603 Shares 2306 views

Bezdech – to chrapiących chorobę


Jeśli często, pomimo długiego snu, rano czuje rozproszenia i zmęczenie, to może trzeba do specjalisty. Podobnie pojawiają się regularnie zatrzymać oddychania w czasie snu, co lekarze nazywają „bezdech”. Choroba jest często diagnozowana u osób, które chrapią. Zwykle osoby te mają nadmierną masę ciała, krótki i gruby kark. Bezdech często zaobserwować wśród przedstawicieli męskiej części ludzkości. Prawdopodobieństwo wystąpienia choroby wzrasta wraz z wiekiem. Również w grupie ryzyka, palących i nadciśnieniem. Proces choroby zależy od anatomii krtani, gardła i nosa. W przypadku, gdy ścieżka zwężonej oddechowe (z jakiegokolwiek powodu), możliwość, że występuje bezdech podczas snu, zwiększa się.

Bezdechu: Objawy

Objawy choroby można zauważyć w pierwszej kolejności, blisko ludzi, którzy są na jawie. Z prawdziwego alarmu można obserwować, jak nagle zakończone na chrapania i bezdechu zatrzymania oddechu. Następnie pacjent śpi dość głośne parsknięcie i znów zaczyna oddychać. Jednak często porusza, porusza stóp lub rąk. W jednej nocy może pojawić się nawet do 400 przestanie oddychać taki proces, który jest całkowity czas 3-4 godzin.

Co się dzieje, gdy wstrzymanym oddechu?

Bezdech – choroba dróg oddechowych, w których areszt występuje często z powodu mechanicznego procesu produkcji tlenu blokowania ciała. Wariant ten jest nazywany choroba obturacyjna. W tym przypadku ściany dróg oddechowych z jakiegoś powodu spadł całkowicie i blokują dostęp powietrza do płuc. Następnie przejawia reakcję ochronną organizmu w postaci braku równowagi pomiędzy nim dwutlenku węgla i tlenu. To staje się bodźcem do oddychania centrum, a oni wdychać ponownie. W tym przypadku, mózg odbiera alarm a osoba budzi się na chwilę. Proces ten jest powtarzany wiele razy, oczywiście, zaburzenia snu, co powoduje wzrost ciśnienia krwi, stan łamanego oraz ryzyko wypadku. Bezdech – to zaburzenie, które może prowadzić do zawału serca lub udaru mózgu.

Metody radzenia sobie z chorobą

Trzymanie się pewnych zasad, można przezwyciężyć chorobę na własną rękę:

  1. Spać tylko po jednej stronie. Gdy ciało jest w pozycji leżącej język umywalki, zaburzenia oddychania.
  2. Zapewnienie wzniesieniu głowy. Jeśli chodzi przechylając proces zatrzymania dostaw tlenu do organizmu.
  3. Awaria od różnych leków nasennych i uspokajających, które zmniejszają napięcie mięśniowe niż rozluźnić mięśnie gardła.
  4. Zapewnienie swobodnego oddychania przez nos procesu (jego trudność wzrasta chrapanie i prowokuje do zatrzymania oddechu).
  5. Zastosowanie urządzeń do podawania doustnego przeciw chrapaniu. Bezdech – to stan, w którym często działają skutecznie, ale, oczywiście, nie są kompletne rozwiązanie tego problemu. Zastosuj narzędzi zalecanych w łagodnego chrapania.

Awaria złych nawyków

Bezdech – to choroba, której rozwój jest możliwy z powodu palenia tytoniu, spożywania alkoholu i nadwagi. Dlatego należy porzucić złe nawyki i przejadanie się, które wywołują zatrzymanie oddychania. W przeciwnym wypadku wynik może być katastrofalne.