226 Shares 7441 views

Marble Canyon "Ruskeala": zdjęcia, oficjalna strona, opinie

Marble Canyon „Ruskeala” (patrz poniższe zdjęcie) – park górski, położony w Karelii w pobliżu miasta Sortavala. Powstał w 2005 roku


historia

Marble Canyon "Ruskeala" (Karelia) zostały opracowane w 17 wieku. Praca w tamtych czasach były Szwedów. Ekstrakcji marmuru wykorzystywane do budowy fundamentów i do produkcji wapna budowlanego.

W Marble Canyon „Ruskeala” zwrócić szczególną uwagę w momencie, kiedy zaczęto budować pałace i katedry w Petersburgu i jego okolicach. cenny kamień wydobywany w tych częściach, ceniony architektów. Płyty marmurowe wykorzystywane do dekoracji swoich budynków i Rinaldi Montferrand. Ten wspaniały kamień czynienia z Kazania i Katedra św Izaaka Mikhailovsky zamku i innych.

Przed rozpoczęciem rosyjsko-fińskiej wojny kariery, która produkuje cenny kamień, został zalany przez Finów. Według jednej z wersji, to było zrobione w celu wyrządzenia szkody wojsk radzieckich.

Marble Canyon „Ruskeala” stosowane w naszych czasach. Tutaj wydobywano materiał, który został użyty do wykończenia stację „Ładoga” i „Morski” Saint-Petersburg metra.

Działanie okolicznych polach trwa do dziś. Były zakres, oczywiście, nie jest już, ale wykonane stałą produkcję i sprzedaż marmuru gruzu.

Celowniki

Mountain Park „Ruskeala” – Marble Canyon, który jest prawdziwym muzeum górnictwa i dziedzictwa przyrodniczego. Te miejsca są uderzające w ich piękno. Dawny kamieniołom dzisiaj jest wspaniałe jezior. przypominają one marmurową misę, który został wypełniony wodami niebiesko-zielone. Położony obok galerii wyglądać tajemniczej jaskini.

w 1998 Marble Canyon "Ruskeala" otrzymał nowy status. Został rozpoznany jako część rosyjskiego dziedzictwa kulturowego.

kamieniołom marmuru

To miejsce, gdzie w przeszłości wydobywano cenny materiał budowlany, jest jedną z atrakcji parku górskich „Ruskeala”. Dziś kamieniołom wypełniona jest krystalicznie czysta, z odrobiną szmaragdowej wody. Miłe dla oka blask swoich wzorzystych plaż, z klifami. Dawny kamieniołom jest możliwe, aby znaleźć miejsce, w którym prawo marmuru prześwietlenie przez wodę.

Na obwodzie rozwoju przestrzeń kamienia to seria platform widokowych. Z nich można podziwiać przepiękne widoki. Oglądane z tych miejsc, cegielni, sięga do rewolucji 1917 roku. Były one wykorzystywane w celu uzyskania wapna, który jest wytwarzany podczas burnout marmurowe żetony. Rury z tych pieców są rozplanowane w kształcie stożka i przypominają minaret lub rocznika wieżę. Można zauważyć z platformami widokowymi i starego budynku administracyjnego. Warto zauważyć, że wyłożone w całości z marmuru.

Jeśli chcesz podziwiać krajobrazy o charakterze lokalnym z wodą, można wynająć łódź w porcie. Następnie można pływać w jaskiniach, położony w klify. Ta podróż pozostawi niezatarte wrażenie, zaskakującą grę światła, które obserwuje się na suficie marmuru. Nawet kanion marmuru „Ruskeala” noc rozkoszy w jasnych kolorach. Wynika to z dyspensy sztucznym oświetleniem tutaj.

wodospad

Podróżujący stara się dostać w Marble Canyon „Ruskeala” (Karelia, Rosja), aby pokonać drogę wzdłuż brzegu rzeki Tohmajoki. Tutaj wodospad Ahvenkoski, aby zatrzymać się i podziwiać dekoracje otwarcie. Dla podróżujących mogła odpocząć i nabrać sił, na brzegu rzeki specjalnie ławek.

Dodatkowo można odwiedzić fińską i zniszczenie władzy. Znajduje się na rzece Tohmajoki, tylko trochę w dół od wodospadu.

