204 Shares 6969 views

To działa: medytacja, joga, i modlitwa uzdrowić człowieka

Świadczenia medyczne medytacji i jogi są teraz mocno odciśnięte w literaturze naukowej. Jednym z najnowszych badań na ten temat odbyły studentów Harvardu, który pracował w szpitalu w Massachusetts. Naukowcy odkryli, że medytacja dosłownie przestawia szarej w mózgu człowieka w zaledwie osiem tygodni. I było to pierwsze badanie, w którym zostało udokumentowane, że ludzki mózg może działać bezpośrednio medytacji.

Odpowiedź relaks i jego promocja w teraźniejszości

Ponadto, inny niedawne badanie zostało niedawno opublikowane – została przeprowadzona w tym samym Massachusetts General Hospital, a także w innym ośrodku medycznym. Naukowcy przeprowadzili pierwszy w historii badania efektu „reakcję relaksacyjną” w zespół jelita drażliwego i choroby zapalnej jelit, jak również zbadał genomowe skutki „reakcję relaksacyjną” na wszelkie choroby. Jeśli chodzi o modlitwę i odległej uzdrawiania, że jest to kierunek ludzkiej uwagi na układ fizyczny, ostatnie badania pokazują, imponujące rezultaty, które zasługują na dalszą analizę. Naukowcy wykazali, że kiedy człowiek czuje się naprawdę dobrze i pełen pozytywnych emocji, takich jak miłość, uznanie, zatwierdzenia jego sercu „beat” zupełnie inna wiadomość, która jest zakodowana w polu elektromagnetycznym – a to ma znaczący pozytywny wpływ na organizm człowieka jako całości. Czynniki, które są związane z ludzkiego umysłu (myśli, uczucia, emocje, odczucia, myśli), które zostały zbadane przez dość długi czas – aby dowiedzieć się, jak wpływają one na świat fizyczny i interakcji z nim.

Technologia „odpowiedź relaks”

Medytacja, joga, i modlitwa – to podejście, które zbiera się w tej samej grupie technik relaksacji „odpowiedzi”. Techniki te są przedmiotem wielu badań, których celem było wykazanie, że regularna praktyka tych technik może mieć bezpośredni wpływ na wiele czynników, takich jak tętno, ciśnienie krwi, stres, lęk, zużycie tlenu, i tak dalej. Po raz pierwszy, „odpowiedź relaks” opisano ponad czterdzieści lat temu, naukowiec Herbert Benson.

nowe badania

Nowe badanie wykazało również, że ludzie, którzy brali udział w „Programie odpowiedzi relaksacyjnej” w latach po programie jest znacznie mniej prawdopodobne, aby przejść do szpitali i klinik, w porównaniu z tym, jak często miało to miejsce w latach przed udziałem w programie. Badanie jest podawany sumę, która mówi, że sztuka „odpowiedź relaks”, takie jak medytacja, joga, i modlitwy, można zmniejszyć zapotrzebowanie na opiekę medyczną, nawet w 43 procentach. „Głównym wnioskiem z naszych badań jest to, że program zmusza uczestników do zademonstrowania odpowiedzi relaksacji może być bardzo silny, aby zmniejszyć zapotrzebowanie na usługi zdrowotne. Te programy promowania zdrowego stylu życia, a wraz z lekiem dostępnym w dzisiejszym świecie ograniczonych zasobów, może znacznie zmniejszyć obciążenie systemu opieki zdrowotnej przy minimalnym kosztem i przy całkowitym braku ryzyka”- powiedział główny autor badania, James Steel.

Proces badawczy

Jak więc zespół naukowców był w stanie zbadać i przeanalizować wpływ oddziaływania technologii umysłu i ciała w nowoczesnej medycynie? Naukowcy zebrali dane na temat ludzi, którzy brali udział w programach reagowania na relaks w ciągu ostatnich ośmiu lat. Po analizie danych ponad czterech tysięcy uczestników i porównując je z grupą kontrolną ponad czternastu tysięcy osób (z uwzględnieniem różnych innych czynników, które są szczegółowo opisane bezpośrednio w tekście badania), stało się jasne, że te programy uczestnicy wykazano zmniejszenie o 43 procent wykorzystanie usług w rok po wzięciu udziału w „programie odpowiedzi relaksacyjnej.”

myśli Herberta Bensona na „reakcji relaksacyjnej”

„Myślę o tym w ten sposób: istnieje wiele sposobów na zdrowy tryb życia, ale nie każdy jest gotowy, aby przejść w jakiś szczególny sposób w określonym czasie. Z punktu widzenia zdrowia, jest o wiele lepiej, aby dać ludziom narzędzia potrzebne w ostatecznej konfiguracji, zamiast czekać, aż ludzie sami wyszedł i przyniósł swoją drogę. Dlatego uważamy, że technika „umysłu i ciała”, które w tym samym czasie i praktycznie bez żadnych kosztów, i całkowicie pozbawione ryzyka, powinny być realizowane jako stały środek zapobiegawczy. „- powiedział Herbert Benson, autor oryginalnego badania” reakcji relaksacyjnej "