214 Shares 1161 views

Sztangista Jurij Własow: biografia, rodzina, osiągnięcia sportowe

„To niezwykły człowiek stoi samotnie w historii sportów świata. Czyste i przyzwoite, bez dopingu. Że powinno to być prawdziwy mistrz olimpijski – intelektualista, intelektualny, sportowcem z dużej litery i obywatela mojego kraju „- takiej oceny, radziecki sztangista otrzymał od ujścia Artysta Ludowej ZSRR Jurij Nikulin. W inny sposób, być może, nie można powiedzieć. Zwycięzca olimpijskiego złota w Rzymie, zdobywca czterech mistrzostw świata i sześć mistrzostw Europy – to wszystko on sztangista Jurij Własow, którego biografia stała się wzorem do naśladowania dla przyszłych pokoleń młodych ciężarowców.


Od ojca – jego syna

Kolebką mistrz olimpijski na Ukrainie, w miejscowości Makeyevka regionie Doniecka. 05 grudnia 1935 w rodzinie radzieckiego agenta wywiadu i dyplomata Peter Parfonovicha Własow i dziedziczne Kozacy kubańscy Marii Danilovny Vlasovoy (nee Limar) urodził Własow Jurij Pietrowicz. O ojcu przyszłego wielokrotnego mistrza ciężarów powinni porozmawiać trochę więcej.

Po ukończeniu Moskiewskiego Instytutu Studiów Wschodnich w 1937 P. P. Własow resztę swojego życia związany był z głównego Dyrekcji Wywiadu. Na zlecenie agencji prasowej został wysłany jako korespondent wojenny w Chinach, gdzie pracował do 1946 roku. Wszystko to w przyszłości, opisuje w swojej książce „China Special Area” sztangista Jurij Własow. Biografia Peter Parfonovicha w latach powojennych został powiązany z pracy dyplomatycznej. Na krótko przed śmiercią w lipcu 1952 roku, ojciec przyszłego wielkiego sztangista został mianowany Ambasador Nadzwyczajny państwa radzieckiego w kraju Birmie.

Niestety, po przedstawieniu poświadczeń Petera Własow nie mógł kontynuować swoich obowiązków dyplomatycznych. Własow Jurij Pietrowicz życia dumny z ojca, człowieka niezwykle jasnym przeznaczeniu, co wielokrotnie pisał w swoich książkach o dzieciństwie i jego sposób w sporcie.

Sztangista Jurij Własow biografii młodego sportowca

Od początku Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Maria Własowa z dwójką dzieci Boris Yuri, był zmuszony przenieść się do Uralu. To właśnie tam, w głębi Rosji, szef biblioteki Moskwa daje Swoim dzieciom miłość do literatury, co dodatkowo wpłynęło na losy Jurij Pietrowicz. W dzieciństwie chłopiec zafascynowany tajemnicze przygody i podróże z jego ulubionych bohaterów literackich, a nawet chciał zostać korespondentem wojennym, jako ojciec. Zdecydowano, że George idzie do szkoły wojskowej.

Pierwsze zwycięstwo …

Pierwsze wzmianki o wielkiej Radziecki sztangista Jurij Własow zainstalowane w ścianach Saratowie Suworowa Szkoły Wojskowej, gdzie ukończył z wyróżnieniem w 1953 roku. Precocious mięśnie kadetów Własow pozwoliło mu łatwo przezwyciężyć różne konkursy na miasto. Przez piętnaście lat Yuri Pietrowiczu waży około 90 kg, lecz był jednym mięśnie – jeden gram nadmiar tłuszczu. Pierwsza cyfra narty i łyżwy, drugi poziom – lekka atletyka. All-Union mistrzostwo wśród kadetów Nakhimov i Suworowa szkół w pchnięciu kulą i granaty Rzut dyskiem młody człowiek staje się zwycięzcą. Ponadto, jego osiągnięcia z osiągnięciami w sporcie – tytuł miasta Saratowie w zapasach.

Jurij Własow życie coraz bardziej przypomina sportu, jednak nie przeszkadza mu wejść do Wojskowej Akademii Inżynierii nazwany N. E. Zhukovskogo. Udane badania w akademii zapewnia wykształcenie wyższe wojskowej, w wyniku czego na koniec treningu, Yuri staje inżynier w radiu.

… I pierwsze niepowodzenie

To właśnie w murach wojskowego wysokiej Własow po raz pierwszy poważnie ponieść bramkarz. Pod kierunkiem mentora CSKA sportu szkolnego Bagdasarova Surena Petrosovicha kadet Jurij Własow ustanawia rekord Związku Radzieckiego w 1957 roku (skok – 144,5 kg, szarpnięcie – 183 kg) i staje się mistrzem sportu. W tym samym roku, a było fatalne wydarzenie.

Siłownia CSKA był studentem Szkoły Surikov Sztuka Natalii Modorova, co było konieczne, aby szkice sportowych. Młodzi ludzie spotkali się i wkrótce poślubił. Pierwszy błąd, który doprowadził do pierwszego i doznał poważnych obrażeń podczas lekkoatleta Lwowie. Nie trzymać wagę rekord konkurencji, sztangista Yuri Vlasov, którego biografia jest opisany w tym artykule, przyjmując urazu rdzenia kręgowego. Tylko poświęcenie żony, wytrwałość trenerzy i wola Własow pomoc przyszły mistrz Olimpiada powrócić na scenę. Od teraz będzie ona znana na całym świecie.

