484 Shares 4896 views

Jak pozbyć się rdzy na karoserii samochodu? Leczenie antykorozyjne

Właściciele samochodów używanych do czynienia z obfitym korozją. Brak pieniędzy na naprawę służby prosi, aby zrozumieć pytanie, w jaki sposób pozbyć się rdzy na karoserii. Wyeliminować problem metalu po prostu, za to kierowca musi mieć malarz i umiejętności spawacza, w razie potrzeby, wymienić poważnie uszkodzonych elementów.


Odwieczny problem brązowe plamy na metalu

Jak pozbyć się rdzy na karoserii samochodu, każdy wie właścicielom modelu radzieckiego. Przedłużone działanie w środowisku korozyjnym co powoduje uszkodzenie powłoki lakierniczej. Wilgoć wnika przy tym poprzez mikropęknięć, co powoduje pojawienie się defektów. Wynikiem negatywnym wpływem staje złuszczony farby i brązowe plamy.

Rdzewienie nie został ukształtowany, że jest ono przeprowadzane antykorozyjną leczenia podwozia, parapety. Jednak poza obsługiwać skuteczny środek nie ma sposobu, jak to stracił wygląd ciała. Jedyna ochrona metalu staje się lakier. Z góry jest traktowany po wosku mycia lub polskim. Ostatnie środki zapisać krótki czas, więc procedura musi być powtarzana co tydzień.

Gdzie szukać wad?

Często kierowcy nie mają zdrowia wehikuł czasu, i po pewnym czasie nieuchronnie pojawia się ciało korozję. Rdza powstaje w następujących miejscach:

 • Szafki doświadczeni przez mechaniczne działanie piasku, żwiru, soli, środków chemicznych.
 • Spód samochodu stara się chronić grubą warstwę masy uszczelniającej. Wiele lat później, pozostaje w całości, pod warunkiem, że nie została uszkodzona.
 • Kaptur cierpi z małych kamieni na drodze. Zawsze przedstawiamy rozdrobnione wierzchnią.
 • Rowki do odprowadzania wody są często zatkane Stały wilgoci w drzwiach – niebezpieczny wroga z metalu.
 • klapa zbiornika paliwa.

Jak pozbyć się rdzy na karoserii pojazdu, mogą być wyjaśnione w centrum serwisowego dla prac remontowych i malarskich. Do tej pory istnieje wiele miejsc do nauki, gdzie amatorzy i profesjonaliści talk show w praktyce, jak rozwiązać korozji. Korzystanie z instrukcji łatwo wykonać nawet skomplikowane manipulacje z rozwiązaniami. Jednak trzeba dbać o dostępności narzędzi.

Co jest potrzebne?

Metoda opisuje w jaki sposób pozbyć się rdzy na karoserii pojazdu, jest wykonywany następujących materiałów i przyrządów:

 • Szlifierka lub wiertarką z końcówką do usuwania starej farby, rdzy.
 • Compact „bułgarski” służy do cięcia mocno uszkodzone elementy.
 • Grys ścierny o różnych stosowanych do iniekcji lub wlewu wyeliminowanie korozji.
 • Gumowa szpachelka odpowiedzialne za wyrównywanie kit. Przed użyciem go zamknąć normalną częścią owinięcia ciała i taśmy maskującej.
 • Niewielka liczba wybranego koloru lakieru nadwozia, grunt.
 • Alkohol odtłuszczania czyszczoną powierzchnię.
 • Środki chemiczne mogą być stosowane przed korozją. Ale jest skuteczny tylko w przypadku drobnych wtrąceń. Grube warstwy usunąć tylko mechanicznie.

Jeśli trzeba wyciąć uszkodzoną część metalu, to zajmie podobny kawałek zastąpić. Dobrze, jeśli istnieje taki element życia, ponieważ nie istnieją będzie musiał wydać dodatkowe.

środki zapobiegawcze

Pierwszą główną ochrona za pomocą obróbki metalu antykorozyjnej i dołu parapet nowego samochodu. W serwisie, taka procedura będzie kosztowne – od 3000 rubli, w zależności od rodzaju wykonywanej pracy i marki samochodu. Niezależne wysiłki będą kosztować nie więcej niż 300 rubli. Kwota ta obejmuje koszt słoika gotowych narzędzi i pędzli.

