322 Shares 1895 views

Które są importowane z Węgier: pamiątki, nietypowe prezenty i ciekawe pomysły

Zadać każdemu z moich znajomych o tym, co słynny Węgier. Najprawdopodobniej, to ci powiedzą, że wino i paprykę. Jest to ważna opinia, ale każdy z nas chce kupić podczas podróży z najbardziej oryginalnych i niezwykłych pamiątek. Które wprowadzają turystów z Węgier i co lokalne produkty jest prawdziwym symbolem tego stanu?


Porcelana i ceramika

Na Węgrzech istnieją tylko dwie duże fabryki, które produkują porcelanowych, ceramicznych i szkła. To Herend i Zsolnay. Wiele produktów takich marek, jak poprzednio, malowane ręcznie. Jeśli nadal uważasz, przynieść prezent z Węgier do fanów oryginalnej i pięknej zastawy stołowej, wybierz krajowej porcelany, kryształu. Wśród asortymentu obu zakładów można znaleźć zarówno tradycyjne produkty (dzbany w postaci dziewczynki w stroju narodowego, pasterzy i zestawach z kwiatowym malarstwa), jak również nowoczesne, stylowe kolekcje na stole. Większość węgierski pamiątkami zasłużenie uważane miskakancs – statek w postaci dzielnego huzarzy. Na pamiątkę sklepy z porcelany można znaleźć bardzo piękne lalki.

Które są importowane z Węgier, oprócz markowych porcelany? Uwaga tradycyjnej ceramiki czarny. Kolejny „trick” przez lokalnych rzemieślników – dzbany i inne naczynia z tajemnic. Wszelkie wazon może mieć małą szkatułkę zbudowany, zamaskowany od wścibskich oczu, na inwestycję listów miłosnych.

Hafty i koronki

Węgierski tkaniny zadowolić fanów komfort i oryginalnych ręcznie ubrania. Lokalne craftswomen haftować przepiękne obrusy, serwetki, poszewki na poduszki i narzuty dekoracyjne całości. Modnych kobiet, z poszanowaniem etnostil, odsetki będą koszule, bluzki i inne przedmioty szafa z krajowego haftem. Najpopularniejsze motywy kwiatowe, przekształcając każdy produkt w pachnącej łąki. Dzisiaj, haft jest stosowany we wszystkich 27 kolorach. Najbardziej popularne rodzaje dekoracji tkaniny nazywa Mato i kalochai.

Bądź ostrożny przy wyborze prezentów dla kobiet, z których każda ma swój cień mistyczne znaczenie. Które mogą być przywiezione z Węgier młoda dziewczyna? Wybierz haft w szczęśliwe kolory: różowy, czerwony, pomarańczowy – są one związane z młodości. Dla dojrzałych kobiet lepiej kupić produkty są zaprojektowane w bardziej zrelaksowany i ciemnych barwach: niebieski, zielony, fioletowy. Nie mniej imponujący wygląd i folk koronki, przewiewne i delikatne, zaskakują przejścia kolorów i przyjemnej kombinacji różnych odcieniach.

wyroby ze skóry dla wszystkich gustów i budżetów

Co zabrać z Węgier na pamiątkę? Jeśli nie, jak Chiny i pościel, poszukaj rzemiosł skórzanych. Są one sprzedawane w każdym sklepie z pamiątkami i ulicznych rynków. Węgierski mistrz jest wykonana z prawdziwej skóry bransoletki i wszystko od małych akcesoriów do kurtki i buty. W razie potrzeby, można znaleźć ten ekskluzywny: skóra krajowej haftem lub malowane farbą odporną. Jeśli wolisz styl klasyczny – bezpiecznie zakupić akcesoria do produkcji fabrycznej. Jest to dość nowoczesny, „Najczęstsze” portfele, torebki, paski. Różnią się one tylko przez wysoką jakością wykonania i wyjątkową miękkość.

Zabawki dla dzieci i dorosłych

Czy wiesz, że słynna kostka Rubika wynaleziona węgierski Erno Rubik? Więc dlaczego nie jest to przynieść Węgry puzzle? Uważa się, że zabawka może zbierać tylko bardzo inteligentny i inteligentnych ludzi. Sprawdź sam i zaskoczyć użytecznych i rozrywkowych prezent dla bliskich!

Które wprowadzają turystów z Węgier jako prezent dla swoich dzieci? Popularne lalki w stroju narodowego. Ten niedrogi figurki przeznaczone do gier, a także dzieła sztuki – pamiątkowe statuetki. Rodzice chłopca powinien szukać firmową miniaturowych samochodów „Trabant”. Taki prezent może być zainteresowany i dorosłych kolekcjonerów. Dla dzieci z różnych figurek wykonanych z drewna, malowane w kolorze ducha narodowego. Na Węgrzech nie jest nawet właścicielem analog rosyjskich lalek zagnieżdżenia. Ze swoim rosyjskim „siostry”, to lalka jest inna dekoracyjnego malowania i zmienione rysy twarzy.

