621 Shares 3507 views

Yamaha Majesty 400: Dane techniczne

Skutery dawna można porównać z mocą w niektórych motocyklach, więc jeśli chodzi o nich, to ważne cechy. Jeden wielki opcja na długich dystansach i do łatwego poruszania się po mieście – Yamaha Majesty 400.


parametry techniczne

Przemieszczenie silnik 395 cm3 i 34 l pojemności. a. Pozwala to nie tylko łatwe w obsłudze długie wycieczki na drogach krajowych, ale z powolnej jazdy w korkach. Yamaha Majesty maksymalna prędkość 125 kilometrów na godzinę. Zużycie paliwa – 4,7 litra na 100 km, objętość zbiornika, – 14 litrów transmisji – CVT.

Skuter czterocylindrowy silnik w układzie wtrysku wtryskiwacza ciecz chłodząca. W związku z czterema zaworami wtrysku paliwa silnika i ma wysoki wskaźnik ekonomiczny i ekologiczny (mała emisji spalin). Podobnie jak w większości skuterów, momentu obrotowego przenoszonego z silnika na tylne koło za pomocą pasa variator.

Cechy Yamaha Majesty 400 to doskonały układ hamulcowy, jest on reprezentowany na przednich hamulców kół o średnicy tarczy 267 mm podwójnie i zainstalowanych na tylnym kole-dysku. Dźwignie są regulowane, dzięki czemu można ustawić czułość hamulców specjalnie dla siebie. To pozwala na kontrolę najwygodniejsze i dostosować do niego tak szybko, jak to możliwe.

inne wskaźniki

komfort zawieszenia, z długimi pociągnięciami (tył 104 mm przód 120 mm), jest doskonale spełniają różne nierówności drogi, nie tylko w mieście, ale również na trasach podmiejskich. Częściowo ze względu na to opinie o Yamaha Majesty 400 tak dobre: jest wygodny do poruszania się, nawet na długich dystansach. widełki teleskopowe, tylne zawieszenie wahadłowe.

koła skuter bardzo solidny, średnica przedniej – 14 cali, a tylną trinadtsatidyuymovoe, znacząco wpływa na komfort jazdy, ponieważ pomaga ukryć nierówności na drodze i poprawia obsługę.

Panel i bagaż

Deska rozdzielcza Yamaha Majesty 400 jest dość małe, ale po przeprowadzce z subcompact motocykla. To standardowe prędkościomierz poziom obrotomierz i paliwo drogomierz, który może być oglądany pomiędzy remontami, a suma jest codziennie, a także wskaźniki hamulca postojowego, świateł drogowych i kierunkowskazów.

Kolumna kierownicy można zmieścić dwa zamykany schowek, który jest przydatny podczas jazdy: nie boi się zostawić pieniądze lub dokumenty, gdy trzeba odsunąć na jakiś czas. I duża skuter jest wyposażony w komorze bagażnika 59 litrów, który jest umieszczony pod siedzeniem. Zmieścić dwa kaski. Wygodna zmiana Yamaha Majesty 400 – lekki bagaż. Nie trzeba już używać latarki, kiedy trzeba coś z bagażnika w ciemności.

Zdolności produkcyjnych i prostota

Mała średnica kół pozwala na manewrowanie przy niskich prędkościach nawet w wąskiej przestrzeni. opony bezdętkowe również – idealne rozwiązanie dla osób podróżujących: nie muszą już martwić się o nakłuć, jak wszystko można naprawić przez siebie w ciągu zaledwie kilku minut, najważniejsze – w przypadku długich podróży nie zapomnij umieścić w bagażniku małą pompę elektryczną.

Przekładnia CVT zarządzania jest podobny do automatycznej skrzyni biegów, przyspieszenie jest gładka i dynamiczne, bez szarpnięć, a przyspieszenie jest przekształcany w jednolitą przyspieszenia. Yamaha Majesty 400 – świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy są zmęczeni stale przełączania biegów i po prostu chcą cieszyć się jazdą, nawet w korkach i miast z dużą ilością światła drogowe, przejścia dla pieszych i „progi zwalniające”.

hamulce

Ze względu na brak sprzęgła dźwigni na kierownicy jest zwolniony miejsce i zamiast tylnego koła jest dźwignia hamulca. W ten sposób cały układ hamulcowy może być obsługiwany wyłącznie przez strony. Pod lewą ręką na kierownicy jest hamulec postojowy, co jest użyteczne, na przykład, na skrzyżowaniu stromym zboczu. Z tych wskaźników skuter szybko i łatwo nauczyć się zarządzać nawet osoby z minimalnym doświadczeniem jazdy.

Wymiary roweru pozwalają kontrolować osoby o średnim i wysokim, a pasażer będzie również wygodne.

