403 Shares 5763 views

Jak leczyć łysinki na skórze?

Dlaczego istnieją tablice na skórze? Przyczyną tego stanu patologicznego, są omówione poniżej. Dowiesz się również o tym, jak prawidłowo traktować te objawy.

streszczenie

Najczęściej tablice pojawiają się na skórze u osób starszych. Ale czasami te występy są obserwowane u osób młodszych. Zazwyczaj są one małe spajania tkanek, które są lekko uniesione nad kołem (nie większy niż 5 mm).

W zależności od przyczyn pojawienia się tych formacji mogą się znacząco różnić. Mogą mieć dobrze zdefiniowane i niejasnych granic.

przyczyny

Dlaczego tablice formie? Skóry (leczenie tych prognoz zostaną przedstawione poniżej) formacja ludzka nieodłącznym wszelkiego rodzaju rany. W tym przypadku, eksperci twierdzą, że istnieje sporo czynników, które mogą mieć wpływ na ich powstawanie.

Z punktu widzenia tradycyjnej medycyny, główną przyczyną blaszki są związane z wiekiem zmiany w organizmie. Jednak wiele zależy od czynnika ludzkiego, w tym postawy wobec zdrowia i skóry w ogóle.

Główne rodzaje

Tablice na skórze, zdjęcie, które można zobaczyć w tym artykule mogą być różne. Należą do nich następujące główne rodzaje:

  • łojotokową;
  • starcze keratomu;
  • żółtak;
  • brodawczaka;
  • biały bielactwo.

Fakt, że są to choroby skóry i jak powinny one być odpowiednio traktowane, powiemy teraz.

brodawki łojotokowe

Najczęściej, łojotokowe rogowacenie występuje u osób starszych. Zwiastunem tej choroby jest żółty miejsce na skórze, w których tworzenie utworzonej później.

Zazwyczaj na odsłonięte części ciała, włączając w dłoniach, twarzy i szyi pojawia takie nagromadzenie. Główną przyczyną brodawki łojotokowe jest nadużywanie opalania.

Zdaniem ekspertów, takie tablice na skórze są łagodne. Nie musisz się martwić, że przyczynią się one do rozwoju raka skóry. Takie prognozy są zupełnie nieszkodliwe.

Leczeniu łojotokowego zapalenia brodawki realizowane na różne sposoby. Płytki są wycinane chirurgicznie, chemicznych i innych metod. Nawiasem mówiąc, usunięcie tych formacji odbywa się tylko w celach estetycznych. Same w sobie nie stanowią one żadnego zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego.

acanthoma verrucosum

Podobnie jak w poprzednim przypadku, te formacje są charakterystyczne dla organizmu osób starszych, od dawna wszedł za granicą zaawansowany wiek. Takie tablice na skórze są łagodne. Należy zauważyć, że pod wieloma względami są podobne do łojotokowego brodawek. Od ostatniego starczej keratomu różni się tylko tym, że stanowi zagrożenie dla zdrowia pacjenta.

Lekarze mówią, że keratomu jest doskonałą odskocznią do rozwoju przedrakowych kondycji skóry. Więc w jaki sposób pozbyć się tej choroby? Leczenie starczych keratomas jest jej chirurgiczne usunięcie, a następnie zapobieganie powstawania nowych formacjach. Jeśli w ogóle, powinny one zostać usunięte przez proponowanego eksperta.

xanthoma wieku

Dlaczego niektórzy ludzie rozwijać żółtak? Niestety, współczesna medycyna nie znalazła odpowiedzi na to pytanie. Należy zauważyć, że nieznajomość przyczyn żółtaka wieku znacznie komplikuje wdrożenie środków zapobiegawczych. Jednak eksperci podszedł wystarczająco daleko w rozwoju schematów leczenia, które edukacji. Pozbyć się go na różne sposoby, poprzez chirurgiczne wycięcie ekspozycji na promienie lasera lub temperatury krytycznej.

Mówiąc o żółtak, to nie można powiedzieć, że taka edukacja często pojawiają się u płci pięknej. Pojawiają się one na skórę powiek i dość głęboki wpływ na samoocenę kobiet. Dlatego usunięcie żółtaka jest dla pacjentów głównym zadaniem.

brodawczaka

Jakie są brązowe plamy? Skóra wielu ludzi tkwi w rozwoju tzw brodawczaków. Z tych formacji mogą napotkać absolutnie każdego, w każdym wieku. Bardzo często pojawiają się po długim opalaniu w solarium lub na słońcu bez użycia specjalnych kremów, które chronią naskórek.

W zależności od cech zewnętrznych, eksperci rozróżnić cztery rodzaje brodawek:

  • płaski;
  • w wyrażeniu „noga”;
  • mały „łodyga”;
  • brodawczaka niejednolity.

Ulubionym miejscem takich formacji są narażone części ciała narażone na działanie promieni słonecznych (np częściej, ręce, szyja, twarz, plecy, ramiona).

Usuń brodawczaka może być chirurgicznie, a laser i inne metody. Jednak lekarze nie zalecają. Jeśli ta tablica nie powoduje dyskomfortu, to lepiej nie dotykać. Wynika to z faktu, że gdy to się nie powiedzie, wycięcie może być przekształcona nowotworu złośliwego.

biały bielactwo

Białe plamy na skórze człowieka nazywa bielactwa. Mogą one obejmować niemal całe ciało. Należy zauważyć, że takie tworzenie się pojedynczy gatunek powstałe tablice symetrycznie. Jeśli bielactwo jest utworzony na jednej stronie ciała, a następnie bardzo szybko to nastąpi i na drugiej połowie ciała.

Podstawową przyczyną tego rodzaju płytki jest niepowodzenie w produkcji melaniny, to jest, substancji, która jest odpowiedzialna za kolor komórek skóry. Wtórne przyczyny tej choroby może być chorobą autoimmunologiczną.

Leczenie bielactwa podatnego, ale z wielkim trudem. Na ogół, do leczenia choroby, za pomocą leków, które zwiększają wrażliwość skóry na działanie promieni ultrafioletowych, a następnie ich napromieniowanie.

Wyleczenia całkowicie niemożliwe bez eliminacji pokrewnych stanów patologicznych.

profilaktyka

Aby tablice nie występują na skórze, pacjenci powinni jeść prawo i ograniczyć ekspozycję na słońce. Należy również wziąć kompleksy multiwitaminowe, w tym witaminę E, B, A i C, nienasyconych kwasów tłuszczowych, kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Nawiasem mówiąc, ostatni w wystarczającej ilości znajdują się w ryby, olej lniany i orzechy włoskie.