591 Shares 2627 views

Kiedy rosną zęby mądrości? Jak stare były zazwyczaj rosną zęby mądrości?

zęby mądrości pojawiają się u osób dorosłych w różnych okresach czasu, czasami powodując rozdzierający ból z gorączką. Nazwaliśmy je „mądry”, ponieważ proklovyvayutsya jako dorośli i mogą być szybko wyciąć i można wspiąć się na kilka lat. Cały proces wzrostu zębów mądrości następuje etapami tylko po utracie kontaktu z mlekiem, gdy nie są stałymi. Każda osoba zajmuje różne ilości czasu. Maksymalna liczba zębów mądrości osiągnie cztery, ale zdarza się tak, że wiele z nich wyciąć, nie wszystkie cztery jednostki. Jednakże istnieją początki paszczy każdej osoby, pytanie tylko, kiedy wybuch zaczyna się pojawić.

Znajomość z zębami mądrości

„Dlaczego rosną zęby mądrości?” – pytanie zadawane przez wielu ludzi, ponieważ zdarza się, że niektórzy mężczyźni i kobiety, nie rosną. Dentyści takiego faktu wynikać z faktu, że w uzębieniu u niektórych osób nie ma miejsca dla tych zębów, czy są one osadzone z niewłaściwym zboczu. Są na miejscu u ujścia najnowsza, a jeśli rozmiar szczęk pozwala im rosnąć, zaczątki zaczynają wybuchać. Jednak, jak mówią naukowcy nowoczesnych ludzi, ze względu na ewolucję, nie mogą one być. Po tym wszystkim, szczęka staje się coraz bardziej wąska i nie ma wystarczająco dużo miejsca dla dodatkowych zębów trzonowych. Na rozwój zarazków i genetycznych czynników dziedziczenia – geny mogą kontrolować wzrost liczby zębów mądrości, ponieważ każdy człowiek jest niepowtarzalny w swej istocie. Wszystkie różne procesy wzrostu i tworzenia narządów odbywa się w różny sposób.

Jak rosną zęby

Ostatnie zęby mają postać numer 8. „ósemka” jest tylko najnowsza cięcie w dziąsłach, a często dla ich prawidłowego wzrostu liczby szczęki jest ograniczona, więc zdarza się, że ząb mądrości jest prawidłowo rośnie.

Są one podporządkowane w procesie mielenia żywności, z tego powodu, mogą być nazywane opcjonalne, lub „luksusowy”, jako osoba dorosła do tego czasu nie ma 28 zęby, co jest zupełnie wystarczające do żucia spożytego pokarmu.

Wzrost mądrości zębów odbywa się nawet w momencie, gdy organizm dziecka otrzymuje rodzimych siekaczy mlecznych na stałe. Zwykle rozpoczyna się w okresie dojrzewania.

Niektóre funkcje wzrostu

zęby mądrości często rosną w niewłaściwym położeniu, zapobiegając znajdujący się obok siebie, a wtedy trudno jest przestrzegać podstawowych zasad opieki. Dlatego też może rozwijać próchnicę, która będzie następnie prowadzić do poważnych chorób, a ząb musi pozbyć.

Ile lat rosną zęby mądrości? To pytanie jest bardzo trudno podać dokładną odpowiedź, ponieważ każda osoba, proces ten odbywa się na różne sposoby. Najczęściej początek wzrostu ma miejsce w latach 18 i 30 mają już rosnąć wszystkie 4 „kości” mądrości, ale proces ten nie może wystąpić. Być może nie pojawić się zębów mądrości. Istnieją wyjątki od tej reguły, ponieważ mogą one być cięte, aby rozpocząć tak wcześnie, jak 40 lat. Im starsza osoba, tym trudniej jest procesem tkanki kostnej żuchwy, ponieważ od dawna tworzą. Ich wzrost także wpływają na fizjologiczne cechy organizmu, na przykład, w czasie ciąży nagle zaczęła rosnąć ząb mądrości. Dzieje się tak, ponieważ nie ma kolec hormonalne w organizmie przyszłej matki.

Proces wzrostu

Gdy zęby mądrości rosną, stan zdrowia jest często ograniczona ze względu na ból, gorączka.