Najbardziej popularne pamiątki

Jednym z najbardziej popularnych pamiątek turystycznych – strojów ludowych oraz ich poszczególnych elementów. Mieć w swojej szafie pełne węgierskim stroju narodowego może tylko żeby ludzie bardzo zakochana w tym kraju. Ale dlaczego nie kupić prezent lub dla siebie jakieś poszczególne elementy stroju? Damska biżuteria, paski i stylizacja ubrania koronki i hafty zwykłych ludzi – wszelkie stosowne wygląd z bardzo różnych ubrania. Nietypowe i ciekawe pamiątki wygląd w stylu prowincjonalnym. Kosze wiklinowe, drewniane naczynia, pasterza za kij, pot lub bogr produkty rogi – te prezenty będą dla nikogo zaskoczeniem!

Papryka i inne przyprawy

Najbardziej popularne jadalne pamiątka z Węgier – papryka. Ta przyprawa można znaleźć na lokalnych rynkach w jakiejkolwiek formie, mielone przyprawy, suszone strąki, a nawet marynowane. Najtańszą opcją jest uważany za produkcję fabryka proszku, pakowane w zamkniętych workach. Od ulicznych można kupić własne zebrane paprykę, według wielu turystów, jest o wiele bardziej smaczne i pachnące. Pamiętaj, aby wziąć kilka odmian próbki. Nie bój się przeliczyć, każdy mieszkaniec – prawdziwy znawca papryką. Handlowcy chętnie nazywam najostrzejsze i najbardziej słodkich odmian.

Które są importowane z Węgier, ludzie, którzy nie mogą gotować? Oczywiście, kucharskie przepisy krajowe. W sklepach turystycznych można znaleźć publikacje w różnych językach, w tym rosyjskim. Węgierskiego miasta Mako uważane stolica stanu cebuli. Tu rosną różne odmiany tego warzywa jako dodatek do głównych prezenty można przynieść na żarówki dla przyjaciół.

napoje alkoholowe

Korzystne warunki dla węgierskiego klimat dla uprawy winogron na skalę przemysłową. Do tej pory na terenie tej stosunkowo mały kraj ma 22 produkcji wina regionu. Każdy region podoba własną paletę smaków i kolorów. Jaki rodzaj wina przywiezione z Węgier do Rosji? Najbardziej znanym napojem jest Tokay, produkowane w rejonie Tokaj regionu winiarskiego. Te wino jest wytwarzany z winogron, podkreślając szlachetnego formy (stosowane winogrona zaczął jego przekształcenie rodzynek). Miłośnicy czerwieni na pewno cieszyć się „Egri Bikaver” napój wytwarzany jest według starych receptur w mieście Eger.

Co zabrać pamiątki z Węgier do miłośników kuchni rosyjskiej? Wódka „Palenque” – to silny napój alkoholowy, który z pewnością cieszyć się naszym rodakom. Wyjątkowość tego alkoholu to połączenie wysokiego stopnia i różne smaki owocowe. Wódka nalegać na różnych jagód i owoców. Najbardziej popularne smaki: winogrona, śliwki, wiśnie, gruszki. Dla turystów „Palenque” jest w sprzedaży w pięknych butelkach z pamiątkami. napoje specjalne na Węgrzech, są uważane za likierów i nalewek ziołowych leków.

Co zabrać z Węgier: pamiątki, nietypowe prezenty, które mogą być spożywane

Jednym z produktów wytwarzanych na Węgrzech, należy zasługują na uwagę – salami. Najlepszy producent jest uważany za „szczyt” fabryka i jej własności odmian kiełbasy znaleźć téliszalámi ( «zima salami"). Ci, którzy kategorycznie nie lubią rodzaj kiełbasy wymienionych powyżej, należy spróbować produktów mięsnych Gyula. Te kiełbaski nie są mniej wyrafinowane i nie jest podobna do salami.

Pyszne i niezwykłe przekąski – ser palpustai. Różni się on silny słony-korzenny smak. Pamiętaj, aby spróbować go podczas pobytu na Węgrzech. Jeśli ta przekąska się Wam spodoba, kupić kilka sztuk jako pamiątki. Ale uwaga: produkt jest zbyt silny zapach i wymaga dodatkowego opakowania.

Słodycze na pewno jak marcepan. To słodkie figurki, produkowane według starych receptur. Doskonała turystyczny souvenir – mzeskalcs, jest to marchew w formie serca symbolizujące najcieplejsze myśli i życzenia. Innym smaczne Węgierska marka – ogórki kiszone i przekąski. Szczególną uwagę należy shavanyushag jest marynowane przystawek różnych odmian papryki.

Gdzie można kupić pamiątki w najlepszych cenach?

sklepy z pamiątkami są w centrum wszystkich miejsc turystycznych na Węgrzech. Jak w każdym innym kraju, ceny w popularnych sklepach, przeznaczonych dla gości, nieco zawyżone. Jeśli masz wystarczająco dużo wolnego czasu i chcesz zaoszczędzić na zakup prezentów, przejdź do Szentendre. To małe miasto, które sięgają od Budapesztu może być tak mało jak 30 minut. Od niepamiętnych czasów, tutaj osiedlili artystów i mistrzów sztuki użytkowej. Miasto zadowoli nie tylko prowincjonalną przytulną atmosferę, ale także różnorodne produkty miejscowych rzemieślników. Tutaj można kupić żadnych pamiątek narodowych. Węgry, co zabrać ze sobą, wiesz, dzięki naszej pracy, więc dlaczego nie kupić wszystko w jednym miejscu, po konkurencyjnych cenach?