744 Shares 6666 views

Wybór zwierzaka: fretki do domu

Jeżeli jesteś miłośnikiem świeżym powietrzu i zabawy, fretka w domu – to jest dokładnie to, czego potrzebujesz. Zwierzęta te różnią weso rozmieszczenie, elastyczność i zabawy. Dbanie o fretki nie wymaga wiele wysiłku, wystarczy, aby karmić i bawić się ze zwierzęciem, ale, podobnie jak wszystkie zwierzęta, te zwierzaki miłość uczucia i uwagę. W związku z tym, należy pozostawić je w klatce przez cały dzień jest po prostu nie do przyjęcia.


Jak wybrać fretki

Zaleca się, aby kupić fretkę szczeniąt w wieku 1,5 miesiąca. Po wybraniu należy zwrócić uwagę na trzy rzeczy:

1. Wygląd. Należy zwrócić uwagę na wełnę powinno być lśniące, tego samego typu (bez łysiny). Nos mokro, bez izolacji. Oczy są jasne i błyszczące. Objawy te są rozmowy o zniesieniu zdrowia szczeniaka.

2. Zachowanie. Zdrowe fretki wydają się być mobilne, ciekawy i zabawny. Małe zwierzę nie bójmy rąk ludzkich. Nadmierna agresja lub strach mówi złe wychowanie zwierzę, najprawdopodobniej w domu fretka przyniesie tylko kłopoty.

3. Ruch. Te zwierzęta są bardzo ruchliwe, tak szybki, skoordynowany ruch świadczy o dobrym stanie zdrowia.

Ponadto, istnieje niepisana zasada – intuicja. Musisz słuchać swojego wewnętrznego głosu, który jest pewny, aby wskazać go na swojego zwierzaka.

Dom dla fretek

Jest to dość wolność zwierzę. Wolą być z rodziną i brać czynny udział we wszystkim, co się dzieje. Utrzymać fretkę w klatce wystarczy tylko kilka pierwszych tygodni, który był przyzwyczajony do nowego otoczenia, dźwięków i członków rodziny. Następnie umieścić tam można pogłaskać jako kary lub do celów edukacji.

Gdzie powinien żyć fretki? Dom jest najlepiej wyposażona bo izolowane balkon lub cały pokój. Zachęca również swobodny przepływ w całym mieszkaniu, ale w tym przypadku edukacja fretki muszą być skierowane energicznie i nie pozostawiać go bez opieki.

Obszar, w którym zwierzę będzie żyć, muszą być wyposażone w łóżka, hamaki, podajniki i waterers, tuneli i zabawek. Tylko w takich okolicznościach, widać wszystkie szczegóły jego charakteru i zachowania.

Karmienia i opieki nad fretki

Każdy hodowca preferuje indywidualne podejście do swoich ulubieńców, tak jak dbać o fretki i jak go karmić, to lepiej zwrócić się do sprzedawcy.

Te zwierzęta w naturze – drapieżniki. Dlatego powinny przeważać w diecie pokarmów białkowych. Hodowcy promować trzy rodzaje zasilania:

1. ywo (gryzonie, mały ptak). Ta opcja jest najbardziej zbliżone do tego, że zwierzęta są w ich naturalnym środowisku, więc jest zoptymalizowany. Niestety, w środowisku miejskim, aby utrzymać taka dieta jest prawie niemożliwe.

2. Farshekasha. Składa się z mięsa i zboża. Dzięki tej diecie trzeba dodać kompleks witamin. Mięso powinno być stosowane z wnętrzności i kości i zad silnie kruchym.

3. Sucha karma. Specjalna pasza dla fretek nadal dość małe, więc może on być stosowany do karmienia kociąt.

W żadnym wypadku nie pozwól fretki ludzkie pokarmy. Struktura jego przewodu pokarmowego nie jest dopasowana do pełnego trawienia takich produktów. Nie zapominaj także, że zwierzęta te potrzebują dużo świeżej wody.

Przy odpowiedniej pielęgnacji, wychowania i zrównoważonego odżywiania domu fretka czuje się świetnie i na imprezie lub na ulicy ustabilizowania się posłuszny i dobrze wychowany zwierzaka. Tylko poprawne podejście spowoduje to mały przyjaciel drapieżnika dla całej rodziny.