W mieście i na wsi

Skuter Yamaha Majesty 400 jest przydatny w mieście, oprócz wygodnego i ekonomicznego jeździć? Będzie to przydatne w dowolnym miejscu, na przykład, jeśli chcesz iść do supermarketu, bo w bagażniku łatwo zmieścić kilka opakowań spożywczych. Przekładnia CVT sprawia jazdy nawet w ruchu wygodny, ponieważ wielkość skutera wciąż życie liczyć się z nim na drodze. Jeśli wtyczka jest całkowicie „w ciemno”, można po prostu wyłączyć silnik i jeździć skuterem na chodniku do następnej ulicy, a tym samym zaoszczędzić parę godzin.

Skuter łatwo znaleźć miejsce na parkingu, a gdyby zaczął padać deszcz, przednia szyba chroni przed wpływami atmosferycznymi, najważniejsze – nie zatrzymać, bo wtedy cała „magia” znika. W ogóle, jeśli szukasz potężnego urządzenia kompromis dla miasta i kraju wycieczki, najlepszym rozwiązaniem będzie Yamaha Majesty 400.

Demontaż, naprawa i konserwacja

Ponieważ materiały eksploatacyjne do samochodów japońskich są drogie, właściciele powinni prawidłowo dbać o komputerze. Oczywiście, teraz pojawił się na rozbiórkę, a ponadto można korzystać z części nieoryginalnych, ale do tego czasu lepiej nie przyniesie. Co 5000 km należy sprawdzić maszynę i wymiany niezbędnych materiałów eksploatacyjnych. Yamaha Majesty 400 olej, trzeba zmienić z częstotliwością w zależności od średniej prędkości jazdy.

Aby wymienić filtr oleju i powietrza, będzie musiał jeden i pół litra oleju, śrubokręt, lejek i klucz do 12. Oczywiście, nie zapomnij, aby opróżnić pojemnik górnictwo. Najpierw trzeba usunąć skrzynki prawo filtra powietrza – to ułatwi zatokę oleju. Trzy śruby mogą być widoczne od razu, a czwarty jest w gumowy korek z otworu. Potem trzeba mieć skuter i pozostawić na biegu jałowym przez kilka minut. Teraz trzeba będzie element 12, przy pomocy tego trzeba odkręcić śrubę na lewym boku skutera, w dolnej części skrzyni korbowej. Następnie należy umieścić pojemnik w którym można łączyć górniczych. Należy pamiętać, że nie jest to rosyjski przemysł samochodowy, a wszystkie połączenia są łatwe do zgrywania, jeśli stosować nadmiernej siły. Aby nie ryzykować, że jest możliwe, aby je „przekręcić klucza dynamometrycznego”.

Następnie można napełnić świeżym olejem. Jeżeli zmiana filtra oleju, będzie potrzebować dodatkowych 200 mililitrów instalacjach naftowych. Następnie należy włączyć zapłon, uruchomić skuter i zwiedzić go w celu uniknięcia przecieków i innych. Na desce rozdzielczej, naciśnij i przytrzymaj „Oil Change” guzik. Okazuje się i wyłącza, to właściciel „opowiada” jednostkę, że wymiana oleju została wykonana. Miernik przypomnieć, kiedy trzeba nowy zamiennik.

Wymiana filtra powietrza

Aby zmienić filtr wymaga dwóch Phillips śrubokręta – grube i cienkie. Najpierw trzeba usunąć końcówki gumowe z pomosty kierowcy i pasażera i odkręcić trzy śruby na lewym boku skutera. Potem trzeba wyciągnąć plastikową klamrę i zgiąć ją na bok ułatwiający bezpieczne z opuszczonymi progów bocznych. Obserwowani przez dwóch śrub z ozdobną wyściółką Yamaha i czterech śrub mocujących plastikową nakładkę. Pod nim i jest konieczny filtr. Filtr powietrza jest również przymocowany czterema śrubami. On ma rację, i będzie zainstalować tylko w prawidłowym położeniu. Zbierz wszystkie potrzeby w odwrotnej kolejności.

olej przekładniowy zmienia się także co pięć tysięcy kilometrów. Odpowiednie olej silnikowy SAE 10W-40 lub 50 i SAE 15W-40, SAE 20W-40, lub 50. przekazu wymaga 250 ml. pas CVT w Yamaha Majesty 400 musi być zmieniane co dwadzieścia tysięcy kilometrów. W praktyce, pas będzie trwać znacznie dłużej, ale nie zaniedbuj zaleceń producenta, zwłaszcza jeśli będzie długie podróże. Cena za pasem variator rozpoczyna jeden i pół tysiąca rubli.

strojenie

Yamaha Majesty 400 już jest bardzo piękny i harmonijny jednostka, ale niektóre to nie wystarczy, dobrze, lub po prostu zmęczony z zewnątrz. Japończycy są bardzo popularne skutery strojenie bolshekubaturnyh, a czasem tworzyć prawdziwe arcydzieła, zmieniając pojazdu tak, że oryginał jest w nim i nie wiem. Ze względu na swoją moc i jakość jest łatwy do strojenia. Wiele przykładów można znaleźć w powiązanych zasobów. Ze względu na moc silnika i wysoką prędkość maksymalną (chociaż producent twierdził, 125 kilometrów na godzinę, ale w rzeczywistości liczba ta jest znacznie wyższa), z nim można zrobić wszystko, jeśli klient nie jest zadowolony z już piękne i solidne wygląd.

