654 Shares 5871 views

Kaloryczność warzyw i owoców

Aby schudnąć, trzeba wykonać wiele warunków. Przede wszystkim, trzeba mieć odpowiednie nastawienie psychiczne. Nie najmniej ważne, a aktywność fizyczna. Jednakże, w oparciu o proces odchudzania jest prawidłowa, zbilansowana dieta.


Jednym z najbardziej skutecznych sposobów utraty wagi – ograniczenie dziennego spożycia kalorii. Zatem w tym przypadku ściśle licząc kalorie spożywane pokarmy. Najbardziej atrakcyjny pod tym względem warzyw.

Kaloryczność warzyw i owoców jest niska. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do warzyw, ponieważ, w przeciwieństwie do owoców zawiera praktycznie żadnych węglowodanów. Wyjątkiem są rośliny strączkowe i ziemniaki, w którym dużo skrobi. Dodatkowo, warzywa zawierać dużą ilość włókien. Jego osobliwością jest to, że jest to dość długi czas do strawienia, co zapewnia długotrwałe uczucie sytości.

Kaloryczność warzyw jest tak niski, że nie może być niemal niekontrolowany. Pomimo faktu, że zawierają one również duża liczba różnych witamin, makro- i mikroelementów, co również sprawia, że warzywa są niezwykle użyteczne. Biorąc pod uwagę, że utrata masy ciała – to shake-up i stresu na organizm, dzięki czemu tracimy dużą ilość niezbędnych substancji. Aby nadrobić tę stratę i przydatne warzyw.

Ze względu na wyżej opisane właściwości i warzyw mogą również stanowić podstawę do diety człowieka, dieter. Ale nie zapomnij o równowadze tłuszczu białka i węglowodanów. Całkowicie zrezygnować z jedzenia mięsa, rośliny strączkowe, owoce i tłuszcz nie może, mimo wysokiej kaloryczności niektórych z tych produktów.

Z jednej strony, warzywa kaloryczne są tak małe, że czasami wydaje się, że po raz kolejny uznane za niekonieczne. Jednak konieczne jest, aby wiedzieć, co najmniej w celu obliczenia ile zmieni się, na przykład, hamburgery kalorii, czy wołowina dodać pewną ilość startej marchwi lub cukinia. To, nawiasem mówiąc, jest to dobry sposób, aby uzyskać danie mięsne niskokalorycznej.

Jest jeszcze inny problem, bezpośrednio związane z kalorycznej warzyw, tak zwanej negatywnej kalorii. Jest to sugestia, że warzywa, takie jak marchew czy seler, zawierają tak mało kalorii, że ich żucie i trawienie spędzał więcej energii, niż można uzyskać w końcu. Oznacza to, że jedzenie tych produktów, w teorii, osoba znana, aby schudnąć. Ale, jak to zgrabnie i logicznie nie wygląda to teoria, w praktyce opiera się na naruszeniu prawa fizyki. Wychodząc na tej podstawie energii, kalorie są tracone w polu, ale z fizyki szkolnych Oczywiście każdy wie, że to po prostu nie może być. Tak negatywny kalorii – to mit.

Jednakże, zawartość kalorii z warzyw jest naprawdę bardzo niska, i nie może być w bardzo dużych ilościach, bez uszczerbku dla figur. Na przykład, 100 g ogórka zawiera tylko 14 kalorii. Wagowo średni ogórek około 150 g, aby otrzymać 100 kalorii musi być spożywane 700 g oznacza 5-7 sztuk. Nawiasem mówiąc, na szczególną uwagę powinny zieleni. Na przykład, weźmy kopru włoskiego, jest porównywalny do kalorii kalorii ogórka, jednak zgodzić się jeść 700 gramów kopru – nie to samo, co jeść 700 g ogórka. W rzeczywistości, zioła w daniach dodaje zwykle tak mały, że jego kaloryczność można bezpiecznie zignorować.

Kaloryczne warzywa – to prawdziwy prezent dla utraty wagi. Warzywa można gotować wiele różnych potraw: sałatki, gulasze, zupy … warzywa mogą być świeże, można poddać obróbce cieplnej. Należy jednak unikać, mogą być gotowane, duszone, pieczone, parze smażenia. Jak widać, warzywa mogą stanowić zróżnicowanej diety.

Liczenie kalorii – to bardzo skuteczna metoda odchudzania się nie tylko schudnąć, ale również znacznie poprawić ciało. I, oczywiście, konieczne jest poznanie zawartości kalorii owoców i warzyw.