253 Shares 4833 views

Sanatorium "Sukhum" CVM, Abchazji, Sukhum: zdjęcia i opinie

Raz byliśmy wszystko jedna wielka szczęśliwa rodzina, gdzie nie było żadnych granic ani podziałów narodowych. To właśnie w tych latach został zbudowany przez sanatorium wojskowym „Sukhum” CVM (Abchazja, Sukhum). Potem była naprawdę koncentruje się na resztę z leczenia członków wojskowych i ich rodzin, a także wszystkich. Teraz Abchazja uzyskała niepodległość. To nawet uznane czterech krajach na świecie. Po pierwsze, oczywiście, Rosja. Skąd Rosjanie są teraz odpoczywał w krótkim czasie jednym z najlepszych ośrodków na wybrzeżu Morza Czarnego?


Gdzie to jest, jak się

Sanatorium „Sukhum” MBO jest w stolicy Abchazji, Suchumi, na ulicy Akirtaeva, numer 24. budowania Najlepiej jest przyjść tutaj z grupą z jednego z biur podróży, ponieważ upraszcza przejście granicy rosyjsko-abchaskiego. Drugą zaletą – z lotniska lub koleją. d. Stacja zorganizowany wczasowiczów do miejsca doprowadza w autobusach umowy.

Jest to duży plus, jako „dzikusów”, w opinii turystów z lotniska do sanatorium trzeba wziąć taksówkę, która jest bardzo kosztowna. Należy także pamiętać, że fakt często muszą podróżować w nocy. To może być często oskarżony przypadku opóźnienia lotu i czasu (czasem ponad godzinę) do przejścia granicy. Jeśli nadal iść do sanatorium „Sukhum” CVM samemu, trzeba siedzieć w autobusie, idąc w kierunku dzielnicy „kempingu” lub (znacznie łatwiej), aby z wyprzedzeniem transfer z ośrodka, który będzie kosztował około 1400 rubli na osobę. Od Adler trzeba iść do kozackiego Rynku, a następnie pieszo 0,5 km do granicy (kontroli paszportowej wymagane). Po minięciu go, i skutecznie postawił stopę na ziemi Abchazji, taksówką do ośrodka lub wziąć minibus.

Oficjalny opis ośrodków terytorium

Sanatorium „Sukhum” CVM położony nad morzem na dość dużym obszarze, jak wspaniałego ogrodu botanicznego. Cieniste ścieżki z wygodnymi ławkami i pergoli, jasny kwiat łóżka w różnych kolorach, wiecznie zielone palmy, cyprysy, jałowce i magnolie miłe dla oka przyszedł tutaj.

Wśród całe to piękno jest dogodnie umieszczony obudowę, kawiarnie, place zabaw, korty tenisowe, kino, centrum kultury, sklep z pamiątkami, parking (strzeżony 24 godziny na dobę), plac zabaw z huśtawkami dla dzieci. Istnieją dobre wyposażenie medyczne, gdzie można poprawić swoje zdrowie cierpiącego serca, płuca, ginekologicznych, chorób skóry, jak również każdego z problemów zdrowotnych w układzie mięśniowo-szkieletowego, układu moczowo-płciowego i układu nerwowego.

Opis terytorium, jak to jest

Tak więc, jak widać powyżej, sanatorium „Sukhum” MBO było 20-30 lat temu. obraz jest nieco inna w ramach nowego rządu. Obszar ośrodek zdrowia jest naprawdę bardzo przestronny. Spacer po nim jest możliwe, jak w ogrodzie botanicznym. W wielu miejscach, jeszcze nie zdemontowane mozaikowe portrety przywódców rewolucji, aw zaułkach nadal posiadają oryginalne wazony na kwiaty w kształcie gigantycznych głów.

