81 Shares 4808 views

The Art of Origami: Jak zrobić czapkę z papieru

Origami – starożytnej sztuki wytwarzania papieru z różnych figur. Oczywiście, zhuravliki mowa japońskiej legendy, kwiatów i różnych przedmiotów – to zabawne i ekscytujące. Ale w ten sposób możliwe jest wykonywanie i przydatnych rzeczy. Np , cap kapelusz, przechylił kapelusz lub czapkę.

Mistrz przechylił

Dla tych, którzy zastanawiają się, jak zrobić czapkę z papieru, możemy uczyć kilka cennych lekcji. Najprostszym rozwiązaniem – „kurek”. Weź papier dużym formacie. Wyjąć podwójny arkusz. Składane mankiety położył na stole przed nim. Rozłożyć arkusz ponownie na pół po przekątnej. Dostajesz „doliny” – podłużna linia porównawczych, które koniecznie należy określić przed dokonaniem kapelusz. Papieru teraz trzeba zrobić trójkąt. Na tej gazecie (również wszystkie podwójne) arkusz rozszerzenia i zginać zarówno jej górny róg – lewy i prawy w przeciwnych kierunkach. Powinieneś dostać trójkąt równoboczny, w kierunku głównych punktów wzwyż. Jednak część przestrzeni gazety nie obejmuje. W następnym etapie sposobu wytwarzania papierowych kapelusz: zginać się do granicy podstawy trójkąta, wolny dolny brzeg arkusza, a następnie odwrócenie całą strukturę „twarz” w dół, a drugie. Wygięte krawędzie muszą pokrywać się ze sobą. Twój kapelusz prawie zgotova. To prawda, pozostaje pytanie: jak zrobić czapkę z papieru silniejszy? odpięte rogi brzegowe wystają i nakrycia głowy może po prostu zwinąć. Najbardziej proste – kapać na nich trochę kleju. Teraz wyprostuj swój projekt. Jeśli wszystko jest zrobione poprawnie, trzeba mieć prawdziwe trójkątny kapelusz. Nawiasem mówiąc, jeśli jest bliski świąt noworocznych, aw rodziny mają dzieci i planują krawiectwo stroje karnawałowe, jak klasa mistrz będzie bardzo pomocne dla Ciebie. Ten papier origami (kapelusz) byłoby doskonałą podstawę dla kapelusze pirackie lub napiętego kapelusza Napoleona. A jeśli dom jest odnowiony – a następnie projekt jest bardzo przydatny!

Czapka z gazety

Jednak będziemy kontynuować. Teraz mamy bardziej skomplikowane manipulacje, t. Aby. Stos będzie cap-cap. W jaki sposób? Należy zauważyć, że praktycznie wszystkie z tych mistrzów wzornictwa na podstawie obrabianego przedmiotu, który opisaliśmy powyżej. Wystarczy przykleić rogi nie muszą. Wystarczy włączyć i gładka. Mistrz hack „kapelusz z papieru” przedstawia się następująco: Ułożyć wstępnej w kształcie rombu. Opadające Tuck kąty zewnętrznie na szczycie. Teraz wyciągnąć dla nich i wyprostować. Pull czapkę, i czuć się swobodnie iść na plażę. Lub do ogrodu.

Cap-cap

Wygodne i użyteczne będzie latem cap gazetowego. Jego zalety – w daszku, który niezawodnie „pritenit” nos i część twarzy. Wziąć wszystkie te same dużym arkuszu papieru złożonej na pół. Ponownie, środkowy zakręt zarówno od jej górnego końca i opuścić to stanowisko. W dolnej części z zakładką do wnętrza (kilka razy). Dopiero teraz każdy arkusz indywidualnie (aby wyświetlić zapas). Usuń końce (test) po przeciwnych stronach. Teraz włącz przyszłej WPR na jego odwrocie. Opuścić czubku (do siebie). Corner zakładka dla „listwy” zasady. Aby uniknąć przyklejania się „uszy”, a na górze ma podobieństwa z kapelusza, ale także obniżyć w dół, do „obręczy”. Ponownie obróć twarz detalu do niej i złożyć przyłbicę. Czapka jest gotowy!