Wyniki: mocne i słabe strony

Zalety masie suwaka. Ta doskonała wydajność i dynamiczne przyspieszenie i wytrzymały i niezawodny hamowania, które mogą być obsługiwane ręcznie. Duże i wygodne siedzenia, doskonała ochrona przed wiatrem, która chroni kierowcę przed warunkami atmosferycznymi. Dashboard zwięzły i pouczający bagaż objętość przedziału podświetlany. Reflektory zadowolony również doskonałe światło.

Wady Yamaha Majesty 400 jest również dostępna. Po pierwsze, wysokie koszty wszystkich elementów i materiałów, jak również na wszystkich „japoński”. Lusterka wsteczne są mocowane do kierownicy, a bardzo małe. Jest też mały luz.

gospodarka

Maxi skuter – Mighty aparatura który jest wygodny do jazdy, ale co z gospodarką? Oczywiście, on i wskaźniki fabryczne pokazuje zużycie, mniej niż połowa z samochodu, ale to wciąż dużo, biorąc pod uwagę, że tylko dwa pasażerowie mogą jeździć. Jednak zużycie benzyny jest bardzo zróżnicowana w zależności od prędkości. Jeśli będziemy się trzymać 90-100 kilometrów na godzinę, skuter „jeść” do trzech litrów na sto, a w tempie 160, liczba ta wzrasta do 6-7 litrów.

Nawet jednostka na rosyjskich drogach wypadła dobrze, ale zużycie wzrasta również podczas jazdy po złej pokrycia. Kiedy ekstremalne ciepło i powolna jazda nieznacznie wzrosła temperatura silnika, ale to nie jest krytyczna: wraca do normy, gdy tylko maszyna przyspiesza do 50 kilometrów na godzinę.

Benzyną skuter wybredny, może być wylewana, 92 minut i 95 minut. Teraz są aftermarket, więc wymiana filtrów i materiałów stało się mniej kosztowne. Aby wymienić filtry powietrza dopasowania firmowe HiFlo. Właściciele proszeni są po dwa i pół tysiąca kilometrów, aby wyjąć filtr i wieje go, a następnie można bezpiecznie pójść do tej samej kwoty. Po pięciu tysięcy pełnego zastąpienia.

Liczba właścicieli

Yamaha Majesty 400 – doskonały maxi-skuterów. Przednia szyba chroni kierowcę przed kaprysami pogody, pozwalając, aby ubierać chłodniej, ale pasażer nie będzie tak wygodna, ponieważ jego siedziba jest nieco wyższa. Jednak przestrzeń dla dwóch to za mało, oprócz siedzenia szerokie i bardzo wygodne z oparciem. Nie zapomnij o wygodne dopasowanie, tak że ten skuter może podróżować nawet na długich dystansach bez żadnych niedogodności.

Recenzje Yamaha Majesty 400 powiedzieć, że ludzie nie tylko wybierać z tego urządzenia, ponieważ nie wiele skutery spowodować zainteresowanie. Wszystko zauważyć gładką i cichą pracę, gładkie kontury i pełną gotowość teraz dostarczyć pasażerów i kierowcę do celu ze wszystkimi prędkości i komfortu. Na bardzo złe drogi skuter czasami uderzyć ostro dno.

praktyczne rzeczy

pomosty centralne okresowo smarować lepiej, niezupełnie sama i mały walec przylega do silnika lub na stłuczki właściciela o nieprzyjemnym skrzypienia. Wiele w tym przypadku należy sprawdzić amortyzatory, ale sprawa może być tylko podnóżka. Sprawdzić to całkiem prosta: wystarczy potrząsnąć skuter, stojąc na miejscu. Jeśli skrzypienie słychać, trzeba się centralną nogę nieco niższą podnóżka i ponownie wstrząsnąć rower. W przypadku zaniku skrzypienia nasmarować rolki.

Jak wspomniano wyżej, główną wadą jest lusterko wsteczne. Oni nie wibruje podczas jazdy iw ogóle dostarczyć odpowiedniej weryfikacji, ale umieszczone na kierownicy, a po włączeniu sterownika natychmiast traci się zorientować, co się dzieje z tyłu. na fotelu pasażera ma wysoką ziemię, a tam nie ma polegać na ochronie szyby.

Również jest to bardzo niewygodne dla podnóżków pasażera, który idealnie pasuje do ścian bocznych, ale nie wszyscy będą wygodne do korzystania z nich, a to jest szczególnie ważne podczas jazdy na długich dystansach.

Prawie wszyscy właściciele Yamaha Majesty skuter Yamaha Wielkiego Majestatu i 400 nie zawiedliśmy się w moim wyborze. Mówią, że dostał ten asystenta, który nie tylko chroni przed żywiołami i pozwala wygodnie poruszać, ale również oszczędza budżet ze względu na niskie zużycie paliwa. Ten skuter jest odpowiednie praktyczne ludzie, którzy lubią połączenie technologii i pięknego wyglądu.