630 Shares 3147 views

Kilka wskazówek, jak napisać list polecający

Zachód od dawna przyjęte do zatrudnienia przedstawić swoje zalecenia z poprzednich pracodawców. W Rosji, tylko zaczynają zastąpić ten dokument do wszystkich typowych cech. Dlatego też, nie tylko oficerów kadrowych i przełożeni, ale także przez wnioskodawców jest bardzo ważne, aby wiedzieć , jak napisać list polecający. Po tym wszystkim, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten papier stanowić mają własną rękę, a później tylko zapewnić jej szefa.


Podejście do projektowania i pisania dokumentu jest inna, jak również w podsumowaniu. Jednakże, istnieje wspólna struktura, która zaleca się stosować. W piśmie, jak również każdego takiego dokumentu powinna być pozycją. Dalsze uznaje pracę firmy lub organizacji. Po tym, że pracownik otrzymuje krótki opis. Tutaj jest napisane o jego osobistych cech, co on osiągnął, jaki może okazać się z czasem. Na koniec należy podać dane kontaktowe osoby podpisującej dokument. Można zapewnić dokument stemplowane.

Zanim napiszesz list polecający, należy pamiętać, że jego głównym celem – aby dać wyobrażenie o cechach osobistych wnioskodawcy, jego możliwości i osiągnięć. Trzeba właściwego podejścia do wyboru osoby, która zapisze dokument. Znacznie bardziej cenione porady udzielane przez przełożonych lub przełożonego niż od rektora danej instytucji lub CEO. Potem, pod którymi pracował dla mężczyzny może dać mu i jego cechy osobiste znacznie więcej informacji.

Zanim napiszesz list polecający, model można znaleźć w druku lub publikacji online i przejrzeć ją starannie. Istnieją przykłady w języku angielskim, które są przygotowane dla zachodnich firm. Należy zauważyć, że oddzielny ustęp w tym dokumencie należy określić zalecenia dotyczące przyszłego pracodawcy kandydata na stanowisko. Powinny one być napisane jasno i zwięźle.

Mówiąc o tym, jak napisać list polecający, konieczne jest opracowanie jej treści. Przy ocenie działalności i osobiste cechy najlepiej być obiektywny. Tylko pozytywne sprzężenie zwrotne będzie stwarzać pozory formalności i nie przyniesie pożądanego efektu. Można pisać tu o niektóre z negatywnych cech pracownika, ale musi to być zrobione w sposób pozytywny. Na przykład, „pracownik, w większości przypadków, punktualny, a jeśli wyprzedzeniem jest późno.”

Maksymalna kwota dokumentu nie powinno być więcej niż jedna strona. W przeciwnym razie, jest mało prawdopodobne, aby przeczytać do końca. Informacja, należy krótko i zwięźle stwierdził. To mądry, aby wykonać kopię, więc nie wiadomo jeszcze, kiedy może potrzebować dokument. Zanim napiszesz list polecający, lepiej ostrożnie myśleć o jego zawartości.

Należy zauważyć, że ten dokument jest uzupełnieniem dobrze napisane CV i poinformowała kierownik dać wywiad. Jednak lepiej jest zaoszczędzić i mieć siebie. Istotne jest to, że w razie potrzeby można zadzwonić do poręczenia, którzy ustnie mogłyby potwierdzić wszystko napisane.

Czasami taki list jest wymagany w celu uzyskania stypendium lub zapisać się w instytucji edukacyjnej na zasadach konkurencyjnych. Bardzo często, ten dokument jest wymagany do zachodnich uniwersytetach. Pomyśl o tym, jak napisać list polecający w tym przypadku należy nauczyciela studentów. Lepiej, jeśli w ten sposób będzie miał status i wagę w regionie, na które wnioskodawca zamierza uczestniczyć w konkursie.

List polecający może być jednym z czynników, które wpływają na wybór kandydata na upragniony postu.

108 shares 1748 views
345 shares 8657 views
766 shares 6832 views