90 Shares 5525 views

Kajak z rękami: rysunków. Zatrzaski z rękami

Unosić się na wodzie w lekkim statkiem, który łatwo przechodzi od najmniejszego ruchu wiosła – to prawdziwa przyjemność. Zrobić taki pojazd może każdy, kto ma czas, chęci i trochę doświadczenia w obróbce drewna. Według jego ładowności kajakiem nie ma konkurentów wśród innych typów łodzi i waga mogą być porównywane jedynie z kajaka. Kontury, które są symetryczne i strome boki przeszkody w górę wewnątrz na dole, które jest płaskie i dość dużym wydłużeniu w stanie dać kadłuba zadowalającego jazdy, manipulacji i dobrą stabilność.


Łodzie z niewielką liczbą miejsc są wykorzystywane przez człowieka od bardzo dawna. Jak widać z praktyki sklejki canoe z ich ręce mogą łatwo nawet mistrz z minimalnym doświadczeniem w pracy z drewnem.

Przy projektowaniu zbiornika muszą być zgodne z technologią i podjąć tylko dobre materiały do tego celu. Do pływania Wyposażenie miał dobre właściwości wytrzymałościowe, ale także nie mają dużej wagi, jest wykonana ze sklejki.

Obecnie kajak wydrążone z jednego kawałka drewna, ale technologia jest skomplikowana i wymaga wielkiego wysiłku. Powyższa metoda nie jest uważany za znacznie łatwiej kajak z rękami z arkuszy sklejki.

Głównym szczegół, który odróżnia się od tradycyjnych łodzi canoe – jest brak dulkach do wioseł i sterów. Osoba, która zarządza środkami pływackich, w zasadzie siedzi w środku, ale może stanąć na dwóch nogach, lub udać się na jedno kolano. ścienny Sposób sterowania przejmuje jego alternatywny ruch wzdłuż jednego i innych stronach.

Projektowanie i niektóre z podstaw projektowania łodzi

Kajaki można przypisać do jednej z najbardziej wygodnych i praktycznych łodzi małogabarytowych. Stosunek masy i pojemności ładunkowej jest dość dobre, jak również prowadzenia. Łódź identyczny do kształtu nosa i ogona, płaskie dno, co daje niską wyładunku i możliwość pływania na wodach płytkich.

Długi korpus, który rozszerza się w brzuch daje łodzi bardzo dużą pojemność.

Taki kajak rękami (rysunki mogą być przeglądane w tym artykule), aby nie będzie trudne, najważniejsze – mieć chęć i vyderzhku.Opisanie i szkice różnych częściach pozwalają przeprowadzić odpowiednie cięcia materiałów. Projekt ten ma wiele usprawnień, które pomogą poprawić niektóre niedociągnięcia i cech łodzi.

Przesunięcie maksymalnego przedłużenia linii kadłuba na rufie łodzi rozwiąże problemu niestabilności, kiedy człowiek pływa sam.

Sposób wytwarzania kąpieli oznacza – klej na podłużnej zestawu siły o nazwę matrycy. Wzięty osobno części, które mają postać pasków, są zamontowane i tworzą stałe połączenie do podstawy, który nadaje konstrukcji pożądaną twardość i złamania skręcania.

Technologia ta umożliwia utworzenie wytrzymałej ciała o nieregularnym kształcie, na przykład, zgrubienie może być wypukła z górną częścią nachyloną do wewnątrz.

Budowa kajaków

Przed rozpoczęciem pracy, należy dokonać pełnej przygotowanie miejsca pracy, za które jest najlepszym rozwiązaniem w pomieszczeniach. Pomoże to wyeliminować wpływ czynników środowiskowych na proces podejmowania łodzi.

Trzeba wiedzieć, że pokój, w którym będą produkowane w canoe z ich rąk, powinien mieć dobrą wentylację, jak żywice epoksydowe stosowane są w pracy. Kleje te mają bardzo ostry i nieprzyjemny zapach. Jako miejsce pracy musi być wystarczająco przestronne i posiadają dobre oświetlenie.

Składniki, które będą potrzebne w trakcie produkcji kajaków

W celu wytworzenia kadłuba, potrzebne są następujące materiały, które są wymienione poniżej:

 • i sklejka, wodoodporne, których grubość jest nie mniejsza niż 6 mm;
 • Okap bez wykończenia, który ma duże odchylenia od liniowości;
 • drewniane belki, które 50×100 mm, przekrój poprzeczny, do wytwarzania trwałego stosu;
 • dwuskładnikowy klej epoksydowy o wysokiej jakości, aby zapewnić dobre połączenie części.

Wszystkie materiały, które zostały wymienione, nie jest łatwo dostać, cena – jest stosunkowo niewielka, a wszystko można kupić w sklepach detalicznych. Po wybraniu materiałów, konieczne jest, aby żądać od sprzedawcy jakości i zgodności świadectw lub innych dokumentów potwierdzających jakość towarów. Aby klej musi być koniecznie towarzyszyć instrukcji.

