590 Shares 8186 views

Wrzód: zalecenia profilaktyczne

Wrzód żołądka – plaga naszych czasów. Oszalały rytm życia dyktuje potrzebę szybką przekąskę i żywności w podróży. Moje codzienne reżim dzisiejszych nastolatków jest uszkodzony tak, że niektórzy jeszcze raz, albo nie chcą, aby usiąść i zjeść spokojnie.


Tak więc, w zapobieganiu choroby wrzodowej żołądka należy wykonać kilka prostych, ale jednocześnie podstawowe prawa, które nie odnoszą się tak dużo, aby zapobiec wrzody, jak prowadząc zdrowy tryb życia.

 • Spać 6-8 godzin dziennie. Naukowcy odkryli, że ilość czasu optymalnie do ciała, który ma czas, aby odzyskać i odpoczynku.
 • Wyrzucić tłuszczu, smażone i wędzone potrawy. Jeśli nie całkowicie zrezygnować, a następnie przynajmniej ograniczyć do minimum spożycie takiej żywności.
 • Przyzwyczajaj jeść często – 5-6 razy dziennie. Pierwszeństwo dano puree i lekkostrawne jedzenie: owsianka, pszczele, kotlety parowe, warzywa, ryby morskie, omlet.
 • Nie jedz zbyt gorące lub zbyt zimne jedzenie. Umiarkowanie ogrzać go.
 • Sprawdź stan swoich zębów. Bad zęby nie przyczyniają się do normalnego prozhevyvaniyu żywności.
 • Nie palić.
 • Nie opieraj się na napojach alkoholowych.
 • Staraj się nie być nerwowy i regularny odpoczynek po ciężkiej pracy, ponieważ zwiększa ból w żołądku może być wynikiem napięcia nerwowego.

Stres wpływa negatywnie na wiele układów organizmu, w tym układu pokarmowego. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się radzić sobie ze stresem, korzyści z takich technik istnieją. Jeśli stresujące sytuacje nie zdarzają się często, stres nawet korzystne, zapewniając „nastroje” ciało Tren akcję. Stałe wydarzenia i sytuacje stresowe, w przeciwieństwie do tego, jest bardzo szkodliwe dla organizmu. Aby nie pogorszyć ich stanu, należy skontaktować się z terapeutą, dzięki czemu nie muszą odnosić się do psychiatry, jest w złym stanie.

W tym przypadku pomoc będzie pochodzić z różnych metod oddziaływania psychologicznego:

 • Metoda grupa (pomaga przezwyciężyć trudności w komunikowaniu się z ludźmi, samowiedzy, etc.);
 • Sposób rodziny (pozwala na ujednolicenie związek małżeński)
 • autotraining (wolitywne wywiera wpływ różnych objawów choroby);
 • muzykoterapia, etc.

Ćwiczenie jest wielki złagodzić skutki stresu. Duże znaczenie ma również możliwość zarządzania swoimi emocjami.

Wrzód żołądka – choroba nerwów. Aby uspokoić, należy zastosować metodę proponowaną poniżej, skupiając się na oddechu.

 1. Połóż się na plecach, włożyć poduszkę pod kolana. Zapewniają wygodną pozycję ręki pod obojczykiem.
 2. Powoli wdychać tak, że skrzynia jest w miejscu, gdzie ramiona w górę.
 3. Głęboki oddech i powoli wydech tak wolno, jak długo, jak światło nie jest całkowicie wolny od powietrza. Wykonaj te ćwiczenia 5-10. W tym przypadku, spróbuj poczuć ręce jak klatka piersiowa unosi się i opada.
 4. Zapewnić pozycję dłoni w dolnej części klatki piersiowej. Po dokonaniu powolny głęboki wdech, wydech powinien aż ukaże się płuca wszystkich powietrzu. Zanurz się w to w swoich uczuciach. Robić to ćwiczenie 5-10 razy.
 5. Połóż ręce na brzuchu tak, że są one po obu stronach pępka. Zrób powolny wdech i jednocześnie poczuć jak ten obszar jest wypełniony powietrzem. Robić to ćwiczenie 5-10 razy.

W ten sposób, eliminując czynniki ryzyka choroby wrzodowej, nie należy martwić się o jej leczenia w przyszłości.