486 Shares 6352 views

Grzejniki „Plaine”: opinie właścicieli, specyfikacje, instalacja własnymi rękami

promiennik podczerwieni „Plaine” – to najnowszy system ogrzewania opracowany przez rosyjskich naukowców. Jest on przedstawiony w postaci folii, a jej grubość może być różna. W zależności od tego parametru może być inna. Jako element grzejny w urządzeniu rezystor folia jest stosowana. Ustaw system „Plaine”, zwykle na suficie w pokoju i zabezpieczone za pomocą różnych elementów budowlanych zamków.


W tej sytuacji wiele zależy od grubości zamówionego filmu. Nie ma jednak w tej kwestii i środków ostrożności. Jak mówią eksperci, nie można stosować żadnych metalowych przedmiotów, jak również elementy „Plaine” Montaż lustra. Przy prawidłowej instalacji, system będzie ogrzewana wyłącznie obiektów zamiast powietrza. Elementy obejmują „Plaine” do konwekcyjnych systemach grzewczych.

Cechy systemów „Plaine”

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na wysoką produktywność filmu „równinie”. Ze względu na niewielki pobór mocy w systemie, to opłaca się w ciągu około trzech lat. Gwarancja na tej twórców produktów dać dobre, a to może trwać przez około 50 lat. Montaż powyższego systemu będzie kosztować tanie, a to powinno być brane pod uwagę. Średnio specjalistów dla instalacji tys. m. na rynku z prośbą o 1500 rubli. Jak wiadomo, w utrzymaniu danych systemowych nie potrzebuje. Korzystanie z jednostki sterującej, można regulować wydajność urządzenia.

Tak więc, w przypadku braku systemu w domu ludzi mają możliwość wystawienia w trybie eco. Ponieważ marka „Plaine” grzejniki to te, które nie nagrzewają powietrze, ściany nie wysusza. Korzystanie z systemu może być bezpiecznie w zimie bez wentylacji. Ponadto, należy zauważyć, że emitowane promienie podczerwone zakłócać wyglądu pleśni na ścianach. Tak więc, w pokoju pozostanie sucha normalnej wilgotności. To kosztuje średnio metrów kwadratowych. m. płótno 1300 rubli.

Główne cechy systemów

Główne cechy systemów „Plaine” należy przypisywać wydajność i zużycie energii. Ponadto kupujący musi wziąć pod uwagę poziom efektywności. Graniczna temperatura elementu grzewczego zależy od grubości wstęgi. Na powierzchni grzejnika będzie nieco niższa. Opcja ta jest również dostępna u producenta. System źródło energii „Plaine” to sieci o napięciu 180, 200 lub 220 V, długości fali emisji zależy od wielkości elementu grzejnego. Grubość instalacja jest ważne, a Q wagi. m. internetowego.

Parametry filmu „Plaine 1.2”

Film ten „Plaine” (ogrzewanie) Dane są następujące: moc elementu grzejnego – 180 V, a pobór prądu 1 A na metr kwadratowy. M. pojemność właściwa folii – 130 kW na kwadratowy. m. Jak sama nazwa wskazuje, grubość rdzenia wynosi 1,2 mm. Średnia długość fali promieniowania wynosi 9 mikrometrów. Minimalna temperatura elementu grzejnego wchodzi do 47 stopni. pobór napięcia grzejnika jest na 200 V. metr kwadratowy materiału jest dokładnie 1500 rubli.

Opinie na temat tego systemu grzewczego

Ten system „Plaine” opinie z właścicieli jest dobre. Wielu kupujących woli stron internetowych, ponieważ jest idealna dla małego domu. Pobór mocy w tym przypadku jest mały, i to jest dobra wiadomość. Również „Plaine” przeglądy filmowe wśród osób otrzymało dobry ze względu na wysoką jakość produktu i klasę bezpieczeństwa. W związku z tym materiał jest ognioodporny. ogrzewanie pomieszczeń odbywa się dość szybko. Użyj centralę komfortowo.

