484 Shares 8473 views

Kryształowe szklanki whisky: rodzaje, producenci i opinie

Whisky nie został stworzony dla miłośników napoju. Jest ona odpowiednia dla tych, którzy lubią zapach i smak tradycji. Ważną rolę w ujawnieniu bukiet i właściwym sensie odgrywa smak potraw, z których jest on wykorzystywany. Ponieważ szkło jest nazywany whisky?


tworzywo

Głównie dania w ramach tego napoju jest wykonany ze szkła. Choć czasami można znaleźć kryształowe kieliszki i whisky, ale nie jest to typowy rodzaj potraw. Najczęściej jest to dar kolekcjonowania lub opcje, które są nabywane prawdziwych koneserów napoju.

Większa część zestawu wykonana jest obecnie dostępne szkło. Szkło stosowane różne gatunki i grubości stosowane są różnorodne dekoracje. Na przykład, whisky „Bohemia” szkło może być ozdobione platyny lub pozłacana lub mgiełkę, a nawet ozdobione kamieniami szlachetnymi. Jednak ten blichtr nie jest związane z jakością napoju, a czasem nawet przeszkodą, aby ocenić jego bukiet.

Rodzaj okularów nie dotyczy produkcji materiału, w każdym przypadku, pięć wersje formularzy.

tulipan

Tulipan kieliszek whisky – choć jest szkło o nazwie jego język nie włącza – pełną szklankę. Klasyczna forma z zwężonej szyjce, cienkie, zgrabne nogi – to jest od rodzaju naczynia pić specjalistów whisky. Dzisiaj, w różnych obchodach tej szczególnej postaci szkła coraz częściej wolą miłośników mocnego, wysokiej jakości, w wieku single malt whisky. Kapryśne sommelierów podczas degustacji wina, jak również wymagać, aby dać im szklankę tego formularza. Co jest przyczyną takich znawców jednomyślność? Fakt, że ogromna smak i wspaniały aromat elitarnej alkoholu najlepiej jest ujawnić go w kształcie misy. Odpowiednia ilość szkła – 100-140 ml. Whisky przelewa do najszerszego punktu – tak, że możliwe jest osiągnięcie wysokiego stężenia zapachów w górnej części szyby. Przechowywać Tulip podczas degustacji jest konieczne, aby uniknąć macierzystych ocieplenie napoju.

przełącznik

W przeciwnym razie, to nazywa się highball. Te okulary whisky jak najbardziej zwyczajne, ale niższy i szerszy. Często błędnie uważają, że tego typu jest klasycznym do picia whisky. Taka opinia została utworzona tylko dlatego, że w filmach, w prawdziwym życiu, kiedy odwiedzić bar widzimy obraz whisky, serwowane w bębnie. Pracownicy ich wybór pubów wyjaśnione po prostu – w takim szkle wygodniej jest umieścić lód. Ale paradoksem jest to, że nie można umieścić lód w whisky! On po prostu zabija tego szlachetnego napoju, zamrażanie wszystkie właściwości, dla których kochamy i na całym świecie. Okazuje się, że spożywanie whisky na skałach, nie będzie cieszyć się aromat i smak, a tylko pić niskoalkoholowe „bodyagi”.

Ponadto barmani wolą highball jak wlać do niego szybciej, odpowiednio, przez krótki okres czasu, w którym pracownik ma czas, aby służyć większej liczby osób. Cóż, barmani często nie są nawet świadomi, że trzeba wlać napój do zupełnie innego naczynia.

The Rocks

Takie okulary whisky jest najczęściej postrzegane w produktach związanych reklamowych lub napojów. Doprowadziło to do tego, co wielu uważa, jest najbardziej odpowiedni pojemnik do picia whisky. Ale to jest całkowicie nieprawdziwe. Skały ma grube dno, prostych ścian. Ale góry, w przeciwieństwie do highball, szerszej niż na dole. Szkło nadaje się do picia koktajli na podstawie whisky, ale w tym przypadku nie ma mowy o smaku i zapachu napoju. Jednak cechy których można powiedzieć, czy te koktajle zwykle wlać całą najtańszy napój, który trudno nazwać whisky.

kieliszka

Po prostu, te okulary są nazywane szklanki whisky. Są trochę dłuższy, grubszy na dole, ale w ogóle – jest taka sama. Jeszcze w tym „wspólnym krótkim szkła” z „stos”, który od swojego drinka w jednym haustem. Chociaż whisky, mimo podobnej twierdzy, a nie wódka. I w żaden sposób nie przypomina go, więc jeśli używasz jeden łyk stracił wszystkie właściwości i zalety whisky.

Oczywiście, można pić alkoholu, jak chce. Jednak zawsze chcesz dokładnie odpocząć, korzystając z faktu, że drink – prawo szkło grzywny whisky będzie okazją do wypoczynku, poczuć mocny smak życia.

Glencairn

Ten typ łączy w sobie najlepsze cechy wszystkich poprzednich. Nie mając długi kruche nogi, doskonale zwęziły się – jest zaprojektowany specjalnie do picia whisky single malt. Pracował nad jego postaci najlepszych projektantów i artystów. Cienkie szkło, które jest wykonane ze szkła, daje możliwość korzystania plamy na jego środku. Kształt i waga szkła sprawiają, że bardzo wygodne w użyciu.

Przy wyborze szklankę whisky (nazwa, jak zdefiniowano powyżej), należy postępować z jakości napoju, dla którego jest nabyte. Planuje kupić drogie butelkę whisky single malt długiej ekspozycji – oznacza zamiar cieszyć się smakiem. To nawet nie warto myśleć – tylko „tulipan” pozwoli to zrobić w pełnej mierze. Liczba miłośników tego napoju to potwierdzić.

Często pojawia się pytanie, co kupić okulary. Specjaliści poświęconych kulturze picia whisky, doszedł do wniosku, że istnieją dwa wiodących producentów, którzy są w stanie wyprodukować odpowiednią szklankę whisky. Nazwy tych firm: Spiegelau i Riedel.

Spiegelau jest producentem wysokiej jakości szkła do picia ponad pięćset lat. Przez cały ten czas, mistrz i poprawy formy i technologie. Produkcja okularów wykonane z wielką dbałością o szczegóły, które pozwalają podkreślić godność napoju.

Riedel przynajmniej znanym producentem – jego historia zaczęła się około 250 lat temu. Do tej pory większość produktów wytwarzane ręcznie, co wskazuje na wysoką jakość produktów. Entuzjazm i kreatywność każdego pracownika firmy doprowadziły do możliwości stworzenia prawdziwie wspaniałą produkcję wysokiej jakości austriackiej szkła.

Jeśli nie dowiedział się wczoraj, nazwa szklanką whisky, a jeśli chcesz tego napoju, jak wielu ludzi na świecie, należy zakupić odpowiednie kieliszki do wina, aby uzyskać maksymalną przyjemność z korzystania z tego luksusowego alkoholu. Jeśli masz znajomych, którzy podzielają Twoją miłość whisky, po prostu trzeba kupić zestaw okularów – to daje możliwość wykazania do znajomych uwagą i starannością.

Teraz, gdy wiesz o rodzajach okulary dla whisky, można zastosować wiedzę w praktyce. alkohol zakupu powinny być kierowane tylko do zaufanych dostawców, natomiast zaplanowane zdarzenie zostanie ocenione na „sto procent”.