708 Shares 9121 views

Węglowodany – ważnym elementem zdrowej diety

Istnieją dwa rodzaje węglowodanów: strawne i niestrawne. Wraz z białek i tłuszczów, węglowodanów przyswajalnych odgrywają ważną rolę dostawców energii.


Niestrawne węglowodany – tzw włókno. Odgrywają one istotną rolę zwłaszcza w diecie, ponieważ błonnik stymulowania perystaltyki adsorbować cholesterolu i toksyczne substancje, stanowią najbardziej odpowiednie warunki dla normalnego funkcjonowania jelit.

Węglowodany są również wymagane do interakcji z toksycznych związków do wątroby. Pomagają one przekształcić je w substancji łatwo rozpuszczalnych i nieszkodliwe.

Większość węglowodanów jeść, wykorzystywane do aktywnego aktywności mózgu, ale to nie znaczy, że teraz trzeba jeść cukru we wszystkich jego formach.

W zależności od złożoności konstrukcji, szybkość wchłaniania i rozpuszczalności węglowodanów w pożywieniu podzielony monosacharydów (galaktoza, fruktoza, glukoza) i disacharydów (laktoza i sacharoza). Nie jest również proste węglowodany obejmują zatężono i wyizolowano ich odmiany, które są bogate zawarte w żywności, podatny na obróbkę chemiczną, jak słodycze i cukru rafinowanego.

Dla złożonych węglowodanów są polisacharydy (glikogen, skrobia, celuloza, pektyny węglowodanów złożonych. – to kompleksowy zestaw z nich, który jest zawarty tylko w produktach naturalnych.

Dla węglowodanów prostych zazwyczaj łatwo rozpuszczać się w wodzie i szybko asymilacji. Mają wyraźny słodki smak i należą do różnych rodzajów cukru i słodzików. Najczęstszym przedstawiciel prostych węglowodanów – rafinowany cukier.

Jeśli osoba dorosła czy dziecko ma na coś słodkiego – jest tak samo niebezpieczne jak alkohol. Początkowo wydaje się, smaczne, a następujące zależności. Z tego powodu wiele słodycze nie ma zawroty głowy, zmęczenie, bezsenność, bóle głowy, depresja, zaburzenia widzenia i otyłość. Wszystko to wskazuje na zaburzenia metaboliczne.

Nadmiar węglowodanów w organizmie powoduje wzrost poziomu cukru we krwi, a w większości nie wykorzystane przez organizm i są zdeponowane w komórkach tłuszczowych. Fat ludzie często nie jedzą tak dużo, ale w niewydolności metabolizm powoduje pewną nierównowagę w obiegu substancji niestrawionych i są zdeponowane w postaci cellulitu i tkanki tłuszczowej.

Najgorsze, co może przynieść węglowodanów prostych – jest tworzenie różnych guzów mózgu i miażdżycy. Jest również nadmiar cukru jest złe dla mikroflory jelitowej. Wzmacniany gnicie rozwija wzdęcia.

Aby ograniczyć negatywny wpływ cukru, konieczne jest, aby wykluczyć je z diety i zastąpić świeże warzywa, sałatki, owoce, ziemniaki, fasola, ser i orzechy.

Węglowodany złożone – jest optymalnie dopasowane do naszej energii ciała. W organizmie, mogą uzyskać tylko poprzez żywność, która ma wysoką zawartość białka.

Organizm ludzki nie jest w stanie do przechowywania glukozy, więc konieczne jest, aby regularnie utrzymać swój poziom. To nie znaczy, że powinien być spożywany w czystej postaci. Lepiej go w złożonych związków, na przykład skrobia, która jest bogata w kukurydzy, ziemniaków, owoców i warzyw. Wszystkie te Foods – tylko magazyn błonnika, witamin i minerałów, które skutecznie zwalczają chorobę.

Węglowodany – nieodzownym źródło pokarmu dla mózgu i całego układu nerwowego. Węglowodany złożone są znacznie dłuższy prosty strawione, ponieważ są one stopniowo oddzielane od włókien roślinnych. To pozwala utrzymać poziom cukru we krwi i nie powoduje gwałtowny skok insuliny.

Ale trzeba być ostrożnym, ponieważ nadmierne spożycie błonnika może zmniejszyć trawienie białek, minerałów i tłuszczów oraz wzdęcia.

Brak węglowodanów w diecie często prowadzi do utraty tkanki tłuszczowej. Dlatego chcąc tracić na wadze może wykluczać ich węglowodanów, ale w tym przypadku energia dla organizmu będzie pochodzić z białka, tłuszczu, przy czym metabolizmu.

Węglowodany – niezbędny element w normalnym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego, więc ich brak może powodować zaparcia, a nawet polipów okrężnicy.

Warzywa, owoce, ziarna i orzechy odżywiają organizmowi tyle węglowodanów. To zapewnia nie tylko dobrą moc mózgu, ale również zmniejsza ryzyko miażdżycy, cukrzycy i choroby niedokrwiennej serca.