Opis kanion

W „Ruskeala” nie jest kamieniołom marmuru. Ale w parku górskich jest najpiękniejszą z nich. Gdy miejsce zostało udomowione, wlot był strażnik obowiązkiem. W parku górskiego zainstalowano dużą liczbę straganów oferujących pamiątki dla zwiedzających. Tutaj można spacerować wzdłuż ścieżek zgrabnych posypane marmurowych chipów, w pobliżu których znajdują się znaki informacyjne i ogrodzenia. Zmiany te nie mogą jednak cieszyć. Sugerują oni, że „Ruskeala” Marble Canyon (patrz poniższe zdjęcie), pod nadzorem i zachowują swój status w nadchodzących latach.

wycieczki

obszar górski park jest stosunkowo niewielka. Jego szerokość – 100 m, a długość. – 450 m, w związku z tym przeprowadza się w „Ruskeala” (Marmur Canyon) trasy nie zajmuje dużo czasu.

Zaledwie kilka kamieniołomy znajdujące się po parku. Interesującą rzeczą jest to, że kolor wody, gdzie są one wypełnione, zawsze inna. Tak więc, w zasadzie, można podziwiać karierę szmaragdowy kolor zielony. Woda w sąsiednim marmurowej misy niebieski lub szary z odcieniem niebieskawym. Żadnej tajemnicy o tym. ciecz barwa zależy od koloru pokrywającego marmuru tutaj. W kanionie tam undrowned galerii. Należy jednak mieć na uwadze, że aby się do nich dostać, trzeba korzystać z usług eskorty. Sam tego nie robić.

Chodzenie na zewnątrz w parku

Blisko Marble Canyon zmieścić tzw włoskiej kamieniołomu. Można je wyraźnie zobaczyć dokładnie wyciąć warstw wspaniałego kamienia. Ten spektakl nie jest ograniczone do góry. W pobliżu kamieniołomu jest duża liczba opuszczonych bloków marmuru, które kiedyś były wyrzucone. Nazwa galerii otrzymał ze względu na fakt, że pierwsze opracowanie na nich były prowadzone przez włoską technologię we współpracy z ekspertami z całego kraju.

Tutaj można podziwiać marmuru i basen, który jest wycięty bezpośrednio do zbiorników.

nurkowanie

Są zadowoleni i snorkellers którym udało się odwiedzić „Ruskeala” Marble Canyon. To miejsce jest rajem dla nurków. Są kuszeni zalane kamieniołomy, które są ze sobą połączone galerie. Większość użytkowników nie są widoczne wodonośnych liczne tunele, które kiedyś prowadzili marmurową górniczych.

Dno kanionu również głównym przedmiotem zainteresowania dla nurków. Jest opuszczony technologia, która została wykorzystana do wydobycia marmuru. przestrzeń zwiększa atrakcyjność przejrzystości wody, ze względu na niską temperaturę. Fakt, że w swojej karierze pokonał zimne klucze. Dlatego woda jest stale odnawiana.

zbiorniki

W „Ruskeala” są zalane kamieniołomów marmuru. Na głównym z nich, który znajduje się w parku górskich, wynajem łodzi wydane. Na brzegach pozostałych kamieniołomach można znaleźć kilka miejsc do wypoczynku z namiotem. Ale nie licz na prywatność, ponieważ miejsca te są bardzo popularne wśród turystów.

Nie daleko od parku przepływa rzeka o nazwie Tohmajoki. Na jej brzegach można również znaleźć kilka miejsc do instalowania namioty. Jednakże, istnieje wiele śmieci.

wrażenia zwiedzających

Turyści, którzy badali te kanion marmuru „Ruskeala”, opinie o nim pozostało, jak wspaniałym miejscem wypoczynku. W związku z tym górzystym parku jest bardzo popularne. W okresie letnim, to najlepiej, aby tu przyjechać na dzień powszedni. Tylko w ten sposób można uniknąć tłumów. Można odwiedzić park i góry we wczesnych godzinach porannych, gdy większość użytkowników jeszcze nie dotarły.

trudności

Marble Canyon „Ruskeala” znajduje się w znacznej odległości od Petersburga. Dlatego wyjazd na jeden dzień jest bardzo męczące, zwłaszcza dla kierowcy. Ponadto, od Priozersk, droga jest bardzo kręta i niebezpieczna.

