318 Shares 7614 views

Krzesła dziecięce na rowerze na ramie i na bagażniku: jak wybrać i zainstalować

Fani aktywnego wypoczynku, zwłaszcza roweru, wolą jeździć z dziećmi, doskonale wiedzą, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa ich ruchu. Dla tych celów są specjalne miejsca dla dzieci na rowerze. Są one zamontowane na bagażniku lub ramie i są niezawodne. Ale jak wybrać odpowiedni model?


Obejrzyj swój rower

Tak, zanim wybierzesz fotel dla dziecka, sprawdź swój rower, jego profil i cechy ramy, ponieważ znajduje się na nim, będzie przymocowany do fotela. Najlepszą opcją jest okrągła rama, na której można dołączyć rowery dziecięce do rowerów takich marek, jak Flinger, Belleli, Hamax. Jeśli rama jest owalna, można wybrać urządzenia trzymające takie marki, jak Polisport czy Belleli.

Równie ważna jest średnica ramy w miejscu, gdzie zostanie zapięta velorzrelo. Ważne jest, aby przeczytać pełny opis modeli, aby sprawdzić, czy elementy mocujące danego modelu są odpowiednie do rozmiaru tułowia lub ramy. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych pomiarów nadszedł czas na ocenę cech konstrukcyjnych Twojego pojazdu. Wszelkie niestandardowe rozwiązania w postaci niezwykle wysadzonych górnych piór, rur ramowych lub obecności tylnego amortyzatora mogą zakłócać jakość instalacji krzesła.

Badaj dziecko

Wybór krzeseł dla dzieci na rowerze jest konieczny w zależności od wagi, wzrostu dziecka. Na przykład, na ramce z przodu można nosić dzieci do 15 kg i małej wysokości, a na bagażniku można umieścić krzesło, waga od 18 do 22 kg. Ale nie ograniczaj się do rozmiaru krzesła, ponieważ dziecko może być duże, a następnie nie mieści się w przestronnym, w ogóle urządzeniu. Więc lepiej spróbować akcesoriów.

Nowoczesne fotele dla dzieci na rowerze są różnymi modelami, które mają pomysł na projekt. Oprócz wielkości, mogą różnić się maksymalną wysokością pasa bezpieczeństwa lub stylem dekoracyjnym.

Czy mogę dostać się z siedzeniem?

Wcześniej dziecko zostało przetransportowane na proste siedzenie na ramie. Warto zauważyć, że nawet teraz takie rozwiązanie jest ekonomiczne i najprostsze. Ale czy jest to bezpieczne, jest kwestią kontrowersyjną. Wielu rodziców uważa, że ten projekt jest niezawodny, pozwala kontrolować dziecko i daje mu okazję zobaczyć wszystko, co dzieje się wokół. Ale w porównaniu do siedzeń, siedzenie dziecka na rowerze nie jest najbardziej skutecznym rozwiązaniem. Nie zgadzamy się co do kwestii:

  1. Poziom ochrony w tym fotelu nie ma. W nowoczesnych modelach samochodów cyklu istnieje ochrona boczna, która zapobiega urazom nóg dziecka.
  2. Ustąpienie dziecka jest prawie niemożliwe, więc nogi mogą łatwo dostać się do szprychy, a to jest bardzo, bardzo bolesne.
  3. Wiek i waga. Wielu rodziców nie uwzględnia tych czynników, wybierając siedzenie dla dziecka na rowerze. W rzeczywistości może nosić dzieci do 8 lat, ale nie starszych.
  4. Bez zagłówka. Nowoczesne krzesła uzupełniają wysokie plecach, które mogą się pochylać, jeśli dziecko zasnął. W prostym fotelu nie ma takiej niezwykłej funkcji.

Tak więc jest jasne, że siedzenie nie jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli w Twoich planach – długie wycieczki z dzieckiem.