XVII Igrzyska Olimpijskie w Rzymie

Przechwytywanie światowego lidera od 1959 roku w wadze ciężkiej Jurij Własow przez pięć lat nie dały żadnego sztangista świata.

10.09.1960. Na podium olimpijskim w Rzymie idzie radziecki sportowiec Yuri Vlasov. Jego głównymi rywalami – Dzheyms Bredford i mistrz olimpijski w Melbourne (1956) Paul Anderson – już zakończyły obowiązkowy program, i wszyscy czekają na wykonanie 25-letni sztangista z ZSRR. Wyciskaniu – 180 kg, szarpnięcie – 155 kg, push – 202,5 kg. Kwota – 537,5 kg. Jest to nie tylko złoto olimpijskie, jest triumfem radzieckiego sportu, to nowy rekord świata!

mistrz tło

 • Warszawa. Świata i Mistrzostw Europy 1959. Bench – 160 kg szarpnięcie – 147.5 kg pchania – 192, 5 kg. Ilość – 500 kg. Jurij Własow – Mistrz Świata i Europy.
 • Mediolan. Mistrzostwa Europy 1960. Wyciskaniu – 170 kg szarpnięcie – 145 kg szarpnięcie – 185 kg. Ilość – 500 kg. Jurij Własow – już dwukrotny mistrz Europy.
 • Wiedeń. Świata i Mistrzostw Europy 1961. Całkowita WKKW masa – 525 kg. Jurij Własow został mistrz świata i dwukrotny trzykrotny mistrz Europy.
 • Budapeszt. Świata i Mistrzostw Europy 1962. Ogólny wynik w triathlon – 540 kg. Radziecki sztangista staje trzeci mistrz świata i zajmuje czwarty złoty medal w Europie.
 • Sztokholm Świata i Mistrzostw Europy 1963. Z wynikiem 557,5 kg w triathlonie Jurij Pietrowicz wykonuje mistrzowskie złoto. Jest to czwarty złoty medal mistrzostw świata i piąta nagroda na najwyższym poziomie Mistrzostw Europy.
 • Moskwa. Mistrzostwa Europy 1964. Według wyników z trzech rodzajów ćwiczeń Radzieckiego sportowiec ustanawia nowy rekord świata po raz szósty i staje się najsilniejszym sztangista w Europie.

Ulubione Tokio Olimpiady

Głównym kandydatem Jurij Własow na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (1964), był Leonid Żabotynski. Podczas pojedynku tych dwóch wielkich sportowców na całym świecie obserwowany. W olimpijskiej dyscyplinie ciężarów ławce Własow ustanawia rekord świata, wyprzedzając swojego kolegi z zespołu, o 10 kg. Wyrwać Leonid wykonuje Zhabotinskii 167,5 kg, zamykając szczelinę do 5 kg. Yuri Vlasov waga 162.5 kg udało się zabrać tylko trzecią próbę. Złote Olimpiada rozgrywa się w czystym i szarpnięciem.

W pierwszym podejściu rejestruje Zhabotinskii L. 200 kg. Własow uzyskując ciężar 205 kg, 210 kg i następnie, przezwyciężona przez Żabotyńskim. Aktualny wynik – 217,5 kwot jest wyższa niż rekord świata. Hall czekał. Dwie próby sportowcy biorą rekord wagi zawiodły.

Olympic złoto los zadecyduje trzeci i ostatni podejście. Jeśli żaden z zawodników nie bierze ciężar, wówczas zwycięzca jest Yu Własow, ponieważ ma swój własny ciężar 136,4 kg w porównaniu z 154,4 kg rywala. Wydaje się najpierw na platformie mistrz olimpijski w 1960 roku Jurij Własow, który nie udało się wziąć ciężar. Leonid Żabotynski nadaje się do baru, a waga jest podjąć.

Złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio podnosi faceta z Ukrainy, zasłużony mistrz sportu ZSRR Leonid Iwanowicz Zhabotinsky, przyszłego dwukrotny mistrz olimpijski, mistrz świata cztery czasu i dwukrotny mistrz Europejskiej.

Srebrny wygrywa Jurij Vlasov. Szkolenie po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio sztangista nie odwiedził. Zaledwie dwa lata później z powodu trudności finansowych Jurij Własow powrócił do sportu w kwietniu 1967 roku w mistrzostwach Moskwy ustawił swoją najnowszą płytę i właśnie wspaniały sport. W trakcie swojej kariery, Jurij Pietrowicz ustawił 31 rekord świata. Oprócz występów na scenie międzynarodowej sztangista został trzykrotnie mistrzem ZSRR i zwycięzca dwóch dni sportowych ZSRR.

idol milionów

Podczas walki dwóch wielkich nowoczesny ciężarów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a następnie 17-letniego chłopca, austriackiej przyszłego 38. gubernator Kalifornii, Arnold Alois Schwarzenegger. Że Jurij Własow wygrywa na arenie międzynarodowej przyszłości zainspirowana idol wszystkich chłopców 70-80-tych w sporcie. Jurij Własow i Schwarzenegger spotkali się dwukrotnie: w 1960 i w Austrii w 1988 roku w Związku Radzieckim.