Jak zainstalować w internecie?

W celu jakościowo ustawić w domu „równinie” (ogrzewanie), instalacja własnymi rękami należy rozpocząć pomiary. Zanim zaczniesz, ważne jest, aby zrobić powierzchni roboczej. W tym przypadku, sufit musi być bardzo dokładnie oczyszczone. Jeśli ma barwę, możliwe jest stosowanie rozpuszczalnika. Jeśli używany w naprawie tapetę, trzeba usunąć wszystkie kielni. Następnie traktować powierzchnię podkładu i wszystko całkowicie odpokutować, a także wyrównać.

Następnie, długość wstęgi obliczone (na podstawie pomieszczenia kwadraturowy). akapit minimalna powinna wynosić co najmniej 2 cm. Łączniki powinny być przygotowane następnie do krawędzi ściany. Dla grubości internetowej właściwego korzystania pręty z tworzyw sztucznych. W niektórych przypadkach, eksperci radzą, aby używać haków. Są one jednak droższe element mocujący, musi być brane pod uwagę. Aby rozwiązać ten liść osoby musiałyby asystenta.

Drugi arkusz na krawędzi pierwszej nakłada się na górze około 3 cm. Mocowanie wzdłuż toru powinno być co 20 cm. Jest to bardzo ważne, aby nie dotykać elementów grzejnych. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia przewodów. W wyniku tego, integralność warstwy odbijającej jest uszkodzony. Przywracanie powłoka dielektryczna będzie wtedy niemożliwe. Po system mocowania powinny być kierowane przez jednostkę sterującą. W tym przypadku wiele zależy od jej rodzaju. Zasadniczo producenci oferują konwencjonalnych urządzeń z trzema trybami. Blok instalacji pojawia się w pobliżu gniazda.

Aby uniknąć krótkich awarii obwodu, przed utrwaleniem pole musisz wiedzieć o miejscu instalacji w domu. Można to zrobić po prostu – za pomocą testera. Ponadto, w pobliżu zasilacza dołączony specjalny modulator „Plaine”. Podłączenie systemu do gniazdka elektrycznego odbywa się w ostatnim zakręcie. Kompletny element grzewczy w tym przypadku będzie opuścić około 40 minut. Jeżeli grzejnik nie działa, należy odłączyć urządzenie od sieci i sprawdzić integralność uzwojenia.

Właściwości folii „Plaine 1.4”

Folia ( „Plaine” -Ogrzewanie) ma następującą specyfikację: napięcie graniczne – 180 V, a pobór prądu jest równa 3 A. Jako powłoki stosuje się dalszą warstwę izolona. Termostat jest zainstalowany w tym modelu jest oznaczona jako „TU3”. Z kolei modulatorami można stosować różne. Opublikowania w tym przypadku nie pv2. kanały kablowe są zaangażowane o długości 3 metrów.

Aby połączyć się z grzejnika, który jest wystarczająco sieć. Ponadto, system jest wyposażony w specjalną spółkę siłownikiem magnetycznym „Electric”. Załadować maksymalnie nimi utrzymuje się na poziomie 30 A. skuteczność takich zespołów do 80%. Modulator szczytowa moc 4 kW. Zużycie systemu jest dopuszczalne. Gospodarka użycie trybu jednostki sterującej jest świadczona. W tym przypadku, jedna godzina pracy zużywa około 6 kWh. Powinien on być kwadratowy. m. Grubość Wstęga 1,4 mm 1500 rubli.

Co ludzie mówią o systemie „Plaine 1.4”?

I ten system „Plaine” właściciel otrzymuje pozytywne opinie. Wielu klientów chwalą filmowi 1,4 mm dla jego zwartości. Gdy jest zainstalowany w wielkości pokoju nie ma nic do stracenia. Montaż ostrza odbywa się dość szybko. W przypadku zatrudniania wykwalifikowanych pracowników, instalacja placu. m. Film kosztował średnio około 1400 rubli. Produkty spalania z systemu całkowicie nieobecne. Tak więc, powietrze zawsze pozostaje czysta.

