434 Shares 6091 views

Jak często zmieniać szczoteczkę i dlaczego?

Nawet małe dzieci wiedzą, jak często zmieniać szczoteczkę. Dentyści zalecają, że robisz to co 3 miesiące. Nie każdy jednak tę zasadę następująco. Oczywiście, są ludzie, którzy zmieniają pędzla prawie co miesiąc, a nawet częściej (co jest dobre), ale w większości przypadków jest to przedmiotem zdrowia przez sześć miesięcy lub dłużej. Takie zaniedbanie higieny może prowadzić do poważnych problemów.


Dlaczego szczoteczki powinny być regularnie zmieniane?

Przed zastanawianie się, jak często zmieniać swoją szczoteczkę do zębów, trzeba zrozumieć, dlaczego konieczne jest, aby to zrobić. Faktem jest, że higiena powinny być zawsze czyste. Ale nawet jeśli dbać o szczotkę i zawsze umyć, na wciąż gromadzą się bakterie, które w ustach niesamowite tablicę. Tak więc, zamiast myć zęby, jesteś w sam raz je nosić nawet więcej bakterii. I, oczywiście, zdeformowane włosie nie będzie w stanie przeniknąć do trudno dostępnych miejsc.

Trochę na temat stosowania i magazynowania

Jak często zmieniać swoją szczoteczkę do zębów – to pytanie bardzo osobiste. Kto robi to często, a ktoś – nie. Ale najważniejsze – nie przekraczać maksymalnego dopuszczalnego okresu użytkowania w ciągu 3 miesięcy. Dlatego konieczne jest, aby przestrzegać pewnych zasad przechowywania i stosowania szczoteczki do zębów:

 • Po użyciu szczotek, konieczne jest dokładne mycie mydłem i wodą. Jest to spowodowane faktem, że ludzki jamy ustne wielką liczbę bakterii. Dzieje się tak nawet całkowicie zdrowi ludzie. Oczywiście, niektóre z bakterii pozostaje na włosie.
 • Umyć pędzel musi nie tylko po, ale także przed czyszczenia zębów. Na szczeciny mogą osiedlić się bakterii i mikroorganizmów, które są zawarte w środowisku. Raz w ustach, mogą prowadzić do różnego rodzaju chorób.
 • W wielu rodzinach, wszystkie szczoteczki przechowywane w jednej filiżance. To ściśle nieprawidłowe, ponieważ bakterie w kontakcie ze sobą, są przekazywane do urządzenia. członkowie rodziny Szczotki powinny być przechowywane oddzielnie. Jeśli nie jest to możliwe, to jest obowiązkowe w użyciu nasadki ochronne.
 • Określenie przydatności szczoteczki do dalszego użytkowania, nie powinien zawsze być prowadzony tylko przez pojawienie się zarostu. Czasami ludzie myją zęby tak delikatnie, że włosie nie może stracić gatunków w ciągu całego roku. Niemniej jednak nie oznacza to, że jest wolna od bakterii.
 • Aby zapobiec rozwojowi bakterii na włosie do zębów, można kupić specjalny sterylizatora. Ale to tylko wskazane, jeśli używasz bardzo kosztowne szczotek.
 • Wielu uważa prawo do przechowywania szczotki w ich przypadku, aby uniknąć bakterii z zewnątrz. Niemniej jednak, muszą być całkowicie suche. W przeciwnym wypadku, bakterie mnożą się szybciej.

Skąd wiesz, że nadszedł czas, aby zmienić szczotki?

Jak często zmieniać swoją szczoteczkę do zębów? Większość stomatologów zgadzają się, że należy to zrobić raz na 3 miesiące. Jest to maksymalny dozwolony czas. Niemniej jednak, szczotka może być bezużyteczne znacznie wcześniej. Tak, to musi być zastąpiony w następujących przypadkach:

 • Jeśli kosmki zaczęły trzymać w różnych kierunkach, szczotka nie może w pełni wykonywać swoje funkcje. To nie jest po prostu czyści płytkę nazębną, ale także może uszkodzić dziąsła.
 • Większość producentów włosia szczoteczki do konkretnych wskaźników, jak kolorowe wstawki. Kiedy ich ton staje się blada, a następnie zmienić szczotki.
 • Jeśli podstawa szczeciny były widoczne skupiska zanieczyszczeń lub pasta do zębów, szczoteczka do zębów dłuższego użytku. To nie tylko czyści, ale wręcz przeciwnie – zanieczyszcza jamy ustnej.
 • Jeśli jesteś chory z przeziębieniem lub zakażeniem wirusowym, szczotka trzeba natychmiast zmienić (nawet jeśli jest nowy). Kontynuując korzystanie z tego samego higienę w trakcie choroby, narażasz się na ryzyko ponownej infekcji.
 • Jeżeli szczotka spadła na brudnej podłodze lub trzymane w niewłaściwych warunkach, to już nie nadaje się do użytku. Nawet dokładne mycie mydłem nie gwarantuje całkowitego oczyszczenia.
 • Jeśli przypadkowo szczotki używane innego człowieka, to musi być wymieniona. W przeciwnym razie istnieje ryzyko zarażenia chorobami zakaźnymi.

