614 Shares 7812 views

Piękne mitenki z igłami dziewiarskimi (żakard): schemat dla różnych rozmiarów

Wśród wszystkich istniejących akcesoriów na zimę trudno jest kobietom przyswajać rękawiczki igłami dziewiarskimi (żakard). Schematy, nawet najprostsze, oznaczają jednoczesną pracę z nici o różnych kolorach (co najmniej dwa odcienie).


W trakcie pracy pętle są wykonywane w jednym lub innym kolorze. Nici, które nie są używane do wiązania pozostaje z niewłaściwej strony tkaniny, a następnie podciągane do dziania konkretnych pętli. W rezultacie wzór na przedniej stronie składa się z wielobarwnych pętli i od wewnątrz – broszki z niewykorzystanej przędzy.

Reguła rejestracji niewłaściwej strony

Trzeba ciężko pracować, aby stworzyć czyste rękawiczki z igłami dziewiarskimi (żakard). Schematy i opis procesu dziewiarskiego nie zawsze są dokładne i często pomijają jeden ważny niuans. Aby zapobiec zbyt długim broszatom, musisz wiedzieć, jak prawidłowo przekręcać gwint.

Na przykład w pracy użyto dwóch kolorów: białego i niebieskiego. W jednym z rzędów jeden niebieski powinien być wykonany po każdych dziesięciu białych pętelkach. Jeśli po prostu rozciągnij niebieską przędzę z jednej pętli na drugą, to z niewłaściwej strony powstają długie brody (ich długość będzie równa szerokości dziesięciu białych pętli). W gotowym produkcie, zwłaszcza jeśli robisz te rękawiczki (żakardowe) z igłami dziewiarskimi, struny zostaną splątane po założeniu. Jest to złe, ponieważ przy dokręcaniu broszki, wzór na przedniej stronie może zostać zdeformowany.

Problem można rozwiązać w następujący sposób: związać trzy pętelki z białej przędzy, a następnie przekręcić nitkę roboczą z nie pracującą (niebieską) i ponownie związać trzy pętle białe. Ważne jest, aby zgadywać z naciągnięciem, aby nie narysować całego ornamentu i nie osłabiać płótna (w tym przypadku niebieskie plamki będą widoczne na białych powierzchniach).

Podobne skręty są zwykle wykonywane przez 3-4 pętle.

Rękawice dziecięce z igłami dziewiarskimi (żakard): schemat dla różnych rozmiarów

W celu związania rękawiczek przedstawionych na zdjęciu na początku artykułu, potrzebujesz 50 gramów nici o następujących kolorach:

 • Beżowa ciemność;
 • Ecru;
 • Beżowe światło;
 • Różowy;
 • Ochrze;
 • Fala morska;
 • Pistacjowe.

Oczywiście, nie wszystkie materiały będą używane, wiele pozostanie. Mogą być użyte na nakrywce lub partii, aby uzupełnić zestaw.

Poniższe schematy przedstawiają wzory dziania się igłami dziewiarskimi. Rękawice (żakard), wykonane w tym stylu, będą pasować do dzieci i dorosłych, ale ze względu na różnicę w wielkości, ornament będzie inny. Tak więc, projektanci opracowali szkice dla dzieci od 3 do 5 lat.

Są tylko trzy duże kwiaty. Wzór ma na celu połowę produktu (na przykład do dziania tylnej strony rękawicy). Aby wykonać cały akcesorium, kreator musi powtórzyć ornament dwukrotnie.

Poniższy schemat dla dzieci od 6 do 8 lat.

Tutaj wysokość ornamentu pozostała niezmieniona, ale aby zwiększyć szerokość, dodano dodatkowe pętle wzdłuż boków. Ikona podobna do lufy oznacza, że należy wykonać krojenie, a następnie w kolejce, aby powiązać dodatkową pętlę. Jednocześnie konieczne jest przekręcanie nasadki podczas zakładania, tak że otwór nie tworzy się.

Gdy główna część wzoru jest gotowa (trzy kwiaty), wcześniej dodane pętle należy skrócić (ikona ukośnika).

Duże rękawiczki dla nastolatków i dorosłych

Ostatni program jest przeznaczony dla dzieci od 9 do 12 lat i dla dorosłych.

Projektant dodał jeszcze jeden element do podstawowego ornamentu: teraz widać nie trzy, ale cztery kwiaty.

Jeśli kreator chce zrobić jeszcze większe rękawiczki z igłami dziewiarskimi (żakard), system musi zostać rozszerzony zgodnie z proponowanym algorytmem: zwiększenie szerokości spowodowane pojawieniem się nowych pętli lub dodanie kwiatu.

Obok największego raportu jest schemat dodawania pętli, tworząc kciuk (trójkąt). Jest to niezbędny środek, pomagający oddać skórze prawidłowy kształt anatomicznie.

Kolejność pracy

Wszystkie powyższe aspekty należy wykonać w następujący sposób:

 1. Zbieraj żądaną liczbę pętli, rozdziel je na igły dziewiarskie i zamknij je w pierścieniu.
 2. Spodnie mankietowe z elastyczną taśmą (około dziesięć centymetrów).
 3. Przejdź do wykonania żakarda i dwóch sąsiadujących ze sobą rapports jednocześnie z głównym wzorem dzianiną trójkąt dla kciuka. Szerokość akcesoriów powinna być równa wielkości palmy u podstawy kciuka.
 4. Kiedy trójkąt jest ukształtowany, jego pętle są przenoszone na sanie dziewiarskie, a żakard nadal kręci się w kole bez uwzględnienia usuniętych elementów. Oznacza to, że szerokość rękawicy odpowiada szerokości czterech palców złożonych razem.
 5. Kiedy wzór zostanie zakończony, musisz wypróbować produkt. Podczas wykonywania dużych rękawiczek może być wymagane kilka dodatkowych rzędów.
 6. Kiedy płótno osiągnie poziom małego palca, należy rozpocząć cięcie. W czterech miejscach w każdym rzędzie, jedna pętla jest cięta (na przykład dwie pierwsze pętle na każdym mówionym są ze sobą połączone).

Zakończenie dzianin

Kiedy wszystkie pętle są zakończone, przejdź do dziania palca. Zebrać wcześniej usunięte elementy na dwóch szprychach i zadbać o wymaganą liczbę rzędów (w trakcie pracy nad produktem). Następnie wyciąć dwie pętle w każdym rzędzie, aż uzyskasz porządny napiwek.

Więc przywiązałeś rękawiczki igłami do szycia (żakard)! Proponowane w artykule schematy znacznie ułatwią Ci pracę.