213 Shares 992 views

Prunus serrulata: Opis i zdjęcia

Prunus serrulata wiśnia – bardzo niezwykłe drzewo. Japońska kultura jest symbolem młodości i piękna tego kraju. W naturze istnieje około szesnaście rodzajów wiśni. W tym artykule czytelnik zapoznał się z jednym z nich – Prunus serrulata, a niektóre z jego odmian.


Opis gatunków

Cherry Prunus serrulata – rodzaj roślin z rodziny różu. Wysokość poszczególnych gatunków drzew sięga dwudziestu pięciu metrów. Ich gładka kora jest szary z odcieniem brązowym lub brązowym i gołych pędów – żółty. Na widocznej kory poziome rysy małej głębokości. Drewno ma elastyczność co daje żywicę. Crohna posiada jajowaty kształt.

Liście są w różnych kształtach: owalnym, eliptyczne, jajowaty. Ich długość jest trzynaście cm i więcej, a szerokość – pięć. Górna część liści z ząbkowanymi krawędziami jest zasysane, a podstawowy – zaokrąglony kształt klinowy lub kształcie serca.

Kwiaty są ponoszone w wiechy, każdy z dwóch lub czterech egzemplarzach. Szczotki są małe, do pięciu centymetrów długości. Sakura kwiaty wiśni drobnoząbkowany mają różne odcienie, ale częściej – białe lub różowe.

Kwitnienie jest fascynującym widowiskiem. Delikatne kwiaty kwitną, zanim pojawią się liście. Czas kwitnienia i czas trwania każdego gatunku własnych. Proces ten wpływa na warunki pogodowe i locus. W chłodnych klimatach wiśniowe dłużej. Deszcz i wiatr – bardzo negatywny wpływ na rośliny, wiśni kwitnienia jest znacznie zmniejszona.

Wiśnie owocowe – drupe, okrągły, owalny lub eliptyczny kształt ze spiczastym wierzchołku. Na początku dojrzewania ma fioletowo-czarny, a następnie staje się po prostu czarny. W zależności od odmiany, owoce są jadalne i niejadalne. Cena nadaje się do korzystania z owoców bardzo wysokie.

Cherry ozdobnych wiśni drobnoząbkowany Kiku shidare

Roślina ta jest gatunkiem wiśni drobnoząbkowany. Kiku shidare – małe drzewo, około czterech metrów. Ażurowe Kroon puszysty, rozprowadzania, jej największą średnicę taka sama jak wysokość. To ma kształt okrągły i płaski łukowate gałęzie opadające, nazywają ich płacz. Crohna wydaje się być zagęszczony, jest więc konieczne w celu utworzenia, usunięcia nadmiaru gałęzi.

удивляет особенностью эллиптических листьев менять окраску на протяжении всего вегетативного периода. Prunus serrulata zaskakującą cechą charakterystyczną eliptyczne liście zmieniają kolor przez cały sezon wegetacyjny. Na wiosnę, gdy liście są tylko kwitnienie, mają kolor brązowy. Wraz z nadejściem lata, oni zmienią kolor na zielony. Jesienią stają się pomarańczowo-żółty. długość skrzydła maksymalnie dziewięciu cm na krawędziach są obecnie często zadziory.

Hanami w środku wiosny, w kwietniu. Na gałęzi istnieje ogromna ilość frotte kwiatów różowy kolor, gromadzone są w dużej szczotki o średnicy od pięciu do siedmiu centymetrów. Okres kwitnienia jest krótki – kilka dni.

warunki wzrostu Kiku shidare

Prunus serrulata wiśnia Kiku shidare rosną na różnych gleb, ale preferuje gleby wilgotne wapnem. Ten Cherry uwielbia dobrze oświetlone przez słońce, nie wdmuchiwane przez sekcje wiatrowych. Aby rośliny kwitły obficie, regularnie i terminowego superfosfatu w glebie.

Niezwykłe piękno drewna stosowane w kształtowaniu krajobrazu na ogród i park. Odmiany Kiku shidare odpowiednie warunki klimatyczne i lasostepach. W tych obszarach, jej roślinność wygodne.

