192 Shares 5529 views

Phalaenopsis choroba – w wyniku niewłaściwej pielęgnacji

Manifestacją choroby lub szkodniki – w wyniku naruszenia opieki dla Phalaenopsis. Jeśli roślina jest dobrze uprawiana, ma dobrze rozwinięte korzenie, podlewanie i nawożeniu były przestrzegane, gdyż choroba nie ma potrzeby obawiać. Jest łatwo zachorować temperaturę nadmierną prędkością i zadbane orchidei.

Najczęściej początkujący ogrodnicy przestraszyć więdnięcie liści, który jest wyzwalany przez niedostateczną podlewania i zawartości ciepła. Kwestie te dotyczą chorób niezakaźnych. Są one rozwiązane po prostu – dostosowanie opieki i odcięcie dotkniętych liści.

Phalaenopsis podlewane jak inne rośliny, ale uważając, aby nie wypełnić punkt rośnie. Jeśli woda weszła do środka gniazda, wówczas koniecznie musi być usunięty, może być wdmuchiwane lub mokrej ściereczki. Jeśli tego nie zrobisz, możesz rozwijać rot. Podlewanie storczyków latem należy 2-3 razy dziennie, w okresie zimowym – 1 raz na tydzień w obronie ciepłą wodą, korzystnie gotowane, lecz destylowanej (nie będzie solone gleby). Moczenie puli w zbiorniku wody może być również nawadniano Phalaenopsis. Zdjęcia prezentowane poniżej pokazuje ten proces.

Choroba Phalaenopsis podzielone na infekcje grzybicze, bakteryjne i wirusowe.

Choroby grzybicze charakteru objawiają się w postaci plam, często z sporification. Do leczenia stosowane fundazol.

Czarna zgnilizna jest wykrywany w korzeniach gnijących, rzadko opuszcza. Uszkodzone części muszą być cięte za pomocą sterylnego instrumentu, a miejsce plastry wypełnić mielonego cynamonu. Przeniesione do nowego wystąpienia złego oczyszczone ziemią i odizolowane od siebie w czasie ożywienia.

Fusarium rot zaczyna żółknięcia liści z nabyciem ciemnych odcieniach szarości. Liście są miękkie, luźne, pokryte różowymi zarodnikami grzybów. Dotknięte liście zwijają się na brzegach, centralny gnije strzelać i umiera. Leczenie: rozpylanie i pojone fundazol 0,2%, trzy razy dziennie. Po 10 dniach, procedurę powtarza się.

Antraknoza pojawia się brązowe plamy z czarnymi plamami na liściach i brązowe smugi na marginesach liści. Struck arkusz nabywa Mozaika kolorem i umiera. środki kontroli, aby usunąć zagrożoną strefę fungicyd rozpylać 3 razy w odstępach 10 dni, zmniejszyć podlewanie.

Phalaenopsis choroba bakteryjna, atakuje rośliny z nadmiernego nawadniania, spowodowane przez szkodliwe bakterie. Są one zwykle towarzyszy powstawanie śluzu. W ciężkich przypadkach zalecane jest stosowanie ludzkich antybiotyki, takie jak tetracyklina, w dawce 500 mg na 1 litr wody. Zabiegi powinny być wykonywane przez co najmniej 5 co 3 dni. We wczesnym stadium choroby Phalaenopsis skuteczne pojedyncze traktowanie furatsilinom całej powierzchni roślin, w tym podłożu. Preparat tabletki konieczne jest szlifowanie, wlać 500 ml wody, a wrzenia, schłodzonego roztworu. Jeśli rot znajduje się w dolnej części, roślina może nie trafić z zielonej farby.

Często choroba wywołała szkodniki są Phalaenopsis nośnikiem patogenów. Na wykrywania szkodników środki powinny zostać podjęte bez zwłoki. Storczyki ataku przędziorków, owady skalę, Wełnowce. Cope z nich pomagają aktelik, Akhtar, fitoverm (zaletą ostatniego, jest bez zapachu).

Dbać o swoje zwierzęta mądrze, a oni będą miłe zdrowy wygląd i długie kwitnienie, a później, być może, a dzieci na kolec.