357 Shares 9043 views

Piękna i komfortowa torba kosmetyczna z własnymi rękami

Posiadając w domu nawet niewielką ilość kosmetyków i wiele zakolocheków, łatwo je zgubić. Spędzając czas szukając szminki lub gumy do włosów, zaczniesz myśleć o potrzebie przechowywania takich drobiazgów w jednym miejscu. Doskonale nadaje się do tego kosmetycznego worka, szyte ręcznie i zdobione.


Dla needlewomen, nie będzie trudno zrobić kilka różnych i pięknych modeli takich niezbędnych rzeczy. Ale dla tych, którzy nie mają dobrych umiejętności szycia, oferowana jest najprostsza torba kosmetyczna. Z własnych dłoni możesz zrobić taki model tylko za godzinę. Spójrzmy na kilka różnych modeli.

Pierwsza kosmetyczna torba, szyta ręcznie, musi mieć prostokątny kształt. Na tym właśnie polega szkolenie, które ułatwi późniejsze modele. Do góry mają dwie klapy jakiejkolwiek tkaniny i podszewka o wymiarach 16×22 cm, 15 cm błyskawicy i wszelkich elementach dekoracyjnych do dekoracji. W gotowej formie produkt ma wymiary 14 x 10 cm, wystarczy na przechowywanie minimalnego zapasu kosmetyków, który powinien być zawsze pod ręką.

Wycinamy dwie części wymaganego rozmiaru. Na początku zapinamy na suwak w zewnętrznym detalu. W tym celu dodaj krótkie brzegi górnej części suwakiem skierowanym do wewnątrz i połącz ścieg w odległości 0,7 cm od wycięcia. Złóż kawałek na pół, tak aby zamykana szyba była u góry. Wyrównaj plastry boczne i zetrzyj, wycofując się 1 cm od krawędzi. Przekręcamy gotową część z przodu.

Zajmij się szczegółami okładziny. Odkręcamy krótkie boki na zewnątrz na 1 cm i wciśnij. Złóż kawałek na pół z niewłaściwą stroną na zewnątrz, zszyj boki, pozostawiając 1 cm od krawędzi. Wkładamy wykładzinę w gotową część wierzchu. Nacinamy wycięte sekcje na zamek błyskawiczny i przypnij igły. Szyfruj ręcznie lub układaj piękną linię na zewnętrznej części, która jednocześnie będzie mocować podszewkę. Teraz trzeba udekorować nasz produkt elementami dekoracyjnymi i cieszyć się nim z przyjemnością.

Okrągła torba kosmetyczna, szyta ręcznie, wymaga trochę czasu. Uczynimy to w formie ołówka. Zasada produkcji jest podobna do poprzedniej metody, ale z niewielkimi dodatkami. Potrzebujemy kawałka tkankowego o wymiarach 16×22 cm i dwóch małych kawałków do obwodów bocznych. Przygotuj również blokadę o długości 15 cm. W razie potrzeby możesz wyłożyć podszewkę. Rozważymy jednak opcję, zszywaną z zasłoną z zewnętrznymi szwami. Zakończona główna część jest cięta ze specjalną krawędzią ścinającą wzdłuż skrótów, tworząc piękne trójkąty.

Rozłożyliśmy pioruna na stół. Włożyliśmy główną część i przymocowaliśmy ją za pomocą igieł z jednej i drugiej strony. Szczelina, wycofująca się od środka zamka po 0,5 cm z każdej strony. Dostajemy rurę. Ustawiamy je bokiem na kawałku tkaniny i okręcamy powstały okrąg. Wyciąliśmy dwa identyczne części. Szyj je w bokach rury tak, aby naddatki na szwy były na zewnątrz. Wytnij je nożyczkami krawędziowymi, pozostawiając nadmiar 0,5 cm. Udekorujemy wykończony produkt haftem lub aplikacją.

Zbadaliśmy, jak zrobić małą kosmetyczną torbę, którą możesz zabrać ze sobą w torebce. Oprócz tego musimy domowy wygodny pojemnik, w którym pasują wszystkie kosmetyki dekoracyjne. Dla takich celów pudełko na buty z wieczkiem na zawiasach jest idealne. Okazuje się, że piękna i przestronna torba kosmetyczna, którą możesz zrobić własnymi rękami, nie jest trudna.

Oprócz pudełka, potrzebna jest jakakolwiek piękna tkanina, dekoracyjny warkocz, klej PVA i jasny papier klejący do dekoracji wnętrz. Najpierw robimy papierowy wzór. W tym celu wyłożyć na stół kartkę Whatmana. Umieściliśmy pudełko na dole iz dołu. Delikatnie obróć pudełko z boku i ponownie okrąg. Robimy to z każdej strony i pokrywy pudełka. Dostajemy rozszerzony szczegół.

Do każdego kawałka dodać jeden centymetr do szwów i dwa centymetry, które mają być zgięte wewnątrz pudełka. Wytnij wzór papieru. Przenosimy je do tkaniny i wyciąć. Szyj boczne szwy. Włożyliśmy pudełko do szycia. Z papieru samoprzylepnego wycinamy prostokątne detale i przyklejamy je do wewnętrznych stron przyszłej skrzynki biżuteryjnej. Następnie zdejmij tkaninę osłonową i przyklej ją klejem PVA. Wszystkie sekcje są pokryte dekoracyjną plecionką, która jest zapinana klejem. Przykryj pudełko udekoruj dżetami, perełkami lub plackami.

Korzystając z pięknych łat i różnych elementów dekoracyjnych, możesz robić różne torebki kosmetyczne własnymi rękami, co będzie wspaniałym prezentem dla przyjaciół i członków rodziny.