352 Shares 1023 views

Ekscytująca rozrywka dla dzieci

Dzieci poprzez działania zabaw dowiedzieć o świecie wokół nas. Zajęcia dla dzieci odbywają się w przedszkolach i placówkach oświatowych w domu z rodzicami, powinno być nie tylko zabawa, ale również zabawne. Gra musi opracować procesy umysłowe dziecka (pamięć, percepcja, wyobraźnia), zdrowia fizycznego i zdolności umysłowych. Ten artykuł przedstawia wybór działań, które mogą być prowadzone z dziećmi w wieku szkolnym w domu i na drodze o każdej porze roku. Ta informacja będzie przydatna dla wszystkich matek i ojców, jak również nauczycieli placówek oświatowych.


W tym grać z dzieckiem na 1 rok?

Skąpe już zwrócił roczek. W tym wieku dziecko jest bardzo aktywne i ciekawskie. Co może być rozrywka dla dzieci? Rozważmy niektóre z nich.

  • Modelowanie z solonego ciasta. Mimo że dziecko w tym wieku i nie być w stanie rzeźbić pełną figurę, ale manipulować miękka elastyczna masa będzie zadowolony. Kompresja i prostując palce, oberwanie małe kawałki ciasta, kładąc je na stole – działania te przyczynią się do rozwoju umiejętności motorycznych rąk. Rodzice ważne jest, aby nie pozwolić dziecku słony materiał sztukaterie wziął w ustach.
  • Sportów wodnych. Bardzo lubi dzieci w wieku od 1 roku do kąpieli wraz z zabawkami. W łazience podczas wydajności uzdatniania wody w różnych kolorach i rozmiarach (vederochko zestawu piasku, zestaw naczynia, zwykle kubki i płytki z tworzywa sztucznego). Roczek maluch pragnie zatrudnić je vodichku, wlać go z jednego pojemnika do drugiego. Takie zajęcia dla dzieci, aby pomóc im szybko nauczyć się pojęć „rozmiar”, „głośność”.
  • gry w piłkę. Jest to atrybut sportu jest jednym z najbardziej ulubionych wśród dzieci w wieku od 1 roku. Uczą się go kopać, rzucać, łapać, nadrobić zaległości, które jest bardzo pozytywny wpływ na rozwój danych fizycznych. Ponadto, manipulacja w spotkaniu rozwijać poczucie dziecka orientacji w przestrzeni.
  • Palec zabaw. Tales (lub raczej ich odtwarzania) pobudzają zakończenia nerwowe na małych rąk. I to jest bardzo ważne dla rozwoju wszystkich procesów psychicznych dziecka.

Mamy bawić dwuletnie dziecko

W okresie od 2 do 3 lat, dzieci zostały zabezpieczone umiejętności chodzenie, bieganie, wspinaczka. Koordynacja ruchów staje się wyraźniejszy. W tym czasie rodzice i nauczyciele muszą zwrócić szczególną uwagę na rozwój ruchów differintsirovannym. Podnieść gry i zabawy w ten sposób, w którym udział stałaby dziecko więcej palców do manipulowania. To może być sznurka pierścienie na piramidy lub koronki, guziki zadarzeń, dużych i małych, palce rysunkowych, tasowanie zboża i makarony.

Jeśli chodzi o rozwój fizyczny, to już w tym wieku można angażować się w zabawy terenowe okruchów. Mają motywować swoje dziecko do pracy, aby nadrobić zaległości, kucanie, lub przejechać przez climbeth niskich barier. Bardzo lubi dzieci w tym wieku do tańca. Obejmują ich optymistyczne muzyki i uczyć elementarne rytmiczne ruchy: klaskanie, osadzone, rytmiczne kroki. Te rozrywek pomagają rozwijać nie tylko dane, ale także fizyczne ucho do muzyki.