Conquest literacki Olympus

Od 1959 roku Jurij Własow starał się za pisarza. Pierwszą osobą, która zauważy literacką zdolność ciężarowiec, był Leo Kassil, który poleca Yu Własow poważnie zrobić pisząc. Już w 1961 roku za najlepszą opowieść o sporcie, został zwycięzcą 2. nagrodę republikańskiego konkursu organizowanego przez redakcję dziennika „Sowiecki Sport”.

W Budapeszcie na World Cup 1962, Własow idzie nie tylko o zwycięstwach sportowych, ale również jako specjalny korespondent gazety „Izwiestia”, aby objąć zdarzenia od mistrzostw. Jako pisarz Jurij Własow, którego książki zostały wydrukowane w 1964 roku, odbyła się w 1968 roku. To właśnie podczas tego roku sportowiec nie przedłoży emeryturę w randze kapitana i poważnie zanurzone w działalności literackiej, stając się profesjonalnym pisarzem.

Jurij Własow: Książka

Pierwsza książka, w której opowieści o sporcie są zbierane, zwany „Siebie do pokonania.” Ten zbiór opowiadań ukazał się w przeddzień igrzysk olimpijskich w Tokio. Ponadto, w 1972 roku, okazuje się, swoją historię „biały błysk”, a po 4 latach – powieści „Słony radość.” Między publikacją dzieł literackich, w 1973 roku, została opublikowana powieść „China Special Area”, gdzie autor pod pseudonimem Yuri Vladimirov opowiada o życiu i pracy swojego ojca.

W 1984 roku, w swojej książce „Ważność życie”, autor zastanawia się nad trudnym życiu Mistrzów historii podnoszenia ciężarów, a także o jego wkład w sporcie. Monumentalne dzieło trzytomowe pisarza staje się „Cross Fire”, książka Jurij Własow powiedział, że jest to historyczny spowiedź rewolucji 1917 roku. Wiele dzieł literackich pisarza nie jest publikowany.

Z powodu urazu kręgosłupa Jurij Pietrowicz dawna na leczenie. Przeszedł kilka operacji, a były momenty, kiedy zawodnik był na granicy życia i śmierci. Żona i dzieci Yuriya Własowa byli zawsze w pobliżu, pomaga przezwyciężyć wszystkie trudności.

Dalsza aktywność społeczna i polityczna

 • Od 1985 do 1987 roku Jurij Pietrowicz czele Federacji Podnoszenia Ciężarów Związku Radzieckiego.
 • Od 1987 do 1988 roku jest prezesem nowo powstałej Federacji sportowiec gimnastyki (kulturystycznych) krajów.
 • Od 1989 do 1991 roku Yu. P. Własow jest głos ludu w parlamencie ZSRR.
 • 1992. Pisarz ostro krytykuje reformatorskiej polityki rządu w gazecie „dzwonków”, wzywając wszystkich przywódców tego kraju do dymisji.
 • Od 1993 do 1995 roku Jurij Pietrowicz jest deputowani do Dumy Państwowej Rosji, kiedy biegł w 1994 roku jako szef tego działu.
 • W 1996 roku, po nieudanej kampanii prezydenckiej, w której Yu. P. Własow podniesionego swoją kandydaturę na prezydenta, wycofał się z działalności politycznej i publicznej. Zgodnie z wynikami głosowania kandydata na prezydenta Rosji Jurij Własow zdobył 0,2% głosów.

Ciekawostki z życia Yu. P. Własowa

 • W roku jego siedemdziesiątych urodzin, Jurij Pietrowicz ustanowił rekord. Leżąc na plecach, był w stanie wycisnąć sto ośmdziesiąt i pięć kg, natomiast waga sportowca osobowych – sto dziesięć kilogramów.
 • Wykonując cztery razy w tygodniu, weteran radzieckiego sportu jest w dobrej kondycji.
 • Były zawodnik nadal prowadził zespół siatkówki weteranów na przedmieściach.
 • Po olimpiadzie w Rzymie, został przyznany tytuł najsilniejszego człowieka na naszej planecie.
 • W jednym z wywiadów powiedział Jurij Własow: „Szkoda, że wszystko jest tak nietrwałe w tym życiu. Mam tak wiele ciekawych pomysłów literackich, że jeśli wszyscy sobie sprawę, zajmie około sześćdziesięciu lat. "

Nie zrozumcie starych weteranów duszy

Co robi teraz Yuri Vlasov? Po śmierci żony pisarz ożenił się po raz drugi. Żyje na daczy pod Moskwą i jest nadal zaangażowany w historii dziennikarstwa. W grudniu 2015 roku Jurij Pietrowicz Vlasov 80 lat.

Życzymy szczęścia i dobrego zdrowia do wielkiego sportowca, pisarz, człowiek!