688 Shares 1111 views

Budowanie ramówce: przykład. Model procesu produkcyjnego

Planowanie zawsze rozpoczyna się od określenia liczby zadań, odpowiedzialne strony za ich wdrożenie i czas potrzebny do ukończenia. W zarządzaniu projektami takie systemy są niezbędne. Po pierwsze, aby zrozumieć, co całkowity czas zostaną wydane, a po drugie, aby wiedzieć jak planować zasobów. Jest zaangażowany w tym kierowników projektów, są one przede wszystkim przeprowadzić budowę ramówce. Przykładem możliwej sytuacji omówione dalej.

początkowe dane

Przewodnik agencja reklamowa zdecydował o wydaniu nowego produktu reklamowego dla swoich klientów. Do pracowników spółki takie zadania: rozważyć ideę broszur reklamowych, dostarczają argumentów na korzyść obu opcji, stworzyć układ, aby przygotować projekt umowy dla klienta i wysłać wszystkie informacje do zarządzania. Do informowania klientów trzeba wydawać biuletyn, wklej plakaty, dzwonić do wszystkich firm dostępnych w bazie.

Ponadto, główny przywódca szczegółowy plan wszystkich niezbędnych działań, mianowany odpowiedzialnych pracowników oraz określić czas.

Zacznijmy budowanie ramówce. przykład dane przedstawiono w poniższej rysunku:

Konstrukcja matrycy

Przed tworzą wykres sieci jest niezbędne do utworzenia matrycy. Kreślenie rozpoczyna się od tego etapu. Sobie wyobrazić w układzie współrzędnych, w którym wartości odpowiadają pionowej (początkowe wydarzenia), a na osi pionowej – j (końcowe zdarzenia).

Rozpocząć wypełnić matrycę, koncentrując się na rysunku 1. Pierwsze dane działanie nie ma czasu, jednak można go pominąć. Uważamy szczegółowo sekund.

Początkowy wydarzenie rozpocznie się numerem 1, a kończy na drugim okazję. Czas działania wynosi 30 dni. Liczba ta liczba komórek na przecięciu wiersza 1 i kolumny 2. Podobnie może wyświetlać wszystkie dane, które są przedstawione poniżej.

Podstawowe elementy stosowane w odniesieniu do harmonogramu sieci

Kreślenie rozpoczyna się od wyznaczenia fundamentów teoretycznych. Rozważmy podstawowe elementy niezbędne do opracowania modelu:

 1. Każde wydarzenie jest wskazane okręgiem, w środku którego znajduje się numer odpowiadający kolejności operacji.
 2. Sama praca – to jest strzałka prowadząca od jednego zdarzenia do drugiego. Powyżej zapisu strzałki wymagany czas na jego realizację, a pod strzałkami wskazać osobę odpowiedzialną za.

Praca może być prowadzony w trzech stanach:

Akcja – jest zwykłym działania, komisja, która wymaga czasu i zasobów.

oczekiwanie – proces, podczas którego nic się nie dzieje, ale na to potrzeba czasu, aby przejść z jednego zdarzenia do drugiego.

Fikcyjne praca – to logiczne połączenie pomiędzy wydarzeniami. To wymaga czasu ani zasobów, ale nie przerywać wykres sieciowy jest oznaczony linią przerywaną. Na przykład, wytwarzanie worków zboża i gotowanie dla niego – są to dwa odrębne procesy, nie są one połączone szeregowo, ale ich połączenie jest potrzebne do następnego zdarzenia – pakowanie. Dlatego wydzielają jeden okrąg, który jest połączony za pomocą linii przerywanych.

Podstawowe zasady

Zasady budowy harmonogramów sieciowych są następujące:

 1. Wszystkie wydarzenia mają swój początek i koniec.
 2. Tylko pierwsze zdarzenie nie może iść ze strzałką, a tylko ten ostatni, to nie wyjdzie.
 3. Bez wyjątku, wszystkie zdarzenia muszą być powiązane z sekwencji pracy.
 4. Harmonogram jest zbudowany ściśle od lewej do prawej w kolejności.
 5. Dwa zdarzenia mogą podłączyć tylko jedną pracę. Nie można umieścić dwie ręce; jeśli trzeba wykonać dwie prace, wprowadź manekina z nowym wydarzeniem.
 6. Sieć powinna być żadnych ślepych zaułków. Nie możemy dopuścić do sytuacji, o której mowa w rysunku 3.
 7. Nie możemy dopuścić do tworzenia pętli i pętle.

Budowanie ramówce. przykład

Wracając do pierwotnego przykład i spróbuje narysować wykres sieciowy z wykorzystaniem danych podanych wcześniej.

Zaczynamy od pierwszego zdarzenia. Z niej wyjdzie Two – drugi i trzeci, które są połączone w czwartym. Potem wszystko idzie w serii do siódmego imprezy. Z niej wyjdzie trzy prace: ósmy, dziewiąty i dziesiąty. Postaramy się jak najlepiej, aby wyświetlić:

wartości krytyczne

To nie wszystko budowa ramówce. Przykład trwa. Następnie należy obliczyć krytycznych momentach.

Critical Path – jest to najbardziej czas spędzony w pracy. Aby go obliczyć, trzeba dodać wszystkie najwyższe wartości kolejnych działań. W naszym przypadku to działa 1-2, 2-4, 4-5, 5-6, 6-7, 7-8, 8-11. Podsumujemy:

30 + 2 + 2 + 5 + 7 + 20 + 1 = 67 dzień

Zatem, ścieżka krytyczna wynosi 67 dni.

Jeśli tym razem projekt nie jest zadowolony z kierownictwem musi być zoptymalizowany zgodnie z wymaganiami.

Automatyzacja procesu

Do tej pory niewiele kierownicy projektu ręcznie narysować obwód. Program do budowy diagramów sieciowych – prosty i wygodny sposób, aby szybko obliczyć czas spędzony określić kolejność pracy i wyznaczonych wykonawców.

Krótkie spojrzenie na najbardziej popularnych programów:

 1. Microsoft Project 2002 – produkty biurowe, co jest bardzo wygodne do systemów malarskich. Ale do przeprowadzania obliczeń trochę niewygodne. W celu uczynienia nawet najprostsze czynności, musimy znaczną bazę wiedzy. Pobieranie programu, upewnij się, aby kupić do użytku do jej instrukcji.
 2. SPU v2.2. Bardzo często wolne oprogramowanie. Albo raczej, nawet program, a plik w archiwum, do korzystania, które nie wymagają instalacji. Został pierwotnie opracowany dla ostatecznego pracy studenta, ale okazał się tak użyteczny, że autor umieścić go w sieci.
 3. NetGraf – kolejny rozwój krajowego specjalisty od Krasnodar. Bardzo proste, łatwe w użyciu, nie wymaga instalacji i szeroki zasób wiedzy, w jaki sposób radzić sobie z nim. Zaletą jest to, że obsługuje importowanie informacji z innych edytorów tekstowych.
 4. często można znaleźć tutaj taki przypadek – Borghiz. O dewelopera, niewiele wiadomo, a także jak korzystać z programu. Ale prymitywne metody „włócznia” może być opanowane. Najważniejszą rzeczą jest to, że działa.