844 Shares 5394 views

Sid Chariss: Biografia, kariera i życie osobiste

Ten artykuł będzie mówić o zasłużony amerykański aktorka teatralna i filmowa Sid Chariss. Rozważmy to biografia, kariera i życie osobiste.


biografia

Sid Chariss urodził się 8 marca 1922 w miejscowości Amarillo w Teksasie, USA. Future aktorka dorastała w rodzinnym jubilera Finkle Ernst i gospodyń domowych Lila Norwood. Gdy miała osiem lat, rozpoczęła naukę baletu. Jej ojciec zachęca się jej zamiłowanie do dziecka i kupił wszystko, czego potrzeba, umieścić w małym pomieszczeniu z lustrem Ballerina pełnej długości i baletu patyku, które w tym czasie było rzadkością.

Jakiś czas później, rodzina przeniosła się do Hollywood (koło Los Angeles), gdzie młody Sid Chariss rozpoczął szkolenie w Szkole Zawodowej w Hollywood. W ciągu 12 lat, Sid uczestniczył w studio tańca, jej nauczycielem był Nico Charisse, trochę później dziewczynka została wyszkolony w sztuce nauczycieli tanecznych takich jak Bronisława Niżyńska (słynny rosyjski tancerz) i Adolph Bolm.

Początki kariery

Sid Chariss, którego biografia jest pełen różnych przedsiębiorstw i hobby, w 1937 roku, był uznawany za trupy „rosyjskiego Baletu Monte Carlo” i udał się na tournee w USA. W tym czasie było modne mówić pod pseudonimami rosyjskich, Charisse pojawiła się na scenie pod pseudonimem Natasza Tulalis, a potem zmienił go i pojawił się na scenie jako Maria Istomin.

W 1939 roku, po śmierci ojca, aktorka była zmuszona opuścić firmę i pozostać w Stanach Zjednoczonych. potrwa dwa lata, a Sid pojawiają się w kilku filmach, grając części bitowych. W 1942 roku aktorka otrzymała swoją pierwszą główną rolę w kredytach filmów zostaną pokazane pseudonim Lili Norvud.

1946 Sid przyniesie wiele niespodzianek. Firma MGM podpisze umowę z dziewczyną, a potem będzie regularnie otrzymywać role filmowe oraz wszystkie pseudonimy pozostaje w przeszłości, można zobaczyć nowy utalentowana aktorka – Sid Chariss, zdjęcie, które zostanie opublikowane w lokalnej gazecie.

Wierzch chwały

Obecna popularność dziewczyny przyniósł film Stenli Donena „Deszczowa piosenka”, który został zaprezentowany publiczności w 1952 roku. W filmie zagrała jako Lady Kelli Dzhina.

W tym samym roku, Sid uderzył w „Księdze Rekordów Guinnessa”, jej nogi były ubezpieczone na sumę pięciu milionów dolarów.

Wraz z Fred Astaire, głównej gwiazdy tańca czasu, Sid grał w filmie "Wszyscy na scenę" w 1953 roku, w którym duet wykonywanej scenę zwaną "Dancing in the Dark". Ten epizod w przyszłości będzie jednym z najbardziej znanych spektakli tanecznych w historii kina. Po Astaire nazwałbym jego partnera „Dancing Dynamite”.

Następnie aktorka pojawiła się na ekranie coraz częściej, ale przede wszystkim grać role, które nie należą do tańca. Na przykład, Sid grał rolę Juszczenko Niny komisarzowi w komedii „jedwabnych pończochach” w 1957 roku. W tej samej roli Charisse „był nominowany do Złotego Globu” ( „Najlepsza aktorka w komedii”).

Ku zmierzch kariery aktorka pojawiła się w obrazie femme fatale, jest ona coraz częściej odgrywa rolę detektywa i kryminalnych filmów tego gatunku. Po z Tony Martin Charisse rozpoczął tournee po Europie.

Kiedy Charisse 71 lat, wstąpiła do muzycznej kompozycji „Grand Hotel”, która zastąpiła równie słynny Lillian Montevecchia.

Życie osobiste i nagrody

Pierwszy małżeństwo Sid Chariss (nee Finkle) miała miejsce w 1939 roku, w tym czasie nadal aspirujących aktorka poślubiła swojego mentora Nico Charissa. Małżonkowie mieli syna, który został nazwany na cześć głowy rodziny. Po rozwodzie, tancerz opuścił nazwisko męża. Małżonkowie żyli przez osiem lat.

W 1948 roku Sid drugi raz za mąż, tym razem, aby stać się aktorką Hollywood mąż, wokalista Tony Martin pochodzenia portugalskiego. Małżonkowie mieli syna, który również został nazwany na cześć jego ojca. Martin, a także przyjęła pierwsze dziecko z poprzedniego małżeństwa Sid. W 1976 roku para wydała własną autobiografię, dwóch z nas.

W 2006 roku Sid Chariss został wyróżniony nagrodami o znaczeniu krajowym:

  • „US National Medal” za osiągnięcia w sztuce.
  • Nagroda w dziedzinie Lifetime Achievement Award taniec cygański z Towarzystwa tancerzy zawodowych.

17 czerwca 2008 w Los Angeles, aktorka zmarła. Na zakończenie lekarzy, śmierć została spowodowana przez niewydolność serca.

Sid Chariss był w stanie wpływać na rozwój tańca i kina, łącząc je ze sobą. Ta utalentowana aktorka długo zapamiętany przez widzów i pozostawiając tylko najjaśniejsze wrażenia.