742 Shares 4678 views

„Makita” – piła tarczowa: przegląd, funkcje, widoki i opinie

Elektryczna piła tarczowa jest również nazywany parketkoy lub piła tarczowa, okazało się, przez długi czas, w latach dwudziestych ubiegłego wieku. A dziś bez tego narzędzia nie można zrobić specjalistów i trochę złota rączka. Jeśli też postanowiliśmy wybrać dla siebie taki sprzęt, należy zwrócić szczególną uwagę na produkcję „Makita” Piła tarczowa ta firma zyskał wśród konsumentów w trakcie swego istnienia na rynku. Jednak przed dokonaniem zakupu, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów, na przykład, moc i koszty, które mogą stać się decydujące.


Wybór modelu energetycznego

Główną cechą tarczową – jest moc silnika. Z pomocą urządzenia o dużej mocy mogą być cięte grube drzewo lub wybierz maksymalny rozmiar dysku. Ale wraz ze wzrostem tego parametru zwiększy cenę i wagę. Eksperci doradzają, aby kupić piłę tarczową z rezerw energetycznych. Wynika to z faktu, że potężny silnik zapewni lepszą stabilność prędkości i pozwala na krótki czas cięcia gęstego materiału.

Wizyta w sklepie, można zauważyć, że piły tarczowe mogą mieć pojemność do 800 W od 800 do 1200 i ponad 1200 watów. Pierwszy przeznaczony do rozwiązywania codziennych problemów, podczas gdy te ostatnie są profesjonalne, podczas gdy inne są przeznaczone do pracy ciągłej w najbardziej wymagających środowiskach.

Wybór właściwości mechanicznych

Na sprzedaż dzisiaj można znaleźć produkty marki „Makita” tarczowa nie jest wyjątkiem. Powinien on być wybrany nie tylko od charakterystyki mocy silnika, ale również właściwości mechanicznych. Na przykład, silnik może być sprzęt zagłuszający, jest najczęściej przyczyną odrzutu. W celu uniknięcia takich problemów, służy sprzęgło przesuwne. silnik pracuje nadal będzie działać, jeśli napęd pozostaje nieruchoma. Dzięki takiej funkcjonalności nie powinna martwić, że system działa bez potrzeby.

dodatkowa funkcjonalność

Ważne jest również i dostępność ochrony przed przypadkową aktywacją. przycisk zdała sobie sprawę, znajduje się w głównym obszarze uchwytu. Niektóre narzędzia, takie przycisk blokuje przełączanie wyzwalania, co jest również bardzo ważne. Żeby było wygodnie zmienić wrzeciono musi być ustalona dźwigni lub przycisku. W niektórych modelach, nie ma potrzeby, aby sprawdzić ustawienia punktu przewijając. Jeśli blokada nie jest obecna, konieczne jest użycie dwóch kluczy. Ważne jest, aby zwrócić uwagę również na dostosowanie ukośnego cięcia. Kąt praca odbywa się przez zmianę położenia platformy względem górnej i napędu. Najczęściej nachylenia wynosi 30 ° lub 45, niektóre przykłady wykonania zapewniają możliwość pochylenia w zakresie 50-55 ° C.

Charakterystyka znaków brzeszczotów „Makita 5704R»

Jeśli jesteś zainteresowany produktów marki „Makita” tarczowa można kupić w sklepie. Przy wyborze modelu przedstawionego powyżej powinny być obliczane na podstawie wartości 7000 rubli. Wydajność wynosi 1200 W, a głębokość cięcia wynosi 66 mm. Zewnętrzna średnica 190 mm, a maksymalna prędkość równoważne 4900 jednostek na minutę. Może chcesz i średnica otworu, który wynosi 30 mm. Prawo kąt równoważny maksymalnej głębokości cięcia 66 mm.

