755 Shares 9283 views

Jeśli dziecko ma uszkodzony wargę, co zrobić, jak pomóc swojemu dziecku?

Wszystkie dzieci – niespokojny i złośliwy. I często ich zachowanie towarzyszy wielu upadku, a nawet urazów. Nie jest konieczne, by się bać, po prostu trzeba wiedzieć, jak pomóc swojemu dziecku.


pierwsze kroki

Grając, dziecko złamał wargę. Co robić w takiej sytuacji? Często to pytanie martwi matkę, bo właśnie zaczyna panikować i nie rozumiem, jak można pomóc dziecku. Zwłaszcza, jeśli okaże się wokół dużo krwi i stopnia uszczerbku na zdrowiu dziecka nie jest jeszcze jasne. Pierwszą rzeczą, którą trzeba – to uspokoić, wprowadzają nerwy w porządku i zebrać myśli. Tylko wtedy można sprawnie udzielić pierwszej pomocy do swojego pulchnego chłopca. Więc, co zrobić? Należy oczyścić ranę. Aby to zrobić, należy użyć zwykłej dobrze z ciepłą wodą – umyć dziecko i maksymalną płukania jamy ustnej. To właśnie w tym momencie moja matka musi ocenić stopień uszkodzenia otrzymaliśmy. Jeśli rana jest niewielka, można spróbować go leczyć w domu. Jeśli cięcie jest dość duży, a dziecko jest poważnie złamany warga, lepiej szukać pomocy medycznej, ponieważ, być może nawet umieścić kilka szwów. Ważne jest również, aby zdezynfekować ranę po praniu. W tym celu można stosować słaby roztwór nadmanganianu potasu i nadtlenku wodoru. Tutaj prawie wszystkie podstawowe czynności, które mogą sprawić, że matka w sytuacji, gdy dziecko ma złamane wargę. Co zrobić, aby złagodzić obrzęk? Jest również ważnym zagadnieniem. Można użyć zwykłego lodu, które muszą być stosowane do rany. Tak szybko, jak cyrkulacja zostanie przywrócony, a opuchlizna pójdzie szybciej.

leczenie

Jeśli dziecko ma uszkodzony wargę, co robić, co należy zastosować leczenie? Oto wielka usługa będzie mieć zwykłe środki do uzdrowienia. Tak więc, korzystne i konwencjonalnych maść cynku, które muszą być stosowane na uszkodzoną krawędzi trzy razy dziennie. Można również użyć środków ludowej i leczyć rany z miodem i propolisem. Środki te są również bardzo dobre. Posiada podobne właściwości oleju z rokitnika. Wykorzystywać w leczeniu tych środków ludowej mogą być częściej niż trzy razy dziennie, bo szkoda z ich stosowania nie będzie żadnych. Ważne jest, aby pamiętać, że przed wyjściem usta dziecka powinny być dobrze nasmarowane z higienicznego szminki. Jeśli dziecko ma uszkodzony wargę, co robić – to jest jasne. A nie lepiej być stosowany jako leczenie, to Zelenka i jod. Substancje te mają działanie suszenia i zachowują się źle w ustach delikatny dla dzieci. Więc w tej sytuacji, dawkowanie tych leków powinno być zaniechane.

wewnątrz rany

Co zrobić, gdy dziecko ma uszkodzony od wewnątrz wargi? Wtedy moja mama byłaby trudniejsza, ponieważ dziecko zmusić otworzyć usta nie jest tak łatwe, zwłaszcza małe. W tej sytuacji trzeba być na tyle często, aby obsłużyć preparaty chlorheksydyny rany „” lub „Miramistin”. Można to zrobić za pomocą standardowego wacikiem. Starsze dzieci będą mogły bezpiecznie wypłukać usta samych tych leków. Po przemyciu rany muszą koniecznie być smarowane środkiem gojenia.