Przetwarzanie obsługa sprawiają, że pistolet automatyczny pod wysokim ciśnieniem. Dlatego ta praca jest lepsza. We wnęce progów nie otrzymuje szczotką lub rozpylających dysz. Są to rzemieślnicy, wlać z powrotem swoją własną istotę. Cannon smalec również chroni metal z odczynnikami wilgoci i dróg.

plamy pojawiają się na profilaktyczne organizm musi być przeprowadzone w odpowiednim czasie. Po jednym sezonie rdza wielkości główki zapałki zamienia monety rubla. Zmiany wewnętrzne są prawie niewidoczne, ale złamanie metalu następuje szybko.

Sposób mechanicznego usuwania

Sposób usuwania rdzy z organizmu – mechanicznie lub reagentów (kwasy, rozpuszczalniki, środki czyszczące, benzyna i nafta)? Ta druga metoda wymaga dokładnego mycia wyniki reakcji. Pierwsza metoda – najczęściej. Jest on wybierany przez wszystkich kierowców ze względu na jego efektywność.

Obrotowa dysza zapewnia szybki tarcie uszkodzonej powierzchni. Gdy odstępy lub cienkie obszary po odrdzewiania zaleca się nie stosuje się grubą warstwę wypełniacza i spawanie nowej, normalnego elementu. Według siatki z włókna dyskrecja artysty mogą być wykorzystywane w przyszłości nie będzie pękać gotowego warstwę.

Możliwość usunięcia chemicznego

W części samochodowych sklepu, aby kupić do skutecznego środka na rdzę w puszki, słoiki lub butelki z dozownikiem. Nowe spoty korozji są usuwane natychmiast po zastosowaniu przetwornika. Jednak stare i już rozwinięta wady muszą być zredukowane w kilku przejściach, które kosztują dużo pieniędzy. Czasami ta wersja jest bez znaczenia w przypadku uszkodzenia warstwy metalu.

Dodatkowe sterowniki wystąpić ze znanymi metodami, wyjaśniając, niż do usuwania rdzy z samochodu dostępnymi środkami. Spośród tych mieszanek emitują dokonuje się na podstawie następujących substancji:

 • amonowy i wodorotlenek sodu;
 • tran z wątroby;
 • formalina;
 • kwas siarkowy, kwas azotowy lub kwas chlorowodorowy;
 • Kwas szczawiowy stosowane w detergentach do łazienek i WC;
 • nafta;
 • kwas ortofosforowy.

Obrane powierzchnia nie powinna być pozostawiona przez długi czas w tej formie. Zostanie ona uruchomiona w garażu pokryte warunkach rdzy. Przed nałożeniem podkładu potrzebne wypełniacz lub ponownie zostać oczyszczone z brązowymi plamkami.

Przygotowanie do malowania

Opuchnięte plamy rdzy nie zaleca się rozebrać. Ta część guza lepiej wyciąć. Nawet jeśli jest to posprzątać po pewnym czasie ta sama wada pojawia się w tym samym miejscu. Gdy rdza korozja powierzchniowa na maszynie usuwa chemikalia. Miejsce odpędzania nie wymaga mieszania szpachlówka, podkład sprayu raz. Bez niej, górna warstwa nie będzie trzymać.

Rzeźbione elementy i spoina będzie musiał ukryć godnej warstwę szpachli. Po dodaniu do mieszaniny utwardzacza wykonawca nie będą działać w ciągu 10 minut, aby przeprowadzić operację. Następnie roztwór zacznie krzepnąć. Stosuje się do prędkości, niwelowania natychmiast. Wypracować lepsze w starych komórek organizmu.

Po utwardzeniu rozpoczęcia oshkurivat powierzchni do stanu wysokiego połysku. Stale uwertury ręczne płynne przejścia. Kiedy guzy i dołeczki powinien przerobić pracy.

ubarwienie

Przygotowana powierzchnia nie powinna mieć różnice, wgłębienia, zadrapania, zarysowania. Każda wada jest widoczna w kolorze mety. Dlatego podkład nakłada się tylko na idealnie wyrównanym regionie. umiejętności malarskie potrzebne do fachowo dokonać zmiany kolorów. Fani często całkowicie przemalowane element. Ale kolor nowej farby może być nieco inny, który będzie widoczny w świetle słonecznym.

Farba jest stosowana w wolnym od kurzu. Pożądane jest, że podłoga i ściany są wyłożone. Pozwoli to praca do mycia wszystkich powierzchni strumieniem wody pod ciśnieniem. Jeśli cząstki pozostają na podłodze, z pewnością będą się na elemencie malowane. Jest to łatwe do sprawdzenia. Stosuje się jedną warstwę barwnika, na metalu oraz pozostawić godziny. Przez ten czas, tablica będzie widać na nim, które wysycha z nową powłoką. Polski przyczyni się do poprawy sytuacji, ale będzie to wymagać dodatkowych wysiłków.