387 Shares 5496 views

Właściwości fizyczne metali

W czasach, kiedy ludzkość nauczyła się dostać metali z rudy i przetwarza je rozpoczął nową rundę postępu technologicznego, który jest nadal w toku. Jeśli przed plastiku z powrotem w 1835 roku, podstawowe materiały trwałe, które były dostępne dla ludzi jest metal i drewno, teraz dodany do listy tworzyw sztucznych. Niemniej jednak, jest to niemożliwe, aby wyobrazić sobie miejsce, w którym nie zostały wykorzystane metale i ich stopy. Można powiedzieć, że postęp w jego obecnej formie był możliwy dzięki nim.

Jest całkiem jasne, że fizyczne i chemiczne właściwości metali zostały bardzo dobrze zbadane. Teraz z głównych nich każdy zna. W tym artykule omówimy ogólne właściwości fizyczne metali. Jednak, aby nie mylić dwóch pojęć, jest krótka lista tego, co dokładnie należy rozumieć przez właściwościach chemicznych.

Przede wszystkim, zdolność do interakcji z metalami gazów, wody i innych substancji. Może to również obejmować rozpuszczalność. Wszystko to decyduje o utlenianie, odporność na korozję i tak dalej.

Właściwości fizyczne metali reprezentowane przewodności, gęstość, przepuszczalność ciepła właściwego, a zabarwienie, formowalności i innych. Pełna lista jest bardzo duże, więc w tym miejscu będzie pominięty. Podajemy tylko podstawowe właściwości fizyczne metali.

Wyobraźmy sobie sytuację: zima, zimno. Dwie ławki na zewnątrz – drewno i metal. Który z nich jest chłodniej? Nawet dziecko wie, że metal. Jednak temperatura powietrza jest taka sama, a zatem określenie „zimno”, nie ma tu zastosowania. Co powoduje uczucie zimna? Właściwości fizyczne metali. W szczególności, przewodność cieplną i pojemnością cieplną. Ze względu na szczególną strukturą atomową siatki krystalicznej metalu znacznie szybciej zużywają energię cieplną, w którym ciepło nierównomiernie. Funkcja ta umożliwia łatwe łączenie za pomocą spawania lub lutowania.

Wiadomym jest, że topnienie niektórych metali potrzebują wysokich temperatur, podczas gdy inni mogą dosłownie rozpływają się w ich rękach. Na przykład, przechodzi metaliczny sód w postaci ciekłej już w temperaturze 100 ° (trochę mniej), tak metalurg dotyku może być każdy. Jego przeciwnie – wolframu (wytwarzany w nich lamp żarowych), który topi się w temperaturze 3400 ° C.

Oczywiście, właściwości fizyczne metali nie kończą. Wyobraźmy sobie, że trzeba wykonać i zainstalować metalowe drzwi. Dokładne wymiary montażowe bez „rezerwa” doprowadzi do tego, że najgorętszym porze roku, z powodu liniowej rozszerzalności cieplnej drzwi zostaną zamknięte (lub otworzyć) nie jest możliwe. Odpowiednio, wraz ze spadkiem temperatury, wymiary produktu nieznacznie zmniejszona przez współczynnik F. Wszystkie te czynniki muszą być brane pod uwagę.

Metale mają wielkie znaczenie dla sprzętu elektrycznego. Spośród tych, wykonany niemal wszystko: od przewodu do obudów urządzeń elektrycznych. Do użytku w produkcji przewodów z miedzi i aluminium, ponieważ mają one najmniejszy opór dla przepływu naładowanych cząstek. Warto zauważyć, że najlepsze cechy w złoto i srebro, ale ze względu na wysoki koszt tych metali są używane jest ograniczona. Obiekt ze sobą połączone – jest opór elektryczny. Ponieważ te materiały są wytwarzane cewki ogrzewania, włókna itp przedstawicieli tej grupy metali. – wolfram, nichromu (stopu).

Jednym z najważniejszych elementów obwodów – to cewka. Tyle, aby rdzeń z miękkiego materiału magnetycznego, na przykład operacja radykalnej zmiany. Wynika to namagnesowania metalu.

Dostać się na produkcie pożądane cechy mogą być tylko w przypadku, jeśli wiesz, właściwości fizyczne metalu używanego.