Bezpośrednio ogrzewania „Plaine” -system jest jednolita. Użyj jednostka sterująca może być całkowicie w każdych warunkach pogodowych. Wśród braki powinny zostać uznane przez dłuższy czas, należy ustawić temperaturę. W ten sposób natychmiast ogrzać nie będzie działać. Graniczna temperatura elementu grzewczego nie jest zbyt wysoki, należy wziąć pod uwagę. Pomimo faktu, że ten system „Plaine” specyfikacja jest dość dobra, film zima lepiej użyć kilku innych urządzeń grzewczych.

Funkcje montażowe

Użyciu folii 1,4 mm ( „Plaine”), ogrzewanie podłogowe w domu, można to zrobić samemu. Krepa tkaniny ma na kołek. Zanim zaczniesz, ważne jest, aby pamiętać, aby całkowicie oczyścić powierzchnię. Sq. . M tkaniny waży 750 g, więc zamontować go na podłodze potrzebne co 20 cm od ściany wcięcie zrobić Standard -. 2 cm Ustanowienie obraz na kartce lepszego tempa kwadratury pokój .. Minimalna odległość do mocowania folii na pokładzie jest 3 cm. Ważne jest, aby nie stosować żadnych przedmiotów metalowych. Jeśli ściany są lusterka, muszą przeznaczyć na bezpieczną odległość.

Główne parametry „Plaine 1.6”

Ten system „Plaine” ma następujące właściwości: długość fali – 10 mikronów, a napięcie granica wynosi 200 V. Zużycie prądu 1 A na metr kwadratowy. m. Częstotliwość pracy grzejnika jest obszar 22 Hz. Element grzejny w tym przypadku stosuje się rezystancyjny. Osiąga maksymalną moc 150 watów na sq. m. Na powierzchni, w trybie ekonomicznym, granica temperatury 40 ° C.

Wydajność grzejnika jest na 70%. Tak więc, wydajność jest to dość wysoka. Gęstość materiału w układzie jest 7 kg na Cu. m. Powłoka stosowana w produkcji Mylar. Termostat jest ustawiony domyślnie jeden kanał. Elektroshchit do montażu standardu z „Fireworks” o napięciu 220 V. obciążenie może wytrzymać do 30 A. modulatora standardowo jest oznaczony RRK20.

Opinie konsumentów w sieci

Ten system „Plaine” opinie z właścicieli jest bardzo dobra, wielu nabywców zakupu powyższych tkanin do szklarni. Temperatura w pomieszczeniu, to zachowuje doskonałe, reklamacje wydajność nie jest odbierane. Ponadto, system ten jest często wybierana do ogrzewania różnych kawiarni i restauracji. Osobliwością tej grzałki jest, że wilgotność jest zawsze normalne.

Ze względu na grubość materiału: 1,6 mm, przy czym element grzejny jest bardzo mocne. W związku z tym, szybkość ogrzewania zajmuje trochę czasu. Jako właściciele powiedzieć, że pokój ogrzewa się równomiernie, a ściany są zawsze suche. Promienie podczerwone, w ogóle, na zdrowie człowieka nie wpływa źle. Być w pokoju, kiedy urządzenie może być długi czas bez jakiegokolwiek ryzyka. Powinien on być kwadratowy. m. powiedział WWW w specjalistycznych sklepach około 1700 rubli. Jeśli nie są zainstalowane niezależnie dla każdego kwartału. m. Eksperci będzie musiał zapłacić 1500 rubli.

Czy to możliwe, aby go zainstalować samodzielnie?

Opinie mówią, że instalacja „Plaine” (grzałka) można przeprowadzić całkowicie niezależnie. W tym przypadku ważne jest, aby wziąć odpowiedzialność za powierzchnię podkładu. Jest to konieczne, aby były dopasowane do materiału do sufitu. Zatem forma nigdy nie pojawi się w pomieszczeniu. Jako elementy złączne, eksperci radzą, aby użyć kołków. W tej sytuacji wiele zależy od materiału ściennego.