Ale wszędzie czuł rozpoczęcia spustoszenia. Wiele budynków i budynków mieszkalnych deskami, stoisko z rozbitych okien i rozpadające się tynku na ścianach. boiska sportowe, korty tenisowe i inne raz przytulny fotel w trawie. baza medyczna jest przedstawiony medpunkt na plaży, i cudem przeżył masaże. Funkcjonowanie zabaw dla dzieci, ale obok znajduje się kawiarnia, która nie zawsze sprzyja maluchów odpoczynku kulturalnych. W rzeczywistości, dzisiaj sanatorium wojskowym „Sukhum” CVM – to tylko centrum rekreacji, gdzie czynniki medyczne są morze i powietrze wypełnione słodkim zapachem sosen. Od nowoczesnych innowacji tutaj mają dostęp do bezprzewodowego Internetu.

pokoje

Oficjalnie w tej chwili, aby pomieścić turystów są nowoczesny 14-piętrowy i jeden dwupiętrowy (jak to nazywa, generała) ciało Sanatorium MVO „Sukhum”. Opinie turystów donoszą, że ludzie są umieszczane tylko w wieżowcu. Winda jest tak, że wysokość budynku nie jest problemem, ale błogosławieństwem. Gatunków, zwłaszcza z wyższych pięter, otwórz niezwykłe. Może to być góry, morze, ogród. Non-reprezentowane kategorie: double "suite", "junior suite" i podwójna lub pojedyncza "standard". Projekt z pokoi jest proste. Powierzchnia każdego z nich jest taki, że jest to możliwe do zainstalowania 1 składane łóżko (dostawka). Sytuacja w „Standard” – zestaw niezbędne meble, TV, lodówka, wentylator, przybory toaletowe łazienka z umywalką, WC i prysznicem. W „apartamenty” i „Junior” – wszystkie takie same, plus klimatyzacja. Każdy pokój posiada balkon.

żywność

Z doskonałych win i pierwszej klasy kuchni ma długą historię Abchazji. Sanatorium MVO „Sukhum”, starając się nadążyć tradycji, karmi swoim gościom smaczne. Stwierdzenie to opiera się na przeglądzie licznych wczasowiczów. Rodzaj żywności – „ja” lub, jak mówią, „bufet”. Więc idź na śniadanie, lunch i kolację w głównej dom gastronomia – jadalni sanatorium. Ludzie restauracji są serwowane przez kelnerów. dostępny na stronie kawiarni również. Asortyment potraw na tyle zróżnicowany, a wśród nich istnieje wiele kuchni narodowej, który nie wszyscy potrafią docenić ze względu na obfitość ostrych sosów.

morze

Charakter i morze – to właśnie przyciąga tysiące turystów Abchazji. Sanatorium MVO „Suchumi” ma, jak podano na oficjalnej stronie internetowej, prywatnej plaży. W rzeczywistości nie można odpocząć każdego. Różnica polega na tym, że reszta sanatorium są wolne, ale dla reszty wprowadzone opłaty za wstęp na bieżący rok. Cena pytanie – 10 rubli. Do plaży, można powiedzieć, na samym progu sanatorium, a dokładniej 20 metrów od bramy. plaża gleba – otoczaki, więc specjalne gumowe kapcie na nogach mile widziane. Istnieje również niewielka piaszczysta ziemia tam z entuzjazmem odgrywa malyshnya. Plaża ma „grzyby” z dotychczas wydanych pieniędzy słonecznych i drewnianymi leżakami. Znajduje się kawiarnia pod dachem, oryginalna para ratunek, medpunkt. Od rozrywki – gry w piłkę. Zaletą plaży w jego przestrzeni. Jest prawie zawsze można znaleźć wystarczająco dużo miejsca.