Ból występuje, ponieważ dorosły już utworzone tkanki kostnej w szczęce, a późne początki ciężko, aby jego drogę. Dlatego konieczne jest, aby zwracać uwagę na nią, gdy zęby mądrości rosną. I nie trzeba od razu biec do dentysty, to trwa kilka dni, aby wyciąć zęba, a następnie dyskomfort minie.

Nie zawsze tak jest, a często mogą być różne powikłania, jak się obok „sąsiad” zapobiec inne zęby i ściska je, to nie są obrzęk i stan zapalny.

Często, gdy rośnie ząb mądrości, ból dziąseł i ból rośnie i wzmaga. W tym przypadku lepiej jest skonsultować się ze specjalistą, ponieważ proces zapalny może przejść bezpośrednio do dziąseł. W tym okresie szczególnie ważne jest, aby dokładnie czyścić zęby, wypłukać usta częściej niż zwykle.

Kiedy rosną zęby mądrości, proces ten powinien być traktowany poważnie, w przeciwnym razie mogą wystąpić nie tylko ból, ale także rykoszetem – ropień lub infekcji. Jeśli ból jest ostry, lepiej jest szukać pomocy u stomatologa, który może zmniejszyć ból i zapobiec ich eskalacji i różne powikłania.

Pojawienie Symptomatologia zębów mądrości

Wiele osób skarży się, rosnące zęby mądrości, opuchnięte dziąsła, a to jest stan zapalny. W tym przypadku, trzeba skonsultować się ze stomatologiem. Podczas cięcia mogą zwiększać temperaturę, aw rzadkich przypadkach, staje się bardzo wysoki, co jest bardzo niebezpieczne, ponieważ istnieje możliwość utraty przytomności. Sugeruje to, że zaczyna się rozwijać powikłania – guza lub cysty, istnieje pilna potrzeba pomocy stomatologa.

W zwykłym przypadku, gdy rośnie ząb mądrości, ból dziąseł. I to – to jest całkiem normalne, jeśli ból jest łagodny. Po kilku dniach ból powinien przejść, ale jeśli objawy utrzymują się, najlepiej jest odwiedzić dentystę i nie narażać ich zdrowia.

Zdarza się również, że nie ma nieprzyjemny zapach z ust, mimo przyjęcia środków zdrowotnych. Mówi, że zaczęła rozwijać się zakażenia, a tylko ekspert może pomóc w tej sprawie. Zwykle podaje się pacjentowi antybiotyki i zaleca różne płukania, ale trzeba zrobić to prawidłowo, dokładnie przemywając przestrzeni między zębami i dziąsłami.

Ból podczas zęba mądrości

Wszyscy ludzie mają najmniejszego bólu, gdy rośnie ząb mądrości. Objawy w każdym przypadku nie są identyczne, ponieważ wiele zależy od cech organizmu, struktury szczęki, uzębienia. Ostry ból często mogą wystąpić ze względu na fakt, że ząb mądrości trudne do złamania, gdy jest on w posiadaniu innych „sąsiadów”. I czasami zdarza się, że szczególnie przypadków udało się zniszczyć wzrost obok jego „towarzyszy”. Albo na przykład, odpowiednio rosnąć, leżą poziomo lub pochylone, mogą rosnąć w drodze – to wszystko zależy od tego, czy górny lub dolny rząd są rozmieszczone.

Często zdarza się, że ludzie prawie nie zauważają, że byli również zęby mądrości są funkcjonalne i są zaangażowane w proces żucia, choć nie tak aktywne. Dentyści w kwestii Ile rosnącego zęba mądrości nie można podać dokładnej odpowiedzi, ponieważ proces ten może trwać od kilku miesięcy do dziesięciu lat, cały wzrost występuje w odstępach. Często zdarza się, że ludzie mają nieprzyjemne uczucie, a potem kilka tygodni ból ustępuje przez nieokreślony okres czasu.

