494 Shares 8614 views

Dowiedz się, dlaczego wilki wyją do księżyca naprawdę

Ludzkość od dawna ciągnęła się do tajemnic. Wszystko mistyczne i niezwykłe zawsze nas interesowały. Ludzie są nie tylko stara się znaleźć rozwiązanie niezwykłych wydarzeń, ale także wymyślić własne historie. Czasami te legendy są tak mocno częścią naszego życia, że wielu z bezwarunkowo wierzyć w nich.


Jednym z tych mitów, na przykład, „wyjaśnia” dlaczego wilki wyją do księżyca. Najczęściej mówią, że zwierzęta te mają jakiś związek z tajemniczym nocnym luminary. Niektórzy twierdzą (a nawet szczerze wierzę), że wilki wyją do księżyca, kiedy okaże się w wilkołaka! Oczywiście, będąc w ciemnym lesie na księżycową noc i wysłuchaniu przejmujące dźwięki, ludzie będą myśleć o różnych przerażających wydarzeń odbywających się w zaroślach. Jednak, niestety lub na szczęście, nic tajemniczego wycie nie jest w rzeczywistości. Co mówią o nim naukowcy-zoologów?

Dlaczego wilki wyją do księżyca

Aby rozpocząć, należy zauważyć, że w rzeczywistości te zwierzęta wycie nie świeci. Tylko stwarzać im podczas tej akcji i podniesioną głową do nieba, człowiek mylące. Niedokładne informacje są jeszcze potwierdzone przez wszelkiego rodzaju zdjęć podobnych przedmiotów i obrazów, które są w rzeczywistości, co do zasady, są wynikiem pracy w „Photoshop”.

Fakt, że jest w tej pozycji skręca wyjący dźwięk najgłośniejszy i tylko księżyc jest w żaden sposób związana. Dokładniej, prawie nic. Dzięki obserwacji, które są zaprojektowane, aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego wilki wyją do księżyca, stwierdzono, że zwierzęta zachowują się w dowolnym stanie natury, a kiedy niebo jest zachmurzone włącznie. I dlaczego jest noc? To proste. Wilki – zwierzęta nocne, ich aktywność jest najbardziej widoczne w ciemności. Wymawiając żałobne dźwięki, jakby rozmawiali w oddali, jest to sposób komunikacji.

Wycie może być sygnałem, że zwierzę ma zamiar udać się na polowanie. Dość często, parę zwierząt w zależności od ich sąsiadów, że mają niewiele młode urodziły. Ponadto drapieżniki mogą wyć do swoich krewnych, aby wiedzieć, że ten teren jest już zajęty i lepiej tu nieproszeni goście nie przychodzą.

Jednak prawdą jest, że wilki wyją do księżyca to jest, jest nadal. Po tym wszystkim, księżycowe noce – lżejsze, ale dlatego, polowania i prowadzić aktywne życie zwierząt jest znacznie wygodniejsze jest w otoczeniu przyrody.

Wielu ludzi po prostu nie zauważają, że ich psy zaczynają zachowywać się jak wilki, czyli zaczynają wyć. Przyczyny takiego zachowania mogą być bardzo różne. Wiele osób, pytany o to, co psy wyją, rozpocząć wymyślanie różnych znaków. I wszystko byłoby zrobić, ale zawsze są złe. Dlatego wierzę w nich, oczywiście, nie jest to konieczne. Lepiej jest wiedzieć, że wycie psów w rzeczywistości oznacza.

Najbardziej podstawowym i prawdopodobnym wyjaśnieniem jest pragnienie swojego psa, aby komunikować się z kimś z ich krewnych. Dlatego też, podczas spaceru konieczne jest wspieranie rozwoju przyjaznych stosunków swojego zwierzaka ze zwierzęciem swojego sąsiada, na przykład. Dodatkowo, często psy wyją z radości. Specjalna radość przynosi muzykę lub fakt, że właściciel wrócił z pracy.

Teraz, gdy wiesz, dlaczego wilki wyją do księżyca, i dla jakiegoś powodu to jest wykonywane przez psa, nie można bać się tych dźwięków rozdzierające serce, bo wszystko ma racjonalne wytłumaczenie.