298 Shares 7065 views

warsztat domu: torba ze skóry z ich rąk, wzorów i szycie

Torba jak wszystkie nowoczesne wyposażenie, oprócz swojej funkcji utylitarnym jest często środkiem ludzkiej ekspresji. Spostrzegawczy ludzie ona może powiedzieć wiele o gospodarza lub gospodyni. A zwłaszcza dotyczy to rzeczy wykonane ręcznie. Sam rozwijają styl, odebrać przedmioty, tworzyć styl, który pasuje do Twojego stylu życia, nastroju, ubrania. Oznacza to, że uczą się szyć taki „drobiazg” jak worek, robisz pierwszy krok w kierunku tworzenia własnego wizerunku.

Specyfika pracy

Oczywiście, torba jest wykonana ze skóry rękoma (wzór i inne dane), nieco cięższe niż drelichu lub innych materiałów. Rzeczywiście, takie materiały bardziej gęste i grube, a maszyna do szycia musi być dostosowany do niego. Ale później w tej sprawie. W międzyczasie, pilne rada:

 • Przypatrz się w szczegółach, t. Do. Wtedy trudno będzie dokonać zmian i uzupełnień.
 • Dobry wątek, prawo wyboru – ważny warunek w celu zdobycia jakości skórzaną torbę. Ich własne ręce, że wzór, wycięte elementy produktu na materiale – to połowa sukcesu. Muszą zrobić tak, że szwy nie są rozproszone. Dlatego też wybrać nylon, jedwab lub nylon wątku. A firmware jest pożądane nie raz, ale kilka, dla większej wytrzymałości.
 • Jako dekoracji, można użyć wykończenia skórzane w kontrastowych kolorach, dekoracyjne proshvu, plecionki, sznurowadła, wkładki metalowe i nity. Odpowiednie pasty, kulki brzegowe (także ze skórą).
 • Jeśli chcesz mieć rękojeść została wykonana ze skórzanej torby, własnymi rękami wzór części można zrobić łatwo. I można kupić specjalne pierścienie, paski, klamry, łańcuchy. Z akcesoriów, takich jak twój rzeczy się szczególnie stylowy.
 • Torebki do skóry zdecydowanie trzeba tektury lub grubego, sztywny materiał, tworząc dno, jak również materiał do podszewki. Ten ostatni może odebrać tonu górę, lub może kontrast z rysunkami i tak dalej. D.
 • Od masters czegoś takiego jak skórzanej torby, własnymi rękami, wzór będzie musiał zrobić to samo dla Ciebie. Aby to zrobić, należy położyć się i Kalka centymetr, linijka i trójkąty, angielskich tradycyjne kołki, kreda, ołówki, nożyczki. Cięcie skóry będą użyteczne łyżworolki, cięcie mat.

Pierwsze kroki

Jak dokładnie można uszyć torbę skóry? Wzory (opcje), aby to zrobić:

 • Określa kształt torby (prostokąt, owal, kwadrat). Narysować na papierze (kalka) jednej stronie produktu w proponowanych kwotach dla niego i wyciąć dwa kawałki (np. E. Obie strony). Według nich trzeba wyciąć dno wzornika. Jego długość powinna wynosić: długość podstawowego z wysokości pomnożonej przez 2. Jeśli jest to pożądane, prostokątny, węższy, itd ..
 • wzór torby skórzane męskie wykonane w ogóle, jak i kobiety. A jeśli jesteś zainteresowany w torebce damskiej z okrągłym dnem, a następnie narysować okrąg o średnicy do kompasu lub tuż koło płytę. Ścianka może być wykonana w postaci płaskiej (lub kształtek) strip-taśmy które określają wysokość i długość musi być równa obwodzie dna.
 • SEAM zrobić lepiej w momencie, gdy wzór jest przeniesiony na materiał, lub może się mylić. Dla nich pozostawić 1,5-2 cm.
 • Pióro wzór / pióro proste: prostokątne paski żądanej szerokości i długości plus margines do szycia. W tym celu obie strony zostawić 4-5 cm.
 • Dobrze podszewki. Jest to dość proste: prostokąt wymagana szerokość i długość i zasiłek na bokach i dnie. Jeśli istnieją dodatkowe szczegóły, podszewka wyciąć dla nich.

montaż produktów

Gdy wzór jest gotowy, pocięte części, komponować je szpilkami, że za to, co i jak, i zacząć szyć. Fałdy skóry na stawy prostuchite młotkiem, by stać się bardziej miękki. Dodać go przez tkaninę. Szyć nie okrągłych i prążkowane kolce, jest to bardziej wygodne. Dokonywanie podstawę, angażują podszewkę. Następnie połączyć oba elementy do mocowania uchwytu, szyć klamrę i dodać, jeśli to konieczne, dekoracje, elementy wystroju.