Jak często zmieniać szczoteczkę dziecko?

Powstał on w dzieciństwie odporności i zdrowia. Odnosi się to nie tylko do systemów wewnętrznych ciała, ale również zębów. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na szczoteczki do zębów dla dzieci. Biorąc pod uwagę, że dziecko nie ma jeszcze wystarczających umiejętności w posiadanie czyszczenia zębów, szczotki go zepsuć szybciej.

Mówiąc o tym, jak często trzeba zmienić szczoteczkę i dlaczego warto zauważyć, że dzieci są przedmiotem takich samych zasadach jak dla dorosłych. Niemniej jednak, nie jest taki ważny czas, jak wciągająca. Małe dzieci są dobre na zapamiętywanie nie tylko wygląd, ale także rzeczy dotykowe. Tak więc, nowa szczoteczka może nie podoba, że doprowadzi do tego, że dziecko nie chce myć zęby. Zaleca się, aby kupić więcej tych samych pędzli, aby zmienić je w razie potrzeby.

Co się stanie, jeśli nie zmienić czas pędzla

Nawet w szkole, dzieci uczą się, jak często zmieniać szczoteczkę i dlaczego. Jednak coraz starsi ludzie nie zawsze postępować zgodnie z instrukcjami z dentystów. Tak więc, jeśli długo myć zęby samo szczotka może powodować takie problemy:

 • ze względu na nagromadzenie bakterii chorobotwórczych znacznie szybciej rozwijające się próchnicy;
 • To zwiększa ryzyko zapalenia dziąseł i jamy ustnej;
 • użyć starego pędzla przyczyny krwawienia z dziąseł.

Wytyczne dotyczące wyboru szczoteczkę

Odpowiedź na pytanie, jak często trzeba zmienić szczoteczkę, zależy w dużej mierze od tego, jak dobrze dopasowany element higieny. Przy zakupie należy kierować się poniższymi wskazówkami:

 • Jeśli włosie mają różne długości, są one znacznie lepiej radzić sobie z zanieczyszczeniami;
 • do szorowania płytkę między zębami za pomocą szczotki z włosia długich cienkich;
 • jeśli masz problemy z gumy, wybierz pędzel z silikonowymi wkładkami gumowymi lub pełniących funkcję masażu;
 • jeśli jest zainstalowany w implantach usta lub aparatów ortodontycznych, należy zwrócić uwagę na monopuchkovye pędzla;
 • wybierz szczotki ze specjalnym skrobakiem do czyszczenia języka, w rzeczywistości tablica jest najczęstszą przyczyną cuchnący oddech;
 • Włosy powinny być średniej twardości, chyba polecić dentystę;
 • z drogich pędzli materiał jest bardziej jakość, która nie tylko wpływa na jakość czyszczenia, ale także przedłuża żywotność.

Jeszcze kilka wskazówek

Wiedząc, jak często trzeba zmienić szczoteczkę i wyraźnie przestrzegać tej reguły, będziesz w stanie utrzymać normalny stan jamy ustnej. Niemniej jednak ważne jest, aby wziąć pod uwagę szereg zaleceń:

 • jeśli krwawienie dziąseł, nie jest konieczne, aby zmienić pędzla samodzielnie na łagodniejsze – to nie pomoże rozwiązać problemu, ale może mieć wpływ na jakość czyszczenia zębów;
 • Szczoteczki do zębów mogą powodować usuwanie szkliwa;
 • rano po umyciu zębów nie zaleca się jeść nic przez pół godziny;
 • nie może być aż rano po wieczornej czyszczenia zębów (jeśli nie oprzeć, należy dokładnie wypłukać usta).

wniosek

Dlatego trzeba często zmieniać swoją szczoteczkę do zębów? Odpowiedź jest oczywista – w celu utrzymania zdrowia jamy ustnej. Nawet jeśli używasz urządzenie higieniczna jest bardzo dokładny i wygląda jak nowy, jego życie nie jest więcej niż trzy miesiące. Zwykle miesiąc – półtora włosie zgromadzić ogromną ilość bakterii. Tak więc, zamiast gruntownego czyszczenia jamy ustnej, dodatkowo zarazić swoje mikroby. I oczywiście, życie szczoteczka do zębów jest w dużej mierze zależna od tego, jak dobrze utrzymać.