Jeśli panelu domu, wtyki pasują idealnie. Jeśli chodzi o powierzchni drewnianych, możemy zaoszczędzić na zaciskach i wziąć na przykład haki z czapki. W skręcie im nieco bardziej skomplikowane, ale właściciel będzie wydawać pieniędzy na rząd wielkości mniejsze. Przed zainstalowaniem okablowania jednostki kontrolne powinny być sprawdzane bez przerwy. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia obwodu i zwarcie definitywnie. Aby uniknąć błędów podczas instalacji wszystkie metalowe przedmioty powinny zostać usunięte z filmu. Pożądane jest również, aby pozbyć się z luster. Modulator jest kompletnym dwukanałowy. Laczy go do jednostki sterującej za pomocą dwóch złączy.

Ważne cechy grzejnika „Plaine 1.8”

kw mocy. m. ściankach 5 kW, a częstotliwość robocza wynosi 23 Hz. Jedną godzinę ciągłej pracy elementu grzejnego, zużywa około 6 A na minutę. Wydajność wynosi 86%. Moc jest dostarczana za pośrednictwem sieci o napięciu 220 V. Zespół sterowania jest w całkowitym poziomie. Tryb ekonomiczny nie jest przewidziane przez producenta. Maksymalne systemy zasilania w stanie osiągnąć 6 kW.

Na całej powierzchni tkaniny jest ognioodporny. Gęstość materiału wynosi około 8 kg na metrów sześciennych. m. Długość fali w tym przypadku jest równa 9 mikrometrów. Domyślne ustawienie modulatora serii MPP 23. Wiązanie do kabla zasilającego może być przeprowadzone przy użyciu różnych elementów złącznych. Elektroshchit systemie ogrzewania nadaje się na przykład „fajerwerki”. rozrusznik magnetyczne w modelu dostarczonego przez producenta. Koszt q. m. nabywca tkanina 1550 rubli. W tym przypadku instalacja placu. m. Folia jest średnio 1700 rubli.

Opinie na temat właścicieli systemowych

Ten system „Plaine” zasługuje na pozytywne opinie właścicieli, ponieważ ten film może być stosowany w różnych pomieszczeniach. Dla domów murowanych, to pasuje idealnie. W tym samym czasie w różnych warsztatach również znaleźć miejsce. Elektryczny element grzewczy jest zamontowany w oporu arkusza. W tej usługi system ogrzewania jest bardzo prosta.

W razie potrzeby zawsze można oczyścić poprzez przetarcie suchą ściereczką. Również układ „Plaine” ma dobre opinie ze względu na absolutnie cichej pracy. W zimie, promienie podczerwone są korzystne działanie na skórę, i powinno być brane pod uwagę. Tak więc, w pochmurne dni, ten film może mieć pozytywny wpływ na organizm człowieka.

Ustawianie film w domu

Korzystanie z łączników można zrobić własną instalację „Plaine”. Ogrzewanie w tym przypadku jest regulowane przez jednostkę sterującą. W zakładzie jest dość prosty, aby przełączać tryby mogą nikomu. Folia mocowania wykonać wszystkie pomiary i wytworzenia łączników. Praca zawsze jest konieczne, aby rozpocząć od krawędzi. W przypadku uszkodzenia elementu grzejnego, tkanina może być natychmiast odrzucane. Zatem arkusz zszywek musi bardzo ostrożnie.

Minimalny wkład należy zrobić, nie zaleca się stosowanie 5 cm. Haczyki w tym przypadku. Niekorzystna sytuacja po jakimś czasie arkusz może zwisać, a to jest niepożądane. W tym względzie, z wtyczkami wszystko odbywa się bardzo szybko. są one drogie na rynku, ale te elementy są wiarygodne. W wyniku wielu lat nie może zwrócić uwagę na nich.