Do pozycjonowania na ramie

Krzesła, które są przymocowane do przednich foteli, są nazywane przednimi siedzeniami. Mogą być przymocowane do kolumny kierownicy, rury pod siodłem lub rurą dolnej ramy. Takie modele zaprojektowano dla ciężaru do 15 kg. Fotelik dziecięcy na przedniej ramie jest wygodny, ponieważ można kontrolować dziecko podczas ruchu. Przedział bagażowy pozostaje wolny, może być przystosowany do szczególnych celów. Wśród minuses modeli przednich można zidentyfikować:

  • Małe rozmiary iw konsekwencji ograniczenie wagi dziecka: maksymalnie 15 kg;
  • Nie będzie to bardzo wygodne dla kierowcy do przewozu dziecka, które zajmuje wystarczająco dużo miejsca z przodu.

Wiele nowoczesnych marek oferuje komfortowe krzesła do przewożenia dzieci na rowerze. Dzięki kompaktowości wyróżniają się komfortem i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Wśród popularnych modeli można wymienić fotel do przewożenia dzieci na rowerze Polisport z głębokim lądowaniem, przeznaczony dla dzieci od trzech do pięciu lat. Zaletą modelu jest mocowanie zderzaka.

Modele do rur siedzeniowych

Można zainstalować siedzenie na rurze siedzeniowej. Ta decyzja jest wskazana, jeśli transportujesz jedno dziecko i siadasz na rowerze, rzucając stopę za siodło. Marka Polisport oferuje wiele ciekawych i funkcjonalnych urządzeń. Głębokie lądowanie, wysokiej jakości zderzak, stabilne amortyzatory – wszystko to sprawia, że model ten jest bardzo popularny. Opinie o tej foteli dla dzieci otrzymały dobre wyniki pomimo faktu, że koszt wynosi 10 000 rubli.

Tylny welon

Tylne siedzenie rowerowe ma wiele zalet: wygodniej i wygodniej, nie przeszkadza kierowcy w swobodnym prowadzeniu roweru, jest bezpieczny. Oczywiście dziecko znacznie zawęża przegląd, ale w drodze ważniejsza jest ochrona. Krzesła te umieszcza się na ramy lub na bagażniku – wszystko zależy od konkretnego modelu. Tylne siedzenie na rowerze dla dziecka na bagażniku przeznaczone jest dla dzieci o wadze do 22 kg, posiada wysokie oparcie, dzięki czemu zapewnia wygodne wyładunek dziecka.

Większość tylnych siedzeń przeznaczonych jest dla dzieci do 5-6 lat, różniących się przestronnością i wygodą działania. Najlepsze modele to te, które są wyposażone w amortyzujące się i szybko odłączalne mocowanie. Takie cechy konstrukcyjne są dobre, ponieważ wyrównują wpływ nierówności na dziecko.

Cechy instalacji: jeśli tylne siedzenie …

Podłokietnik na bagażniku jest mocno zamocowany, tak aby dziecko nie odbijało się na uderzeniach. Najczęściej urządzenie jest zamocowane na rurze siedzeniowej: najpierw zamocowany jest uchwyt, w którym są zamocowane stalowe "wąsy" z fotela. Okazuje się, że wydaje się, że wisi nad bagażnikiem, a więc podczas ruchu lub nagłych szarp postępuje gładko i delikatnie.

Krzesło jest umieszczone na rurze tak, że pomiędzy szczeliną a kółkiem znajduje się szczelina o wysokości 10 cm. Mocowanie do rury siedzeniowej jest niemożliwe z małą lub przeciwnie zbyt dużą średnicą rury siedzeniowej, zwłaszcza jeśli jego przekrój jest owalny, kwadratowy. Nie zaleca się montowania tylnego fotelika, jeśli rower jest amortyzowany.

Siedzenie przednie jest mocowane bezpośrednio do ramy, a instalacja będzie sztywna. W obecności kabli hamulcowych na górnej krawędzi ramy należy wybrać modele, które zostaną przymocowane do dolnej rury lub do kolumny kierownicy.

Flinger

Wybierając fotel do przewożenia dzieci na rowerze, zwróć uwagę na jego wymiary i zgodność z cechami ramy. Produkty marki Flinger okazały się dobrze. Jego cechą jest uniwersalność, czyli fotel jest odpowiedni do wszystkich typów rowerów i jest przymocowany albo do rury siedzeniowej albo za pomocą sworznia. Ważne jest również, aby urządzenie wytrzymało obciążenie do 22 kg. To fotel rowerowy jest wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego, który powtarza anatomiczny kształt ciała dziecka. Istnieje miękki zagłówek tapicerowany tkaniną. Rozważany jest także system dostosowania pochylenia oparcia do pozycji dziecka. Jak zauważają kupujący, fotelik samochodowy tej marki to świetny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa dziecka podczas dzielenia się rozrywką na rowerze.