Ostry ból może również wystąpić, kiedy proces zapalny podczas wybuchu zęba, zwanego pericoronitis: zapalenie tkanek wokół korony trzonowego. Istnieją przypadki przewlekłej choroby, co jest bardzo niebezpieczne i może prowadzić do poważnych konsekwencji.

pojawiające się problemy

Kiedy rosną zęby mądrości są często wszystko to towarzyszy ból, ponieważ w kości szczęki, nie wystarczająco dużo miejsca stłoczenia zębów, ich wymiary są odczuwalne, więc ząbkowanie dostarcza większość bólu. Starożytni ludzie struktury szczęki nie była taka sama, jak w nowoczesny, mają wystarczającą przestrzeń dla zębów mądrości, ale także jedli dużo ciężkiej żywności. Często było to, że byli bez zębów w młodym wieku, a proces modernizacji czterech nie było tak bolesne. Kiedy rosną zęby mądrości, obrzęk dziąseł, pilnie potrzebne, aby dostać się do dentysty.

Usunąć, czy nie?

Nie częściej niż z powodu niebezpiecznych objawów dentystów dojść do wniosku, że lepiej, aby usunąć trzeci ząb trzonowy, ponieważ guzy pojawiają się na dziąsłach, gdy jest źle pod zęba mądrości guma. Gdzie rośnie sąsiedni ząb, istnieje ryzyko rozwoju źródłem zakażenia, które może prowadzić do utraty innych zębów, złamania, nawet przy częściowym erupcji. pojawi się „Pocket” w niewłaściwym miejscu. Badanie wydatków dentysta może dokładnie powiedzieć do leczenia lub usunięcia zęba. Lekarze doszli do przekonania, że w miarę upływu czasu, zęby mądrości tylko zranić ościennych, może zakłócać dziąsła i wywołują proces zapalny, więc lepiej, aby się ich pozbyć.

Okres gojenia ran po zabiegu

Nie wiemy dokładnie, ile ząb mądrości rośnie, a ile kopii mogą być cięte jednocześnie. Najczęściej jest to wzór, więc jeśli jest zarodek po prawej stronie, należy wspiąć się na ząb i na lewo. zęby mądrości podjęte w celu usunięcia gdy występują powikłania, to najlepiej zrobić to w początkowej fazie w młodszym wieku, gdy kość nie miał czasu, aby stać się bardzo mocno, bo wtedy nie opóźnienie procesu gojenia ran.

W pierwszym dniu po usunięciu musi być bardzo ostrożny z otworem gdzie ząb nie dawał jej ciężkich ładunków, aby nie brać alkoholu ani palić, nie należy żuć na zębach, które znajdują się w pobliżu. Należy stosować się do wszelkich środków higienicznych, a miejsce, w którym usunięto ząb i sąsiednie zęby nie są oczyszczone ze szczoteczką do zębów. Jeżeli wszystkie wymagania dentysty wykonać poprawnie, gojenie następuje w ciągu kilku dni bez dalszych komplikacji. Jak w każdym przypadku, tutaj lepiej jest słuchać specjalistów.

Mądry czy nie mądry

zęby mądrości są zupełnie różni się budową od pozostałych zębów, mają też koronę ze szkliwa, szyjki i korzenia. Ale na ich miejscu nie rosną zęby dziecka, dzięki czemu mogą one rosnąć i nie mogą być cięte. Mimowolnie nasuwa się pytanie: dlaczego wtedy rosną zęby mądrości, ponieważ to nie znaczy, że wraz z pojawieniem się człowieka zęba staje się mądrzejszy? zwykle pojawiają się w wieku 20 lat, co jest, dlaczego ich ludzie i nazwane, oraz w języku medycznym nazywają „trzecie zęby trzonowe”. W każdym razie, nie mają żadnego związku ze stanem zdolności intelektualnych człowieka.

Trochę historii

Jeśli spojrzymy na wiele wieków temu, to trzeba powiedzieć, że w dawnych czasach, na przykład, Słowianie wierzyli, że gdy dana osoba ma zęby mądrości, stał się duchowo dojrzały i być chronione przez większych uprawnień. Dlatego też, na podstawie powyższych rozważań, ludzie w dawnych czasach uważali, że ci, którzy mieli wszystkie zęby mądrości, z silnym duchem, a może stać się strażnikami swoim rodzaju.