596 Shares 1727 views

Do najciekawszych zabytków regionu Charkowie: lista zdjęcie i opis

regionie Charkowa na Ukrainie – piękne, niesamowite i bardzo ciekawy krawędź. Ta ziemia przesiąknięta historią i pełen ogromnej ilości naturalnych, kulturowych i architektonicznych zabytków. W tym artykule będziemy mówić o atrakcjach w regionie Charkowa, który zdecydowanie powinien odwiedzić turystycznych. Ponadto, tutaj znajdziecie listę najciekawszych miejsc w regionie.

regionie Charkowa: zabytki i piękne miejsca

Na samym początku – trochę geografii i suchych faktów. Region Charków utworzone 1932. Dziś, około 2,8 mln ludzi żyjących w nim (pół – w Charkowie). Obszar ten położony jest w północno-wschodniej części Ukrainy i graniczy z terytorium Federacji Rosyjskiej (z regionem Biełgorod).

Jeśli zapytać zwykłych Ukraińców, których zabytki Charkowie i obszaru Charkowie mógł zapamiętać, jest prawdopodobne, ze stratą posadzone ręce. I rzeczywiście, to ciekawych rzeczy można znaleźć w przez przemysłowej, przemysłowego regionu? Ale ten pomysł jest bardziej niż złe.

Pomimo faktu, że obszar Charków jest największym przemysłowym, naukowym i rolnicze centrum Ukrainy, ale także ma ogromny potencjał rekreacyjno-turystycznej. Łączna liczba zabytków architektonicznych, historycznych, kulturowych i przyrodniczych jest daleko od wielu innych regionach kraju.

Atrakcje Charków regionu – to starożytne świątynie, liczne muzea, zapomniane dwory, starożytny i tajemniczy twierdza. W regionie Charkowa posiada 242 obiektów funduszu rezerwowego natury, wśród nich – trzech parków narodowych.

Większość atrakcji w regionie Charkowa są skoncentrowane w takich zabytkowych miast jak Chuguyiv, Lubotyn, rodzynki, Zolochev, Merefa i Bałaklija. Wielu z nich są związane z życiem i twórczością znanych osobistości – filozof Grigorij Skoworoda artystę ili Repina, pedagog Anton Makarenko i innych.

Poniżej proponujemy listę 15 najciekawszych miejsc w regionie Charkowa. Wizyta w każdym z tych miejsc daje wiele niezapomnianych przeżyć i nowej wiedzy. Tak, tutaj są te obiekty:

 • Sharovsky zamek.
 • Agroturystyka "Natalevka" w Vladimirovka.
 • Śpiewanie tarasy.
 • Słone jezioro w Antonówki.
 • Muzeum GSSkovoroda wieś Skovorodinovka.
 • Ecopark im. Feldman.
 • pustynia Kitsevskaya.
 • „Park naturalny Gomolshanskie lasów.
 • Dvurechansky Park Narodowy.
 • Wysokość Marshala Koneva.
 • Poznań Apartament w Gievke.
 • Krasnokutsky Arboretum.
 • Górskie Kremyanets rodzynki.
 • Arsenyevsky twierdza w Krasnograd.
 • Borys i Gleb Monastery w wodzie.

Sharovsky zamek

Zaledwie godzinę jazdy od Charkowa jest ogromny i niezwykle piękny dwór magnata cukrowego Leopold Koenig. Pałac we wsi na brzegu rzeki Sharovka Merchik „dorastał” na początku XIX wieku, ale jej nowoczesny styl gotycki nabyła pod koniec tego samego wieku. Sharovsky zamek otoczony parkiem ze stawami, tarasów, kamienne mosty i dziwaczne wapna alei, w którym absolutnie wszystko gałęzie drzewa są skierowane pionowo w górę.

Salt Lake

W miejscowości powiatu Antonówki Kegichevsky to jest być może najbardziej wyjątkowa atrakcja Charków regionu – Salt Lake. Nazwa tutaj jest w pełni zgodne z istotą: woda w jeziorze jest bardzo słony! Staw powstał na skutek wydobycia gazu. Raz zaczął wiercić studnię głębinową, ale wpadł potężny obiektyw soli. W wyniku wybuchu gazu cały sprzęt techniczny opuścił ziemię, a na miejscu znajduje się też jezioro – ze słoną wodą. Miejscowi wierzą, że nie ma dna.

Atrakcje Merman Charków regionu

W obszarze Zmiovskom jest mała, ale bardzo stara wieś woda o populacji 300 osób. Jest reliktem Orthodox – Borys i Gleb Klasztor tym samym kościele, zbudowany w 1905 roku. Ściany kościoła są przechowywane dwa bezcenne relikwie: cudowną ikonę Zbawiciela XVIII wieku, a zaktualizowane ikonę Matki Bożej Kazańskiej w XVII wieku.

wieś woda interesujący nie tylko dla pielgrzymów prawosławnych, ale archeologów. Na jego obrzeżach, na wysokim brzegu rzeki Uda jest Scythian osada – pomnik wczesnej epoki żelaza.

Dvurechansky Park Narodowy

Obszar, na którym znajduje się NPP „Dvurechansky” (status parku narodowego przyznano mu w 2009 roku), jest uważana za jedną z najczystszych w zakresie ochrony środowiska na Ukrainie. Wyróżnia się szczególnych warunków klimatycznych i rodzaju ulgi. Główną atrakcją parku są piękne góry kredowe, które rozciągają się wzdłuż rzeki pas Oskol.

śpiewanie tarasy

Na terenie dzisiejszego Nieistniejące wiosce Globovka to kolejny wyjątkowy obiekt – tzw tarasy śpiewu. Kto, kiedy i dlaczego zostały one zbudowane – jeszcze nie wiem. tajemniczy obiekt przyciąga uwagę tysięcy turystów.

Śpiewanie tarasy – jest budowa sześciu ścianach z cegły, zbudowany na zboczu stromego wąwozu. Konstrukcja łukowa z tych ścian wzmacnia wszystkie dźwięki. Cichy szept z jednego końca tarasu jest wyraźnie słyszalny po przeciwnej stronie w odległości 60 metrów.