Sanatorium MVO "Sukhum", cen

Ponieważ to uzdrowisko dopiero zaczyna się odzyskać po dłuższej przerwie, to jest bardzo ważne, aby wbić klin w ciasnych szeregach popularnych kurortów czarnomorskich. W celu przyciągnięcia klientów ceny na wakacje w „Sukhum” nadal dość umiarkowana. Istnieje również wygodny system zniżek. Ponadto ośrodek odbiera takie kategorie turystów jak wielodzietnych i ubogich. Z „Suchumi” ma kilka biur turystycznych w całej Rosji, gdzie jest to możliwe, aby określić cenę danej rasy, do zapoznania się z aktualnymi akcji. Powered ośrodek od maja do października Inclusive. Ceny różnią się w trakcie sezonu. Średnio, jeden „standard” w 2015 roku kosztował 1250 rubli. W drugiej połowie października 2100 w sierpniu, dzień za miejsce dwukrotnie – od 1150 do 1750 roku cena za „junior suite” zmieniała się od 1350 do 1850 roku, a dla „luksusowe” – od 1450 do 2250. Aby uzyskać dodatkowe miejsca dla płatności dorosłych od 1000 1200, na składanym łóżkiem dla dziecka od 5 do 12 lat płacą od 700 do 1000 rubli / dzień, a tym samym „łóżko” przez 5 lat (z posiłkami) – .. 500 rub. cały sezon. Bez jedzenia i bez miejsca w sanatorium dzieci mogą żyć w wieku od 0 do 5 lat.

informacje dodatkowe

Ci, którzy zdecydowali się odwiedzić Suchumi sanatorium CVM, musi być w posiadaniu następujących dokumentów:

1. W odniesieniu do strażników:

– Rosjanie – wewnętrzny paszport, dla dzieci w wieku poniżej 14 lat – świadectwo urodzenia wskazujący obywatelstwo 14 lat – paszport;

– Ukraińcy – paszport (i dzieci, zbyt);

– Gruzini – paszport oraz specjalne zezwolenie na wjazd do kraju.

Obywatele każdego kraju podróżujących z małymi dziećmi (w wieku poniżej 18 lat), – obowiązkowa zgoda obojga rodziców na wizytę w Abchazji dziecka (jeśli nie towarzyszy mu inny krewny lub tylko jednego z rodziców).

2. Do przyjazdu w ośrodku: paszport, akt urodzenia dzieci, zaświadczenia i świadectwa 079u epidokruzhenii.

Miłą cechą sanatorium – wypełnić tutaj 24 godziny na dobę, podczas wskazywania czasu check-out: od 12-00 do 14-00.

opinie

Wspaniałe, komfortowe i relaksujące wakacje ośrodek oferuje MBO „Sukhum”. Opinie, jednak nie zawsze jest pełen radości. Braków najczęściej:

 • Dewastacja w terenie.
 • Stare meble w pokojach (o „oszczędności”). O kwestii „luksusowe” i „Junior” znaleziono recenzji.
 • Pokoje karaluchy i pluskwy.
 • Na przełomie windy, czasami trzeba czekać na 15-20 minut.
 • Wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych w ruinę.
 • Woda w najlepszym razie zimno i tylko kilka godzin dziennie, co gorsza, nie.
 • W kolejce stołówki, pracownicy nie mają czasu, aby oczyścić brudne naczynia ze stolików.
 • Przypadki zatrucia dzieci.
 • Brud na plaży.
 • Nie ma lekarstwa i lekarzy ogólnych.
 • W obszarze chronionym zawsze są outsiderami.
 • Zdarzają się przypadki kradzieży w sanatorium.

Zaznaczone zalety:

 • Obszar piękny;
 • bliskość plaży;
 • wspaniałe widoki z okien pokoi.

W odniesieniu do licznych skarg sprawdza rzeczywiście znaleźć wiele niedociągnięć zostały przeprowadzone w sanatorium. W tym względzie „Suchumi” przeprowadzono remont pomieszczeń, uszlachetniał terytorium, trochę krajobrazowy plaża i wzięła jakieś inne środki w celu poprawy jakości usług.

Wnioski: byłoby to sanatorium, ale w dobrych rękach – cena nie byłoby go.