Roztropność nie będą kolidować i komunikacji mobilnej. Nie daleko od kanionu jest granica, tak że istnieje stałe połączenie nieproszony fiński roamingu (od operatora telefonii komórkowej nadchodzącym wiadomości SMS).

i należy wziąć pod uwagę fakt, że na wybrzeżu jest kariera strome strome klify. Wspinaczka jest zabronione. Ta etykieta ostrzegawcza jest zainstalowana wszędzie. Jeśli wziąć wynająć łódź, nie należy podpłynąć blisko do skały. Zdarza się, ze szczytów skał kruszyć.

płatnych usług

Podczas spaceru przez park będzie dodać niewielką ilość. Opłata jest wypożyczalnia łódek. W okresie zimowym w kanionie jest umieszczony na wrotkach. Łyżwy można wypożyczyć tutaj.

droga

Tak, to miejsce dla reszty wybrałeś Marble Canyon „Ruskeala”. Jak go osiągnąć? Sprawiają, że transport publiczny jest możliwe, ale trudne. Aby to zrobić, od Petersburg wyniesie Sortovala do miasta. W miejscowości północnej stolicy pieszo autobusy i pociągi. Kolejnym punktem na trasie – miejscowości Ruskeala. Może to zostać osiągnięte przez autobus, który kursuje dwa razy dziennie. Jego trasa biegnie od Sortovaly do Wärtsilä przez Ruskeala. Odległość od dwudziestu pięciu kilometrów i można pokonać taksówką.

Nie ma innej opcji. W Petersburgu, trzeba wziąć pociąg do Kostomuksha. Od stacji do parku jest osiem kilometrów. Pociąg przyjeżdża Kostomuksha rano i czwartej rano. Przybywając na nim, możesz być pierwszy odwiedzający park.

O wiele łatwiej dostać się do Marble Canyon na prywatnym samochodem. W ten sposób z Petersburga przejdzie na autostradzie A-129 do Sortovaly. Po osiągnięciu tej osady, należy skręcić na północ do wsi Ruskevala. Mapa jest autostrada A-130. W pobliżu wsi znajduje się wskaźnik w kierunku parku górskich. Samochód można zostawić na poboczu drogi lub w wolnym terenie parkingu. Należy pamiętać, że to nie krótkiej trasie. Od Petersburga do celu prawie trzysta trzydzieści kilometrów.

kategorie Turystyka

Ma "Ruskeala" (Marble Canyon) Oficjalna strona (base-Ruskeala. Code). Jest to możliwe, aby znaleźć mnóstwo przydatnych informacji dla turystów. Jest również okazją do zapoznania się z kategoriami oferowanych wycieczek górskich w parku. Wśród nich – wycieczka weekendu i wielkiej podróży i trasy weekend.

Gdzie mogę zostać?

W miejscowości o tej samej nazwie jest Ruskeala rekreacji. Działa przez cały rok i jest przeznaczony dla dziewięćdziesięciu gości. Odwrót oferuje pokoje o różnym stopniu komfortu. Jest miejsce dla nowożeńców i par z dziećmi.

W centrum rekreacyjnym, można mieć piknik z grillem. Gość sala operacyjna, zbudowany na brzegu jeziora.

Dla reszty są zorganizowane wycieczki w Marble Canyon, wodospady i jeziora Balaama. Dla tych, którzy przyjeżdżają własnym samochodem, strzeżonym parkingu. Jest Rekreacji „Ruskeala” wypożyczenia, znakomity sprzęt sportowy – piłki nożnej i siatkówki, rowery, narty i łyżwy. Tam też jest sprzęt na pikniki.

wniosek

Marble Canyon „Ruskeala” jest popularny przez cały rok. Istnieje wiele interesujących miejsc i wspaniałych gatunków. Więc podczas odwiedzania parku górskich i okolic nie zapomnij zabrać ze sobą aparat fotograficzny. Według większości turystów, Marble Canyon jest jedną z najbardziej interesujących miejsc w Karelii.