668 Shares 4120 views

powłoka emalii kąpieli: Opinie

Byłoby pożądane, ale kąpiel nie może trwać wiecznie. Czas wykonuje swoją pracę: wydaje się, frytki, pęknięcia i rdzę. Od gładkości i połysku powłoki i nie mówić.


Weź uzdatniania wody w wannie nie chce w ogóle, bo to wygląda na brudny, bez względu na to, jak czysty czy nie dzisiaj. Wyjście z tej sytuacji, oczywiście. To czy kupić nowy, albo dać mu „stary przyjaciel” drugie życie poprzez aktualizację powłoka emalii kąpieli.

Zakup nowego kąpiel – to jest kosztowne i kłopotliwe. Oprócz kosztów pieniężnych musiałby rozebrać stary i zabrać go na wysypisko. Łazienka może również wymagać napraw, zwłaszcza jeśli sama kąpiel była wyłożona płytkami. W związku z tym, powłoka emalii kąpieli – jest najlepszym rozwiązaniem. Tym bardziej, że moc jego realizacji w ramach zwykłego człowieka.

Przywracanie szkliwa są dwa sposoby, aby powłokę emalii kąpieli z ich rąk lub korzystania z usług specjalistów.

Formy uaktualnić pokrycia

Przywrócić kąpiel może być dowolna próbka: zarówno standardowych i niestandardowych.

Następujące rodzaje aktualizacji szkliwa:

 • Kąpiel powłoki lub emalii akrylowy;
 • Sposób powlekania wypełniający kąpiel (stakril) ;
 • Kąpiel zwężenie w kąpieli (wkładki akrylowego).

Fazy kąpieli powlekającej szkliwa

Proces odzyskiwania zmienia się w zależności od użytych materiałów i sposobów pracy. Kąpiel powłoki szkliwa składa się z dwóch etapów:

 • Etap przygotowawczy;
 • bezpośrednie stosowanie emalii.

Etap przygotowawczy odzysku

Od tego momentu zaczyna szkliwa kąpieli powłoka. Recenzje doświadczonych mistrzów sugerują, że najpierw trzeba zrobić starą powierzchnię kąpieli gładka. Aby to zrobić, papier ścierny ociera chipsy, rys i korozji uformowane. Ścierny powinien być czysty i specjalnie zaprojektowane do metalu. Traktować powierzchnia musi być bardzo ostrożny.

Jeżeli rdza jest „zatrzymany” na tyle głęboko, należy go usunąć za pomocą kwasu szczawiowego. Proces usuwania jest następujący: kwas miesza się z wodą w stanie zawiesiny, jak i stosowana do skorodowanego wacika obszary tkanki. Po pół godzinie łaźnię przemyto dokładnie wodą. Należy pamiętać, że jeśli zostawisz kwasu przez dłuższy czas, to będzie korodować szkliwo.

W drugiej powierzchni kąpieli odtłuszcza w acetonie i benzyny. W tym celu powierzchnia prowadzi wymaz zanurzono w wymienionej cieczy.

Trzecim etapem jest wypełniona gorącej łaźni wodnej i utrzymywano przez 15 minut. Po tym czasie woda jest odprowadzana, a powierzchnia wyschnięcia.

Pamiętaj, aby dokonać tej kąpieli stan, w którym ciekłe krople nie są nieobecne tylko z powierzchni szkliwa, ale również w jego porach. Dlatego też, zazwyczaj kąpiel suszy zanurzenie lub wentylatora.

Po etapie przygotowawczym konieczne jest przywrócenie lub powłoka kąpieli szkliwa.

Nakładanie warstwy wierzchniej różne sposoby

Rozważmy podstawowe sposoby, aby przywrócić szkliwo:

 • odzyskanie całej powierzchni szkliwa kąpieli;
 • przywrócić tylko uszkodzone obszary;
 • osadzanie głębokie pęknięcia;
 • odzysku porowate powierzchnie.

Rozważmy pierwszą metodę, która obejmuje odzyskanie przez grunt. Metoda ta jest stosowana, gdy trzeba zaktualizować całą powierzchnię kąpieli. Po zakończeniu kondycjonowania kąpieli jednolicie stosowana na warstwę podkładową i pozostawiono do wyschnięcia przez długi czas. Eksperci radzą, aby użyć podkładu w puszkach, ponieważ dobrze pasuje i jest najbardziej wygodny w użyciu.

Podkład musi być stosowana w kilku warstwach przy pomocy wałka lub tamponu. Ważnym warunkiem jest kąpiel ogrzewanie w pracy. Od dużej wilgotności może spowodować pojawienie się poważnych pęknięć osadzonego materiału.

Po kilku godzinach po ostatnim etapie przetworzonego kąpieli rozpuszczalnika. Poziomy on powierzchnię i nadaje się do kąpieli szkliwa żądaną błyszczący połysk. Trzy dni później, konieczne jest, aby wypolerować wanny z dowolnego środka polerskiego.

Rozważmy drugą metodę. W tym przypadku cała powierzchnia nie zostanie przywrócony, ale tylko małe powierzchnie uszkodzone (małe chipy). Do tego stosuje się specjalną szczotki klej BF-2, który miesza się z wapnem i przechowywać w stanie suchym. Mieszaninę nanosi się w kilku warstwach, pod warunkiem, że nie ma poziom równy kąpieli powlekającej.

