348 Shares 5310 views

Jak przeprowadzić ziarnko gorczycy na jesieni?

Musztarda ma wielkie znaczenie dla produkcji rolnej. Jest on używany do różnych celów: jako roślina miodu, jako nawóz oraz do produkcji proszku, który jest używany w medycynie i gotowania. Pomimo faktu, że kultura wzbogaca glebę w takich przydatnych dla rozwoju flory różnych elementów śladowych, takich jak potas, magnez, oraz inne jego wzrostu potrzebnych do przygotowania podłoża, do karmienia i tak dalej. Ponadto, trzeba wiedzieć, jak przeprowadzić siew musztardy na jesieni, jak to jest obecnie uznawany za najbardziej korzystne do uprawy tej rośliny.


roślina

Gorczyca jest jedno- oleistych. Roślina ta należy do rodziny krzyżowych. Pyłku to sprawia, że piękny miód ma właściwości lecznicze. Ekstrakt olejowy, nasiona gorczycy, który jest stosowany w wielu dziedzinach, takich jak perfumy, medycynie, przemyśle spożywczym i innych.

Również (jak wspomniano powyżej), roślina może być stosowane do wzbogacania gleby przed sadzeniem inne ważne uprawy, takie jak cebule. Jeśli wykonasz ziarnko gorczycy na jesieni, a następnie wiosną sadzonki będą stopniowo uwalniać akumulację azotu w glebie. Ponadto korzystne jest to uprawy roślin z roślin strączkowych, takich jak soczewica i innych roślin. Hamuje wzrost niechcianych trawie i na ogół ma „wellness” wpływ na glebę – aby zapobiec wymywanie składników mineralnych, nie pomnożyć szkodników i tak dalej. Ponadto, ta kultura jest uprawiana jako roślina pastewnych.

Najciekawsze lądowanie

W celu pomyślnego przeprowadzenia sadzenia musztardy na jesieni, można wyposażyć tę przydatnych informacji:

  • Przed sadzeniem, gleba jest lepiej orać i zrobić nawóz.
  • Musztarda nie zaleca się sadzić po innych roślin krzyżowych, ponieważ ich identycznych chorób strajk, szkodniki.
  • Gorczyca jesienią siew może być przeprowadzona w sposób konwencjonalny, w której rzędy są wykonywane w odstępach 0,25 m.
  • Nasiona zaleca zaglublyat 0,03 m.
  • Czas siewu powinna być obliczana tak, że nasiona nie mają czasu, aby wspiąć się na pierwszym mrozem. Zazwyczaj, roślina ta daje pędy w temperaturze około 15 ° C, później w 10 tygodniu.
  • Zużycie nasion gorczycy do siewu rzędy zazwyczaj około 16 kg, a gdy sposób ciągły – około 12 kg (na 1 hektar).

Nawożenia i czyszczenie

Musztarda jest dobrze karmione nawozów azotowych, ponieważ roślina ta lubi terminowego podlewania. W okresie kwitnienia (który rozpoczyna się 40 dni po posadzeniu i trwa około 20 dni), trzeba wyposażyć pasiekę na hektar pola – jeden lub dwóch rodzin pszczelich. W razie potrzeby (w celu zwiększenia zbierania miodu) sadzenie zmianę daty musztardowym. Można to zrobić w trzech etapach – w maju (środkowym i późnym) i do dnia 10 czerwca.

Nasiona rośliny trwa od około 2,5 miesięcy. Czyszczenie odbywa się, gdy rośliny dostać kolorowania ciemną barwę żółtą, strąki wysychają, a nasiona twardnieje. Proces zbieranie najlepiej jest wykonywać wcześnie rano (przed kondensacją) albo w pochmurny pogody.

Musztarda jest użytecznym rośliny, jej uprawa była znana w pierwszych wiekach. Nasiona, miód, zebrane z kwiatów tej kultury są wykorzystywane do różnych celów.