Te dwuletnie dziecko rozwija się bardzo szybko. Do trzeciego roku życia dziecko może już mówić w małych zdań. Istotne w tej chwili jest, aby zachęcić go do komunikowania się. Gry powinny sprowokować dziecko do powtarzania słów, by nazwać rzeczy po imieniu, aby propozycje. Metody takich działań rekreacyjnych wagi: zdjęcia rozmawiać, oglądać kreskówki i komentując je, gra „Q & A” mock-gry, uczestniczyć w teatrze lalek.

Rozrywka dla dzieci do 3 lat

W trzecim roku życia u dzieci wykazują zainteresowanie otaczającym ich świecie. Jest z tym wieku naprawdę musisz miękiszu jak był wśród ludzi, jak to tylko możliwe. Zaleca się, aby wysłać go do przedszkola, gdzie mogą komunikować się z rówieśnikami. Wycieczki do zoo, cyrku, teatru lalek, wystawy korzystny wpływ na adaptację małego człowieka w społeczeństwie. Pamiętaj, aby podać podobnych środków w programie swoich dni powszednie i weekendy.

W okresie od 3 do 4 lat, mowy dziecka będzie się rozwijać. Porozmawiaj z nim trochę więcej, sprowokować go nie tylko do powtarzania słów i zwrotów, ale również do samodzielnego przygotowania pełnych zdań.

W tym wieku, należy zwrócić szczególną uwagę na rozwój umysłowych zdolnościach okruchów. Obejmują gry rekreacyjne dla dzieci, aby pomóc nauczyć się kolorów, wielkości, kształtu obiektów. Oto kilka przykładów takiej rozrywki:

  • „Budowanie zabawki w rzędzie od małych do dużych”;
  • „Put kielich w płycie o tym samym kolorze”;
  • „Sortowanie bloki według wielkości i koloru”;
  • „Wykorzystanie piramidy” i inne.

Jakie powinny być zajęcia sportowe dla dzieci w tym wieku? Gry plenerowe z systemem elementów, skoki, łapiąc piłkę, że trafia w bramkę. Takie zdarzenia przyczyniają się do wzmocnienia i zdrowia fizycznego i rozwoju zwinności, umiejętności motorycznych, wytrzymałość.

Gry i zabawy dla dzieci 4-6 lat. gry edukacyjne

Chłopak w tym wieku jest w stanie szybko wchłonąć nowy materiał. Rodzice i opiekunowie ważne jest, aby nie przegapić ten moment w rozwoju okruchy. Zawierać jak najwięcej momentów nauczania gier i rozrywki dla dzieci. Dla dzieci w wieku przedszkolnym edukacji i programu rozwoju obejmuje takie wydarzenia jak: szkolenia, matinee występy. W domu, mama i tata może samodzielnie zorganizować ciekawy wypoczynek. Zorganizować koncert Dom, na który wstępnie dowiedzieć się z dziećmi wierszy, pieśni i tańca. Cóż, jeśli pochodzą z ruchu w ciągu ostatnich mało samych artystów. Rozwija zdolności twórczych, rozwija słuch i głos, pomaga podnieść samoocenę, rozwijać umiejętności przywódcze.

Rozwijać logiczne myślenie, pamięć, wyobraźnię, percepcję przedszkolaków 4-6 lat, aby pomóc w grze, w tym porównania elementów, klasyfikacja, ustalania relacji przyczynowo-skutkowych. Jako przykład, nazwać niektóre z tych rozrywki: „Połóż zdjęcie części”, „Co to jest za dużo?”, „Pisowni słowa.” Takie gry są zawsze zabawne i ekscytujące, jeśli kilka osób zaangażowanych w nich, zarówno dorośli i dzieci. Mogą one być przeprowadzone w quizach i konkursach. Dzieci z przyjemnością bierze udział w działce-cRPG „Szkoły”. Tutaj nauczyciele i rodzice muszą prawidłowo wybrać zadanie dla dzieci. I wykonywać je będzie bardzo ostrożny, naśladując starszych przyjaciół. Taka rozrywka jest doskonałym bodźcem do okruchów w przygotowaniu jego (psychicznie) do szkoły.