Rozważmy trzecią metodę. W przypadku bardzo głębokich pęknięć powinny być stosowane do leczenia kleju „Supercement” i Emalie nitrocelulozowa. Klej nakłada się w kilku warstwach, a także podkładu. Ponadto, pomiędzy warstwami musi upłynąć 24 godzin. Czasami specjaliści stosować mieszaninę żywicy epoksydowej i pigmentowego dwutlenku tytanu, w proporcji 2: 1. Biały czasami zastępuje proszek złożony z fragmentów porcelany. Po wysuszeniu, wyrównuje powierzchnię ostrza. Wadą tego sposobu jest to, że w suchej mieszaninie około 5 dni. Ale Uzyskana powłoka będzie trwać znacznie dłużej niż jakiekolwiek inne.

Rozważmy czwartą drogę. Jeśli porowatej powierzchni kąpieli, zalecane jest użycie nitro. Jest ona nakładana na powierzchnię i przetrzeć dobrze. Malowanie z tej technologii wypełnia wszelkie nierówności. Procedurę należy powtórzyć kilka razy. Jako powłoka nawierzchniowa lepiej jest użyć farby w puszkach, która barwi całą powierzchnię równomiernie.

Self-przywrócenie kąpieli

Poniżej jest artykuł określone etapy, które muszą być wykonane, jeżeli pokrycie aktualizacja starej wannie emaliowanej. Na pierwszy rzut oka nie wygląda to bardzo trudne. Ale tak nie jest. istnieją subtelności technologii. Zastosowane farby szkliwa nie tylko starszych, ale jest stosowany do dobrze przygotowanej powierzchni. Przy zastosowaniu emalii nie może zapobiec smug i pęcherzyków. W przeciwnym razie, należy zaktualizować szkliwo po wyschnięciu będzie odkleić. Ponadto konieczne jest, aby zrezygnować z subtelnością farmacji, z którym poradził sobie dobrze Wykształcenie wyższe.

Sposób napełniania

Istotą przywrócenia jest Emalia kąpieli żeliwa przeprowadza się w ciekłym akrylu. Technologia ta jest stosowana w łazienkach różnej wielkości. Wanny akrylowe mają trochę długo, co nie jest prawdą szkliwa. Po dotknięciu z filcu ciepłej kąpieli.

Początkowo mistrz czyści powierzchnię uszkodzonej wiertarki z przystawką lub robi to ręcznie. Dalej wypełnia starej powłoki kąpieli akrylowy, który został specjalnie zaprojektowany do wanny domowego. Proces rozpoczyna się od górnych krawędzi ścian, a następnie opada. Stakril mogą mieć różne kolory: beżowy, fioletowy, jasnozielony, biały, pomarańczowy, różowy, czarny, czerwony, bordo, niebieskim, zielonym i brązowym.

Dwa dni po zakończeniu prac jest uprawniony do korzystania z łazienki. Eksperci twierdzą, że opór osłony wlotu wynosi około 20 lat.

wkłady akrylowe

Jest to gotowy produkt jest wybity prefabrykację, który wielkością i kształtem taka sama jak standardowego pakietu. Grubość wkładki wynosi zwykle około 6 mm. Naprawa powłoka emalii kąpieli w tym przypadku zajmuje trochę czasu i wysiłku.

Kąpiel operacja szkliwo po odzyskaniu

Aby zaktualizować powierzchnia musi być traktowany na tyle dokładnie, więc nie jest niczym nowym. Nie jest konieczne, aby przetestować swoje właściwości wytrzymałościowe i używać do czyszczenia:

 • proszek;
 • wklej;
 • kwas;
 • Różne środki wybielające;
 • inne chemikalia agresywny charakter.

Jeżeli zastosujemy się do powyższych zaleceń, wanna będzie trwać na tyle długo i zadowoli ich właściciele połysk i biel.

Jeśli weźmiemy pod uwagę powłokę emalii kąpieli własnymi rękami iw fabryce, oczywiście, proces będzie lepszej jakości pod względem produkcji. Ponieważ metal przed malowaniem magazyn musi poddaje się działaniu ciepła, przy czym szkliwo utrzymywana wystarczająco długo.

Najtańszym sposobem na przywrócenie jest powlekany odlew żelaza wanna emalia. Recenzje ludzie mówią o wadach tej technologii:

 • w pracy cuchnie farbą;
 • Powłoka różni się kruchości.

Emaliowane zmusza do kąpieli specjalistów

w dziedzinie kreatora przywracania sprawi, że kąpiel powłoka jest lepiej niż jakikolwiek nowicjusz. Ale, aby znaleźć odpowiednie i niezawodne firma raczej trudne.

Wynika to z faktu, że najważniejszym warunkiem trwałości nowej powłoki – jest przygotowanie powierzchni i starannie odtłuścić, który będzie dobry panu. Standardowe profesjonalny program do kąpieli powłoka jest w następujący sposób:

 1. Pierwszym krokiem jest, aby zadzwonić do firmy konserwacji kąpieli i uzgodnienie terminu prac. Zdarza się to najczęściej w ciągu 5 dni przed rozpoczęciem pracy.
 2. W drugim etapie dochodzi do opanowania i produkuje wanny żeliwne emaliowane odlewane powlekanych, które trwa około 3-5 godzin.
 3. W trzecim etapie kąpieli należy do wyschnięcia na około 48 godzin.
 4. Pod koniec łazience Tym razem nie będzie używać przez 5-7 dni.
 5. Po zakończeniu wszystkich etapów obliczeń następuje z matrycy. Gwarancja jakości podpisuje akt odbioru i dostarczenia pracy. Okres ważności certyfikatu wynosi 1 rok.

Do kąpieli podawane jest na tyle długi, trzeba wiedzieć, jak dawno temu firma działa na rynku, a co okres gwarancyjny to daje ich pracy. Im dłużej, tym lepiej i lepiej działa firma. Należy zwrócić się do mistrzów, jak dbać o nowej kąpieli powlekania i jakie działanie jest niemożliwe do wykonania.