117 Shares 5943 views

Alexander Panzhinsky – biografia, życie osobiste i kariera sportowa narciarzy

Panzhinsky Alexander Eduardovich nieoczekiwanie wkroczył w świat wielkiego sportu. Nie mniej zachwycający, zdobył srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver. Sportowa kariera tego celowego młodego człowieka została z góry ustalona na długo przed jego debiutem, a wszystko dzięki ojcu. Edward Panzhinsky wprowadził swoich synów – Aleksandra i Eugene – na narty od najmłodszych lat, a przecież jego wysiłki nie były na próżno!


Dzieciństwo lata sportowca

Alexander Panzhinsky urodził się 16 marca 1989 roku. W Chabarovsku tak bardzo radosne było rodzinne wydarzenie. Rodzice Saszy to sportowcy, mistrzowie sportu na nartach biegowych, więc absolutnie nic dziwnego, że w wieku czterech lat chłopak stał się właścicielem swojego pierwszego medalu. Trochę starszy, Alexander Panzhinsky poważnie podjął przyszłość. W tym pomagał jego ojciec, który działał jako trener dziecięcy sekcji narciarskiej, który mieścił się w lokalnej szkole pod numerem 22. Obecnie instytucja nazywa się gimnazjum ekonomicznym, a jego mury pamiętają gwiaździsty chłopiec.

Młodzież i pierwsze pewne kroki w sporcie

W wieku piętnastu lat, kiedy już miał pewne umiejętności i chęć dalszego starania, Sasha zdobyła tytuł zwycięzcy mistrzostw Rosji w narciarstwie biegowym. Wkrótce szkoła numer 22, gdzie facet nadal trenował, utracił możliwość utrzymania sekcji sportowej, a ten ostatni został uznany za przeniesiony do równowagi regionalnej instytucji sportowej. Ta chwila była nowym krokiem dla Aleksandra w świetlanej przyszłości. Ponieważ instytucja była pod nadzorem Ministerstwa Edukacji, uczniowie sekcji mogli wziąć udział w regionalnych i całorocznych konkursach. W drużynie młodzieżowej Sasha zdobył swoje drogie nagrody i udało mu się udowodnić, że jest utalentowanym sportowcem.

Kilka lat po rozpoczęciu wycieczki polowej sekcja ojca Aleksandra przeniosła się do komitetu sportowego, dzięki czemu liczba podróży do nagród została znacznie skrócona. Niezależnie od tego, jak próbował przełamać Panzhinsky do All-rosyjskich konkursów, wynik pozostał niezmieniony – sytuacja finansowa nie pozwalała na zbliżenie się do snu. Prawdopodobnie trochę zrelaksowany, w 2008 roku Alexander Panzhinsky znał gorzki smak porażki. Udział w Spartakiade wśród uczniów przyniósł mu haniebne ósme miejsce. Naturalnie taki wynik nie pasował do sportowców, a oni pośpieszyli, aby zadeklarować niezadowalającą wydajność Panzhinskiego. Ponadto zaprzestano wszelkiego wsparcia materialnego młodego lekkoatleta. Być może właśnie w tym przypadku Alexander pozwolił odkryć nowe granice tego sportu. Jakiś czas później został zauważony przez trenerów stolicy, dzięki wysiłkom, które Panzhinsky został zaproszony do szkoły moskiewskiej pod numerem 81, specjalizując się w szkoleniach dla dzieci i młodzieży sportowców.

Początkowo rodzice Saszy uważali zaproszenie za zbyt szybkie, ale zdając sobie sprawę, że syn chce wielkiego sportu, zdecydowali się wypuścić go do Moskwy. Rok 2009 był dla Sasha bardzo udany. Po pierwsze, młody talent zdołał zdobyć złoty medal na Mistrzostwach Świata Młodzieży, który odbył się we Francji, a po nim Mistrzostwa Rosji został podbity.

Znajomość zespołu narodowego

Po roku 2009 Panzhinsky zajęła drugie miejsce na torze narciarskim w Krasnogorsku, byli zainteresowani rosyjskim zespołem. W tym samym roku sportowiec został zaproszony do zespołu. Po debiucie sprawa się nie skończyła iw marcu tego samego roku Sasha pojawiła się w reprezentacji narodowej podczas Pucharu Świata, która odbyła się w Trondheim. Wtedy Alexander Panzhinsky otrzymał 136 miejsc, a rok później stał się piąty w Pucharze Świata w Otepa. Ostatnie zwycięstwo było najlepszym wynikiem w jego karierze sportowej.

Wybór w drużynie olimpijskiej

Okazało się, że część zespołu olimpijskiego Sasha była "automatyczna". Poprzedzony tym wydarzeniem, zwycięstwo poważnego przeciwnika Michaiła Devyatyarowa – w konkursach w Krasnogorsku. Wpis sportowca w zespole olimpijskim nie mógł zrobić bez skandalu. Naciskać ciągle nazywać Saszę Muscovite, którą Khabarovsk autokary natychmiast obraził. Ten stan rzeczy okazał się jednak normalny: gdy urzędnicy Khabarovska odmówili finansowania dalszej kariery sportowej faceta, stolica wzięła to, co uczyniło faceta prawdziwą gwiazdą. W każdym razie dzisiaj Panzhinsky uważa się za prawdziwą Moskwę, chętnie reprezentuje swoje rodzinne miasto podczas zawodów.

Trenerzy Panzhinsky

Mimo tak młodego wieku i tylko wznoszenia się do sportu Olympus, Alexander Panzhinsky, narciarz bardzo utalentowany, zdołał zmienić trzy trenerów. Jak już wspomniano, jego pierwszymi mentorkami byli jego ojciec.

Dzięki Edwardowi Panzhinskiemu Aleksander zdołał przezwyciężyć wątpliwości, które wielokrotnie pojawiły się w jego młodej duszy i nie stracił wiary w swoje siły po nieszczęśliwej utracie. Innym nauczycielem obiecującego narciarza jest Nikolai Roskov, który jest trenerem drużyny młodzieżowej. Trzeci trener Panzhinsky – Jurij Kaminsky. Ten ostatni występował również jako mentor Sasha w przeddzień Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku. Być może dzięki ciężkiej pracy Kaminsky'ego młody sportowiec zdołał wziąć "srebrne" i wydobyć swoje imię na cały świat.

Życie osobiste Aleksandra

Być może większa kariera sportowa Saszy interesuje jego życie osobiste. Drukowanie wydarzeń wielokrotnie próbowało dowiedzieć się, co Alexander Panzhinsky i jego dziewczyna robią w wolnym czasie. Za każdym razem paparazzi spodziewali się porażki – młody sportowiec nie ma stałej pasji. W swoich wywiadach Sasha wielokrotnie przyznał, że wolałby odpoczywać w towarzystwie przyjaciół i przyjaciół, ale do tej pory nie zdecydował się na swój wybór.

Nie mniej przyjazne spotkania faceta przyciągają obcych języków, fikcji i muzyki. Wypoczynek narciarza jest pełen, co jeszcze bardziej podkreśla – Alexander Panzhinsky, którego biografia jest niezwykle fascynująca, to popularna twarz współczesnych kręgów sportowych. Z pewnością usłyszymy imię tego jedynego myślącego faceta!