Polisport

Wielu rodziców preferuje aktywne odpoczynek razem z dziećmi, a niektórzy nawet chodzą do pracy na rowerze. Szczególnie dla takich aktywnych kochanków Polisport stworzył wiele praktycznych, ergonomicznych i wygodnych foteli. Każde krzesło jest proste i solidne, wytrzymałe i lekkie, wytrzymałe przez wiele dni. Popularność produktów tej marki jest wyjaśniona przez obecność wyłącznego systemu mocowania, dzięki któremu można zamontować fotel bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Uważa się również system ochrony dziecka: specjalne pasa bezpieczeństwa i pasy bezpieczeństwa w połączeniu z ochroną boczną zapewniają bezpieczeństwo dziecka podczas podróży. Na krześle dla dziecka na rowerze cena zależy od konkretnego modelu krzesła. Średnio koszt urządzeń marki zaczyna się od 5000 rubli, ale są to najprostsze modele.

BELLELLI

Fotele tej włoskiej marki są słusznie uważane za model wysokiej jakości i bezpieczeństwa. W szerokiej gamie modeli są prezentowane, przeznaczone dla różnych kategorii wagowych:

  • Przednie fotele są zaprojektowane specjalnie dla najmłodszych dzieci, z którymi rodzice chcieliby jeździć na rowerze od najmłodszych lat. Montaż takich modeli odbywa się na kierownicy lub na ramie. Maksymalna waga dzieci wynosi 15 kg;
  • Tylne łuki: są to najbardziej wygodne modele w mocowaniu i wygodzie, które zapewniają wygodę przenoszenia dziecka. Takie velokresla są przeznaczone dla dzieci ważących maksymalnie 22 kg. Ale modele tej marki nie są przeznaczone do rowerów, które mają kwadratowe rury ramy i zbyt szerokie pnie.

Produkty tej włoskiej marki są na żądanie ze względu na ergonomię, maksymalny komfort. W takich krzesłach dziecko będzie wygodne, nawet jeśli podróż jest opóźniona.

RÖMER

Ta niemiecka marka oferuje szeroką gamę foteli, wyróżniających się unikatowymi wskaźnikami bezpieczeństwa, niezawodności i komfortu. Dzięki wprowadzeniu najnowszych technologii firma może zaoferować przemyślane projekty w celu zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa dziecka. Wśród popularnych modeli tej marki znajdują się dwa:

  1. JACKEY RELAX. W tym fotelu rower doskonale łączy maksymalne bezpieczeństwo i wysoki poziom komfortu. Regulowany oparć można przesuwać z pozycji pionowej do pochyłej. Pomyśl o maksymalnej ochronie przed szprychami, można regulować poduszki w różnych pozycjach. Instalacja jest bardzo prosta: zestaw zawiera solidny wspornik ze stali sprężynowej. Krzesło nadaje się do rowerów turystycznych i sportowych i jest zamocowane za plecami kierowcy.
  2. KOMFORT JOCKEY. To krzesło dla dziecka odznacza się wysokim poziomem komfortu. Zagłówek można regulować w 9 pozycjach, przemyślany jest wygodny system pasy bezpieczeństwa, który można regulować jedną ręką.

Hamax

Miejsca dla rowerów dla dzieci tej marki są wygodnymi konstrukcjami, w których dziecko jest bezpiecznie zamocowane. Ergonomia modeli jest tak zaprojektowana, że dziecko w ruchu może zajmować dowolną pozycję. Regulowane elementy złączne są łatwe do zmiany równolegle z rozwojem dziecka. Dzięki specjalnej konstrukcji pasy bezpieczeństwa nie można odczepić podczas podróży. Wszystkie modele marki są zgodne z obowiązującymi normami bezpieczeństwa.

Jaki rodzaj fotelika rowerowego dla dziecka ma preferencje? Wybierz modele pasujące do marki roweru. I również docenić, jak wygodne dziecko jest na krześle.