Parametry nagrzewnica „Plaine 2.0”

Maksymalna temperatura ogrzewania powierzchni – 30 stopni, a napięcie granica wynosi 200 V. obciążenia grzejnik wytrzymywać 30 A. termostat jest zamontowany w tej serii modeli RR233. Sieć liniowej mogą być realizowane na różne sposoby, a długość kabla wynosi 3 m. Jak sama nazwa podgrzewacza, a grubość materiału jest równa 2 mm. Długość fali emisji jest w tym przypadku 9 mm.

Obciążalność do nagrzewania jest na poziomie 5 kW. Za godzinę ciągłej pracy zużywa średnio około 8 kW. Sprawność przy maksimum tego dochodzi do 85%. Gęstość materiału w środku wynosi 8 kg na metrów sześciennych. m. Jednostka sterująca jest zasilany napięciem sieciowym 200 V. Moc Reserve modulatora dokładnie 5 kW. Powinien on być kwadratowy. m. filmu w specjalistycznych sklepach około 1800 rubli. Instalacja z właścicielem będzie kosztować około 1600 rubli. za mkw. m.

Opinie o systemie „Plaine 2,0”

Większość grubości 2,0 mm film nadaje się do ogrzewania różnych urzędów administracyjnych. W domu mieszkalnego w tym samym czasie może być zainstalowany. W działaniu jest prosty i nie wymaga szczególnej uwagi. Ogrzewanie pomieszczeń odbywa się przez długi czas, ale jest to chyba jedyna wada tego systemu. W zimie, grzejnik jest najlepiej stosować z innymi urządzeniami grzewczymi.

Mówi się, że aby zaoszczędzić na energii elektrycznej w tym filmie może być całkiem proste. Ważne jest, aby nauczyć się korzystać z urządzenia sterującego. W środowiskach wilgotnych mogą być również wykorzystywane wspomniany grzejnik. Po kilku godzinach wilgotności wraca do normy. Również wiele kochać tego systemu przez długi okres przydatności do spożycia. Ze względu na niską wartość towarów, uznaje się za znaczącą przewagę.

Jak najlepiej zabezpieczyć film?

W celu jakościowo ustawić w domu „równinie” (ogrzewanie), instalacja swoje ręce muszą być przeprowadzane przy użyciu tylko kołków. Moduły zasilane są mocowane bezpośrednio na wylotach. Nie jest zabezpieczona i modulator. Bezpiecznie korzystać z systemu ogrzewania, minimalna odległość od krawędzi ścian powinna wynosić 3 cm. W tym przypadku, wycięcie powinna wynosić co najmniej 4 cm od obliczenia kwadratury pomieszczenia.

Przed prac elektrycznych obowiązkowo sprawdzone testera. W przeciwnym razie mogą wystąpić sytuacje zwarcie. Używać metalowych przedmiotów jest surowo zabronione podczas instalacji. Nie zaleca się również do mocowania na powierzchni folii samoprzylepnej. Przebić warstwę ochronną należy uważać, aby nie uszkodzić elementy grzejne.

Cechy grzejnik „Plaine 2.2”

Sufit Power „Plaine 2,2” ma 5 kW, a częstotliwość pracy wynosi 55 Hz. Termostat jest ustawiony tylko jeden. W alyufom wykorzystana jako dodatkowe warstwy. W tym przypadku, to znacznie zwiększa wydajność. Współczynnik efektywności jest na poziomie 77%. Układ przewodów jest stosowany cykl PV3 o zwiększonej izolacji cieplnej. Electroautomatics w jednostce sterującej jest obecny, tryby mogą być zmieniane ręcznie.

Przełącznik magnetyczny w systemie jest również zainstalowany. Maksymalna temperatura rezystancyjnego elementu grzewczego osiągnie 55 stopni. Średnia długość fali wynosi 10 mikronów. Zasilanie systemu działa w sieci o napięciu 220 V. Moc szczytowa modulatora jest na poziomie od 6 kW. Sq. m. Wstęgi odważyć 800 g, a gęstość materiału wewnętrznej wynosi 8 kg na metrów sześciennych. m.