835 Shares 1258 views

Naturalne barwniki do jajek – proste i bezpieczne

Tak, zbliża się do światła święto Paschy. Ten dzień jest tradycyjnie akceptowane dać siebie kolorowe jaja – Krashenki. Jak i co je pomalować? Proszę używać wyłącznie naturalne barwniki do jajek – to proste i bezpieczne dla zdrowia swoich bliskich. I co jeszcze należy zwrócić uwagę? Kwestia ta zostanie omówiona w naszym artykule.

Zasady i metody barwienia jaj

Przy stosowaniu barwników suchych chemicznych zwykle nie są wymagane, aby dogłębnie je gotować jajka, wystarczy umieścić w pogotowiu przygotowane zgodnie z instrukcjami i rozwiązania do utrzymania niezbędnego czasu.

Jest jeszcze inny sposób, w którym sztuczne konsystencji cieczy atramentu. W tym przypadku, gotowane jajko rozmazany obraz struktury i dobrze wcierać aż do wyschnięcia.

Jeśli korzystasz z naturalnych barwników do jaj, trochę inna technologia. Najpierw przygotowuje się brzeczkę, a następnie twierdził na pewien czas, a następnie gotowano Krashenki.

W pracy, należy rozważyć kilka sztuczek:

– jajka przed gotowaniem namoczyć przez pewien czas w temperaturze pokojowej. Konieczne jest, aby upewnić się, że nie pękną podczas gotowania;

– Powłoka musi być w całości, bez szkody;

– mycia wstępnego i suszenia przygotowane jajo;

– czas gotowania nie powinno przekraczać 10 minut, w przeciwnym razie produkt bez smaku;

– aby utworzyć ornamenty roślinne i wzory na jajka przed gotowaniem dołączyć do powłoki pięknych liści i owinąć je Capron;

– przetrzeć lekko ciepłe Krashenki gotowy olej roślinny do ich połysk.

Najpopularniejsze naturalne barwniki do jajek

Malowanie pisanek w dawnych czasach używane tylko naturalne surowce – owoce, warzywa, zioła, kora drzewa. A w naszych czasach takie barwniki do jaj jest bardzo popularne, ponieważ są nieszkodliwe dla zdrowia (w przeciwieństwie do proszku chemicznego). Najbardziej powszechnie stosowane:

  1. skórki cebuli. W zależności od ilości użytego materiału do farbowania kolor krashenok można włączyć jasnożółtą lub ciemnobrązowy.
  2. Sok z buraków. Daje jajka różowy i odcienie Burgundii. Barwienia jaj przygotować roztwór buraków sodu tarcia, zalać wodą i gotować przez 20-30 minut. W powstałej napięte bulionu dodać kilka łyżek octu i trochę soli, a następnie umieścić jajka i gotować przez 5-10 minut. Odstawić do ostygnięcia.
  3. Szpinak. Jasnozielony kolor uzyskuje się, jeżeli jaja gotować w uprzednio przygotowanym roztworem. Aby to zrobić, gotować posiekane szpinak 30-40 minut.
  4. Liście brzozy. Za ich pomocą można uzyskać żółcie krashenok. Liście mogą być brane nie tylko świeże, ale również suszone. Wlać wrzącej wody do wrzenia i pozostawić do zaparzenia bardziej nasycony kolor. Następnie jaja przygotowane do malowania, powinny być zanurzone w ciepłym roztworze po wrzenia i gotować przez 10 minut.

Również wypróbować kawy, czarnej herbaty, czerwonego wina, kurkumy, soku malinowego, czerwona kapusta, borówki i żurawiny.

Jak widać, przy użyciu naturalnych barwników do jajek, można ozdobić swój stół na święta bez problemów.