264 Shares 8577 views

Salvatore Giuliano – historia mściciela ludowej

Znany szef mafii Salvatore Giuliano żył tylko do 27 roku życia. Ale nawet tym razem było na tyle, by stać się znany w całych Włoszech i stać się legendą na Sycylii. Co rozpoczyna swoją drogę do sukcesu? Jaki był los Salvatore Dzhuliano? Odpowiedź na te i inne pytania można znaleźć w naszym materiale.


Dzieciństwo i młodość

Dzhuliano Salvatore urodził się 16 listopada 1922 roku w małej miejscowości Montelepre, który znajduje się na obrzeżach Palermo. Chłopiec urodził się w jedną wielką rodziną. Ponieważ rodzimy człowiek żył w ubóstwie, od 13 lat, został zmuszony do ciężkiej pracy. Początkowo był zaangażowany w przetwarzanie działkę, która należała do rodziny. Potem stał się budowniczym dróg i naprawa mistrza łączności telefonicznej.

W roku 1943, Salvatore Giuliano, którego biografia jest omówione w tym artykule, dostał wiadomość o poboru. Wkrótce jednak, Sycylia, obszar znalazł się pod kontrolą władz anglo-amerykańskich, po wylądowaniu na wyspie wojsk alianckich. Miejscowi byli doskonale zdaje sobie sprawę z braku przepisów. Ludność zaczęła głodować. Aby pomóc krewnych i przyjaciół, młody Salvatore Giuliano stał się zdobyć jeden z przemytem. Guy zorganizował nielegalny przywóz dostaw pszenicy na Sycylii, który pomógł zachować życie wielu mieszkańców wyspy.

Jesienią 1943 roku podczas normalnej pracy przemyt Dzhuliano Salvatore musiał bronić swoich interesów w strzelaninie z policją. Podczas bitwy z prawem, wziął życie karabinierów. Doprowadziło to do tego, że nowo popularny bohater został zmuszony do opuszczenia rodzinnego miasta i ukryć się w górach.

Dzhuliano Salvatore – bandyta

Zima przyszła, a Carabinieri postanowili zwabić młodego przemytnika z jego schronienia. W tym celu władze ogłosiły aresztowanie ojca Giuliano i kilku jego bliskich towarzyszy. Salvatore nie stoi na bok. Facet spędził operację uwolnić rodzinę z więzienia, a następnie ludzie zaczęli się na ochotnika na jego straży. Zasadniczo, mściciel oddział ludzi powstała z byłych przestępców, bezdomnych i dezerterów, innymi słowy, najbardziej zdesperowanych mieszkańców Sycylii.

Salvatore Giuliano zorganizowany rygorystyczne towarzyszy wiertniczych. Wkrótce gang przestępców stała się dobrze zorganizowana jednostka wojskowa. Wyposażanie towarzysze rynsztunku bojowym, samozwańczy dowódca przystąpił do organizowania drapieżnych operacje mające na celu opróżnienie posiadłości zamożnych ziemian i arystokratów lojalnych wobec rządu. Uzyskane korzyści Salvatore wielkodusznie dzielą między sycylijska ubogich, którzy popierali jego inicjatywę.

Wkrótce młody dowódca oddziału przekształcony w życie niezwyciężony, ponieważ Carabinieri prostu nie udało się złapać wszystkich złodziei. Ubogich i upośledzonych rolnicy szczęśliwie ukryty na bandytów, jak Giuliano był postrzegany przez nich jako zbawca mieszkańców Sycylii z głodu. Przywódca bandytów skorzystał z korzystnego nastroju w społeczeństwie i promować idee o utworzeniu wyspy terytorium niezależne. Od tego momentu rozpoczął lokalnych separatystów odnosząc się do Salvatore Giuliano nie tylko jako pułkownik armii rebeliantów.

Reputacja cios

Na wiosnę 1947 roku w miejscowości chłopów GINESTRA zebrane z okazji świąt majowych. Elegancko ubrani ludzie wyszli na ulice, aby bawić się z rodziną i cieszyć się wolnością po upadku reżimu faszystowskiego we Włoszech.

Z kolei zespół Giuliano zaplanowano również być na imprezie masowej. Ich celem było zdobycie niejakiego Jerome Lee Kahuzi – sycylijskiej przedstawiciela ruchu komunistycznego, którego idee spowodowało niezadowolenie wśród separatystów. Jednak, gdy z morza czerwonych flag podniesionymi postać lidera Stronnictwa Ludowego, tłum usłyszał kilka strzałów. Zaczęło masywny strzelaninę, która zabiła ponad tuzina cywilów. Wśród nich były kobiety i dzieci. Odpowiedzialności za swoje działania władze przyznane Giuliano, choć zapewnił prywatnego nic wspólnego z tragedią. Cokolwiek to było, wypadek zadał poważny cios dla reputacji Salvatore.

Niechlubny Śmierć bohatera

Po wydarzeniach w Ginestra lidera separatystów wypadł z łask nie tylko moc i stałe części populacji sycylijskiej, ale również lokalnej mafii. miejsce pobytu informacji członków gangu stał się dostępny w dużych ilościach karabinierów. Do wychwytywania Salvatore założona przyzwoitą nagrodę. Rebel sam przez długi czas udało się uciec z chytrym sposobem nalotów policyjnych.

Finał dla Giuliano został zdradzony przez kuzyna. Ostatnio pomógł przedstawicieli władz, aby przejść na jego trop i czyhają w zasadzkę. Stało się to rano lipca 1950 roku w miejscowości Kastelvetrani. Według oficjalnej wersji, Salvatore został zastrzelony przez karabinierów w walce. Jednakże, jak pokazano później dziennikarskie dochodzenie, narodowy bohater został zabity przez byłych współpracowników.

Giuliano w literaturze i kina

W 1984 roku ujrzał światło powieść słynnego włoskiego pisarza Mario Puzo o nazwie „Sycylijczyk”. Nietrudno się domyślić, że główny bohater twórczości literackiej, która jest kontynuacją „The Godfather”, stała się dobrze znana postać lidera ruchu separatystycznego.

W 1962 roku, na pełnym ekranie ukazał biografii „Salvatore Giuliano” skierowany Francesco Rosi. Następnie, w 1987 roku, film sztuka „Sycylijczyk”, nakręcony na podstawie powieści Mario Puzo został przedstawiony do Trybunału Obrachunkowego. Obraz „włoskiego Robina Guda” jest wykonany przez znanego amerykańskiego aktora Christophera Lamberta.