230 Shares 5399 views

TATA-613 – opinie z właścicielami i specyfikacji

Jednym z najbardziej rentownych rodzajów pojazdów użytkowych, z wyjątkiem Gazelle – to trzy i pyatitonniki. Pojazdy te są szeroko stosowane przez rosyjskich przedsiębiorców we wszystkich dziedzinach transportu. Na początku lat 2000 roku były bardzo popularne „Byków” i niemieckiego „Mercedes”. Z biegiem czasu, ciężarowe dodany do listy nowy samochód. Stały się one indyjski ciężarówki TATA 613. Samochód jedzie na Ukrainie, a także w Rosji, co w konsekwencji ma niski koszt. Że samo to samochód TATA-613? Recenzje właścicieli, konstrukcji i specyfikacji technicznych, w dalszej części tego artykułu.

projekt

Samochód ma układ Cabover. Konstrukcja wózka jest niezwykle proste. Tutaj minimalna płynne linie i eleganckie formy. W kabinie znajduje się duży plac posiekane. Pierwsze ciężarówki wyposażony czarnych nielakierowanych zderzaków. Ale po 5 latach, samochód przeszedł restyling. W tej formie jest produkowany aż do teraz. producenci stali uzupełniają tatuaż kolorowe zderzaki i boczne ściany zdobią drzwi i zmienił kratkę. Projekt stał się trochę jaśniejsze. Jednak opinie właścicieli powiedzieć, że wygląd maszyny pozostał w latach 90-tych.

Na życzenie mogą być zainstalowane na ciężarówce organizm jest inny:

  • Termiczny.
  • Wyżywienie.
  • Plandeka.
  • Departament.

Dostępne są również wiele komunalne, na podstawie tego samochód i holowania samochodów ciężarowych.

silnik

TATU często nazywane indyjską „Mercedes”. Dlaczego? Istotą jest to, że pod maską samochodu jest niemieckim silnik OM 352. Jest to prosty sześć wiersz bez turbodoładowania. O objętości 5,7 litra silnik wytwarza tylko 130 koni mechanicznych w dwóch tysięcy obrotów. Właściciele opinii Tata LPT-613 jednak powiedzieć, że samochód ma dobry moment. Tak więc, gdy pół tysiąca okazuje, jest on 416 Nm. Diesel bardzo torquey.

transmisja

Jednostka napędowa współpracuje z pięciobiegową manualną skrzynią biegów. Transmisja jest wyposażony w synchronizatory na wszystkich prędkości i ma sprzęgnięcie ślizgowe, na biegu wstecznym.

dane techniczne

Rejestracja pojazdów użytkowych, pomiary przyspieszeń do stu nie jest regulowany. Ale maksymalna prędkość pojazdu o 110 kilometrów na godzinę. Pojazd wyposażony jest w baterię 12 V 120 amperach. Recenzje właścicieli powiedział, że jej tyłek jest wystarczająca do pracy w zimie. Okno pozwala zmieścić więcej pojemnościowy baterii. Jeśli chodzi o zużycie paliwa, liczba ta jest bardzo niejednoznaczny. Fakt, że wskaźniki rentowności są bezpośrednio zależne od aerodynamiki. Ponieważ nośniki zwiększenie ciała do trzech metrów wysokości, przepływ jest znacząco różne od tabliczki znamionowej. Roślina jest regulowany przez szybkość 16 litrów na autostradzie i 18 w mieście. Jednak 40-kadź Tata zużywać około 20 litrów oleju napędowego z powodu wysokiego nawiewu.

Ciężarówka podwozie TATA

Pojazd ma konstrukcję ramową. Rama – drabina. Ściany boczne są wykonane z wygiętego kanału. Co ciekawe, przednia i tylna część samochodu ma inną ścieżkę. Tak więc ten parametr wynosi 165 cm i 157, odpowiednio. Prześwit w ciężarówce – około 20 centymetrów. Maszyna bez problemu pokonać wybojów przechowywania i zakrada się na nierównych drogach na drodze do rozładunku. Ona zawieszenie – rodzaj zależny. Przednie i tylne pół-eliptyczne resory piórowe zamontowane. Niektórzy rzemieślnicy umieścić zawieszenie pneumatyczne na tylnej osi. Jednak roślina nie oferuje takiej opcji dla kupujących. Kierownicy – rack, wraz z hydrowspomaganiem. Średnia na samochód TATA 613 zestaw 16-calowe „Dneproshina”. Jak zachowuje się z TATA-613? Opinie właścicieli powiedzieć, że bieżnik zużywa się szybko. Jeśli nie ponowne równoważenie zaczyna jeść „warcaby”. Najtańszym i najlepszym rozwiązaniem – instalacja chińskiej gumy. To nie jest tak „dąb” jako domowy, i znacznie tańsze niż odpowiedniki europejskie.

hamulce

Układ hamulcowy – to osobny temat rozmowy. Tak, to nie jest używany pnevmogidravlika – wszystko sterowane przez powietrze. Ale dźwięk, raczej zgrzytanie hamulców, po prostu usunięcie mózgu, jak zauważył opinie właścicieli. TATA-613 posiada niskiej jakości bębny. A nie podkładki, a mianowicie sam automat perkusyjny. Musimy go zmienić na „inomaroshny” albo pogodzić się z dzikim piskiem. Jest to problem, wszystkie ciężarówki TATA 613. Opinie właścicieli powiedzieć, że grzechotka występuje na produktach firmowych baz. Nawiasem mówiąc, jako system pomocniczy stosuje się specjalny środek opóźniający. Jest to duży plus.

wniosek

Tak, zorientowaliśmy się, który ma specyfikacji i opinie właścicieli TATA 613. Jak widać, samochód nie był doskonały. Ale usprawiedliwia jego cenę na 100. zasobów silnika – ponad pół miliona, a poza tym on ma turbosprężarkę. W naprawie okno, że silnik jest bardzo prosta. Oznacza to, że koszty utrzymania ciężarówka będzie minimalny.