Narzędzia, które będą stosowane podczas produkcji kajaków

Aby kajak z sklejki z ich rąk, trzeba narzędzie, które jest używane podczas drewna:

 • Electric fret piły i ostrza.
 • wiertarka i zestaw wierteł.
 • Młotki, śrubokręty, dłuta, które są płaskie i w kształcie krzyża część robocza.

Jeśli niektóre z niezbędnym wyposażeniem nie wystarczy, może być wynajmowane na specjalne firm i małych przedmiotów, które mogą być umieszczone w sklepie z narzędziami.

prace przygotowawcze

Wytwarzany głównie pochylni, która jest zamontowana w położeniu ściśle poziomym. Jest on umieszczony na statywie, tak aby mogła ona być rozpatrywana ze wszystkich stron swobodnie.

Kajakarstwo własnych rąk, przechodząc do zasilania zestawu ramek i słupków, które są zamontowane na pochylni. Cała konstrukcja musi mieć wystarczający zapas sztywności i wytrzymałości, aby całkowicie wyeliminować przesunięcie pomiędzy częściami.

Prowadzenie cięcia materiałów

Wielu zastanawia się, jak zrobić kajak rękami tak, że może wygodnie pływać. Jednym z sekretów – to jest właściwe cięcia materiałów.

Wzory mogą być wykonane z kartonu. Upewnij się, że pasują one do wymiarów na rysunkach i są symetryczne względem osi podłużnej.

Alternatywnie, w celu wytworzenia szablon dla kajakiem z rękami jak najdokładniej, można korzystać z drukarki i drukowania rysunków wielkoformatowych na nim. Z rysunków elektronicznie łatwo się wzory na gruby papier lub karton. A następnie po wydrukowaniu można ciąć nożyczkami i wyciąć wokół konturu na materiale. To nie ma większego wysiłku.

Części są cięte za pomocą wyrzynarki, krawędź bardzo dobrze czyścić sandind papier. Ten punkt ma zastosowanie do wszystkich części zamiennych: jako element zestawu zasilającego, a szczegół wykończenia.

Klejenie kadłub

Często zdarzają się przypadki, gdy dana osoba jest, aby zaoszczędzić pieniądze, podjęte niezależnie przeprowadzić aglutynacji. Ze względu na ograniczone doświadczenie zastanawia się, jak zbudować kajak rękami. Jest to bardzo trudny i pracochłonny proces. Faza łączenia kadłuba można nazwać najbardziej odpowiedzialny.

Sposób postępowania jest następujący:

 1. Te podłużnice są umieszczone w specjalnie wykonanych rowka ramy i wzmocnione opasek. Po przewodu instalacyjnego zostanie usunięty.
 2. Arkusze sklejki, które zostały przygotowane z wyprzedzeniem, są przyklejone do potęgi Set, ram i słupków.
 3. Arkusze są sklejone z powrotem do tyłu, po czym pierwsza warstwa jest całkowicie wysuszone, drugi nałożony.

Ostateczne operacje dostrajające i ciało szlifowanie jest wykonany tylko wtedy, gdy ciało jest całkowicie dosohnet. W celu nadania statkowi więcej właściwości wodoodporne, jest pokryte specjalnym lakierem w kilku warstwach.

Wspaniały dodatek do zbiornika będzie wiosło do kajaka, wykonany własnymi rękami. To nie będzie tylko oryginalny, ale niezbędnym akcesorium do obiektu pływackiego.

Aby łatwo wiosła wykonany z drewna, potrzeba będzie dużo czasu. Niezbędne materiały są zawsze pod ręką. Technologia produkcji jest następująca:

 1. Frezarka przygotowany. Za pomocą śrub i kleju do ramy przymocowany sklejki o grubości 10 mm. Szczegółowo sekcja drewna 25h75 mm, kształt, które muszą być zgodne zarysy kierowcy – to wielki blok zaciskowy.
 2. Wielkością wodoodpornej sklejki tnie o grubości 3 mm.
 3. Zenzubel trzeba przejść przez współpracującymi powierzchniami, a następnie mocno przyklejone do ich specjalnym klejem.
 4. Po wyschnięciu kleju, nie jest osią centralną i jest oznaczony ostrze sklejki.
 5. Następnie konieczne jest przygotowanie materiału do veslovogo rolki i zaokrąglone.
 6. Wówczas rolki zamontowane ostrza i jest przymocowany za pomocą śrub.
 7. Brzegi zaokrąglone ostrza łopatkowe, jest umieszczone na końcówce miedzi.
 8. Następnie klej nakłada się, a część jest połączona za pomocą śrub w jednej linii z wałkiem mieszadła.
 9. Jak można być objęte wykończenia lakierem jachtu wiosło w czterech warstwach.

wniosek

Wielki kajak wykonany ze sklejki własnymi rękami, czy są wszystkie niezbędne materiały i narzędzia można dokonać przez około 5 – 7 dni (okres uwzględnieniu całkowitego wyschnięcia epoksydowe i lakierów). To nie jest tak kosztowne środki transportu na wodzie jest w stanie służyć swemu panu sporo czasu i przynieść wiele miłych i ciepłych wspomnień, od prostego spacer wzdłuż rzeki i kończącym połowów we wczesnych godzinach porannych z przebudzenia z pierwszych ptaków.