Cherry Tai Haku

Jest to roślina ozdobna – rodzaj wiśniowego drobnoząbkowany. Brytyjczycy nazywają go różnie – Great White Cherry. Jej narodzin jest Japonia. Prunus serrulata Tai Haku został wystawiony w kraju, w tysiąc dziewięćset roku.

Jest liściastych. Występuje jako duży krzew lub niewielkie drzewo. Bardzo silne oddziały mają kształt lejka, rosną szybko w kierunku pionowym. Roślina osiąga wysokość znaku siedem metrów. Crohna soczysty, jego szerokość – do pięciu metrów.

Charakteryzuje się alternatywnym układem bardzo dużych liści Prunus serrulata Tai Haku. Opis zawierać parametry takie jak długość i szerokość, które są odpowiednio równe szesnastu dziesięciu centymetrów. Liście mają zdolność do zmiany koloru. Tylko kwitnące liście mają czerwonawo-różowy kolor, a na jesieni ma duże liście żółkną-pomarańczowo.

Białe kwiaty są duże, ich średnica – do sześciu centymetrów. Kwitnienie obfite, ale krótki. Dekoracyjne wiśnia Tai Haku skromny w uprawie i odporne na choroby i mróz. Jest on stosowany w ogrodnictwie pionowej.

Inokulacji (szczepienie) Sakura

Odbywa się w maju, w połowie miesiąca, kiedy jest czas, aby przejść zagrożenie mrozem, ale nie nadszedł jeszcze bardzo gorąco. Jest to konieczne, aby cięcia w korze i wyginają. Następnie cięcia przeciąć oko z kawałkiem kory i pasty z wyprzedzeniem, aby dokonać cięcia akcji. Stanowisko szczepienie należy szczelnie zwijanie taśmy z polietylenu. Po kilku tygodniach odpocząć podwiązkę. Świadczone dobre przeżycia drzewa pąki zaczynają szybko rosnąć. Kwitnienie może czekać dwa lata.

Obchodzi ozdobne wiśnie

Do sadzenia wybrany słoneczna nie oczyszczone zimne wiatry miejsce. To nie powinny być sadzone w Sakura lub wydrążona od strony północnej, jako zbyt powolne ogrzeje glebę i terminy sadzenia zostały przełożone na późniejszy czas.

Sakura wolą wilgotne, przepuszczalne gleby dowolnej kompozycji, oprócz intensywnego gliny. muszą pływać gleby można poprawić, na której one zaczynem środki: odkwaszone torf, kompost, wermikulit, obornika i piasku. Ale największym preferencji Prunus serrulata wciąż daje płodne i lekkie gleby.

Świeżo posadzone rośliny są bardzo wrażliwe na suszę. Dlatego, po raz pierwszy, należy je częściej ziemia była zawsze wilgotna podlać. Opieki i inne dekoracyjne Sakura same, z wyjątkiem uprawy. Młode drzewa drobnoząbkowany Sakura wystawiony tylko przycinanie sanitarnej w trybie oszczędzania energii.

Prunus serrulata narażony GUMMOSIS. Lepszy efekt zapobiegać niż leczyć. A zatem, jako zapobiegawcze drzewa opryskuje się regularnie i natychmiast podlewano i karmienia.

Zimowania drobnoząbkowany Sackur

W celu pomyślnego przezimował Prunus serrulata, późnym latem karmienie jest zatrzymywany co drzewo nawozów zawierających duże ilości azotu. Ale fosfor i potas pomaga ruch zima łatwiejsze. Dlatego nawóz do ich treści trzeba zrobić. Przed hibernacji trzeba nasycić wilgotności gleby. Z tego Pni drzewa obficie podlać. Jak tylko pierwsze mrozy pochodzą, pnie i korony przywiązany. W tym celu pokrycia materiału.

Aby zabezpieczyć pnie od oparzeń słonecznych i pęknięć trzeba sparzyć je lub związać agrovoloknom. Wraz z nadejściem wiosny, jeszcze nie ma ruchu soku, trzeba przeprowadzić przycinanie pozbyć koronę z pogrubieniem. Narzędzie i cięcia dezynfekowane. Gdy rana będzie wysychać, powinny być traktowane z boiska.