Wśród dodatkowych funkcji należy zapewnić możliwość podłączenia do odkurzacza. To narzędzie jest przeznaczone do poprzecznych i podłużnych odcinków drewna i różnych materiałów. Pochodzi z brzeszczotem, klucz imbusowy, równoległej prowadnicy i układu odpylania. Do korpusu przymocowane dodatkowym uchwytem, który jest znacznie mniej wibruje. Między innymi, producent był w stanie zmniejszyć poziom hałasu emitowanego przez piłę. W czasie pracy, narzędzie generuje 86 dB.

Charakterystyka sawblade marka 5008MG

Tarczowa „Makita”, którego opinii pozwoli Ci dokonać właściwego wyboru, przewidziane do sprzedaży do innego gatunku – 5008MG, który będzie musiał zapłacić 9900 rubli. To narzędzie ma potężny i niezawodny silnik i jest przeznaczone do cięcia drewna i MDF, płyty wiórowe. Kolejne zalety to dostępność i dokładnej regulacji głębokości cięcia. Dzięki wbudowanej diody światła mistrza można użyć piły, nawet w słabo oświetlonych miejscach. Narzędzie posiada ergonomiczny uchwyt z gumowymi falistych płyt, które umożliwia łatwą i wygodną pracę.

Wielu użytkowników, takie jak produkty marki „Makita” Piła tarczowa to producent nie jest wyjątkiem. W przypadku zakupu tego modelu, można dostać sprzęt, pobór mocy, który jest 1800 watów. Maksymalna propylo wynosi 75 mm, a średnica tarczy wynosi 210 mm. Maksymalna liczba obrotów, która jest zdolna do urządzenia wydającego – 5200 na minutę. Będziesz mógł skorzystać z okazji, komfortowe i szybką wymianę brzeszczotu, jak również dostroić głębokość cięcia na kawałki tej samej głębokości.

Cechy piłę tarczową Makita 5604R

Ta piła tarczowa „Makita”, cena wynosi 1300 rubli., Jest narzędziem do cięcia drewna, tworzyw sztucznych i innych materiałów o nie więcej niż 54 mm grubości. Sprzęt moc wynosi 950 W, a maksymalna liczba obrotów na minutę 5000. Dzięki temu zobaczyłem można obsługiwać cięcia prętów z tworzywa sztucznego i elementów drewnianych. Płyta ma małą średnicę 165 mm, ale można ustawić głębokość cięcia do 54 mm. Parametr jest regulowany za pomocą skali suwaka.

Przy wyborze poziomu nachylenia, płyta jest wzmocniona za pomocą specjalnej śruby. Dolna platforma może być wyposażony w przewodnik i równoległej co gwarantuje czystość i precyzję cięcia. Ten ręczny piły „Makita” mogą być wykorzystane do wykonywania prac czasochłonnego z ogromnej ilości odpadów w postaci pyłu i wiórów drzewnych. Zatem stacja robocza pozostaje czyste, ponieważ w górnej części obudowy znajduje się krótka rurka wylotowa może być połączona do odkurzaczy przemysłowych. Jako dodatkowe zabezpieczenie zaleca specjalną obudowę, która mieści się powyżej ostrza tnącego. Dla bezpiecznej i łatwej obsługi ma klina rozdzielnika, który zapobiega napęd z tkwić w materiale i zatrzymać.

Opinie konsumentów dla „Makita 5604R» modelu

Przewodnik dla brzeszczot „Makita” jako użytkownicy twierdzą pomaga uzyskać najdokładniejsze cięcie. Konsumenci zauważyć wysoką moc i niska waga oraz niski poziom hałasu. Ale są też wady, są one wyrażane w warstwie farby na dnie, który jest usuwany przy pierwszej próbie użycia piły. Zalety kabla sieciowego, który jest wystarczająco silny i nie utrudniać ruch operatora.

wniosek

Płyta „Makita” Piła, opinie, których cena została podkreślono w artykule, jest niezawodny, ponieważ producent od dawna działa na rynku podobnych instrumentów. Ponadto, firma zapewnia długoterminową gwarancję na swoje produkty, tak w przypadku pęknięcia lub części zamiennych są wymagane, można skontaktować się z serwisem.