatwe życie.