dziecko 4 lata rozrywki (i więcej) planu sportowego należy już sobie naturę konkurencyjną. Dziecko uczestniczy w grze, nie należy tylko do ćwiczeń, ale także myśleć, starać się wygrać, aby podjąć decyzję. Konkursy (zarówno indywidualne i zespołowe) i może być prowadzone w szkole, w domu i na placu zabaw z okolicznych dzieci.

rozrywki dla dzieci w sezonie

Cokolwiek może być wiek dzieci, najlepszy wypoczynek dla nich będzie grać na świeżym wieku. O każdej porze roku, gdy pogoda jest dobra, dzieci muszą wykupić. W przedszkolu to wydarzenie jest niezbędna do procesu reżimu. W ciągu dnia u dzieci przedszkolnych przynieść do ulicy dwukrotnie przed lunchem, a potem podwieczorek. Ten sam zabieg powinien być zgodny z rodzicami w weekendy. Aby dowiedzieć się, jak bawić małe fidgets na świeżym powietrzu, rozmawiać.

ciepły sezon

Rozrywki dla dzieci w lato, jesień, wiosna – to przede wszystkim turystyka. Muszą spędzić do zapoznania się z naturą i otaczającym ich świecie. Na przykład, może okazać się, obserwowanie ptaków, zmiany charakteru pojazdów i pieszych.

zajęcia sportowe na ulicy – to odmiana gry z zewnętrznych atrybutów i bez nich konkurencja, wyścigi na skuterach i rowerach na stadionie.

W mogą być ustawione na świeżym powietrzu i oryginalnym miejscu, gdzie dzieci będą mogły pokazać swoje talenty. Osiągnięcie ekran z drzewa na drzewo, jesteś kilka minut organizujące podstawę dla teatru lalek, który również zachwyci młodych artystów.

Piaskownica – jest kolejnym miejscem na ciekawą rozrywkę. W tym momencie można trzymać konkursy dla najlepszych rzeźb lub zamków z piasku.

Zimowe zabawy z dzieckiem

Gdy spadnie śnieg, to rozkosz bez limitu zabaw. Tu i tak naprawdę nie wymyślać coś trzeba w kategoriach rozrywki dla rodziców i nauczycieli. Dzieci chętnie uczestniczą w takich tradycyjnych działań, takich jak saneczkarstwo, rzeźbienie bałwanki, śnieżki gry. Dorosły zadanie prawidłowo zorganizować taką rozrywkę, że wszystko odbyło się w zdyscyplinowany i bezpieczne dla dzieci.

Eksperymenty ze śniegu i lodu oraz odbywają się szkolenia i zabawny program rozrywki dla dzieci. Wykonując takie czynności dzieci się nowej wiedzy i dużo emocji.

wypoczynek rodzinny

Jak przeprowadzić z wykorzystaniem weekend? Najlepsze wakacje dla dzieci i dorosłych jest wspólnym zajęciem wszystkich członków rodziny. Rozrywka dla dzieci (w Moskwie może być bardzo zróżnicowana lub innego miasta). Prawie każde miasto ma teraz cyrk, park wodny, plac obozy, wystaw i targów, kina, na terenach sportowych. Odwiedzenie tych i innych działań korzystny wpływ nie tylko na rozwój dziecka, ale również na relacje wszystkich członków rodziny. Nawet wspólny wyjazd na zakupy lub spacer w parku przyjazne firma może prowadzić do zabawy rozrywką.

Podczas cieplejszych miesięcy, najlepszym środkiem jest, oczywiście, na wycieczkę do morza, w lesie lub górach. Świeże powietrze, przyroda i promowanie rozwoju i poprawy okruchów. Cóż, nie ma rozrywki można myśleć o partii: konkursy, przejażdżki, trekking, turystyka i wiele innych.

wniosek

Organizowanie rozrywki dla dziecka, ważne jest, aby wziąć pod uwagę jego wiek i indywidualne cechy. Odpowiednie podejście do planowania i przeprowadzania takich działań z pewnością przyniesie pozytywne rezultaty: dziecko nie tylko grać, ale także odbierać i „pochłaniają” wiedza, umiejętności pozyskiwania i utrwalanie umiejętności.